Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Trhy zřejmě zahájí bez větších změn. Co Moneta po zlepšení prognózy?

Trhy zřejmě zahájí bez větších změn. Co Moneta po zlepšení prognózy?

09.11.2017 8:56
Autor: Redakce, Patria.cz

Evropské burzy dnes zřejmě zahájí bez větších změn. Futures na německý akciový index DAX byly naposeldy na zelené nule. To by pravděpodobně mohlo avizovat nevýrazný začátek obchodování na pražské burze, která se ve středu podívala do červeného. Dolů ji táhly především akcie ČEZu, k nimž se přidaly akcie premianta posledních týdnů Unipetrolu. Ztráty vyrovnávala hlavně dvojice Stock a banka Moneta Money, která dnes před trhem zveřejnila hospodářské výsledky za uplynulé čtvrtletí. S čísly za prvních devět měsíců roku přišla dnes také sázková Fortuna.

Pokud jde o Monetu, ta dosáhla ve třetím čtvrtletí roku 2017 čistého zisku 924 milionů korun a výrazně tak předčila odhad analytiků, kteří konsensuálně čekali 843,7 milionu korun. Čistý úrokový výnos 1,8 miliardy korun jejich očekávání vyrovnal, meziročně je nižší o 12 procent. Moneta oznámila, že z výsledku roku 2017 navrhne výplatu dividendy významně nad 70 procenty dosaženého čistého zisku. Výhled pro letošní celoroční zisk zlepšila.

„Především díky silné nákladové disciplíně a nižším nákladům rizik překonala Moneta očekávání analytiků na úrovni čistého zisku. Investoři zcela jistě uvítají zlepšení celoročního výhledu pro čistý zisk. Jádrové operace banky dosáhly výsledků jen mírně nad očekáváním trhu. Celkově očekáváme pozitivní odezvu vývoje akcií,“ uvádí hlavní analytik Patria Finance Tomáš Sýkora.

Akcie Moneta rostly ve středu v Praze třetí den po sobě a přidaly 0,79 procenta na 76,95 , což znamená měsíční maxima.

Dalším z reportujících pražských blue-chips je dnes Fortuna. Ta před trhem oznámila, že zvýšila celkové přijaté sázky za prvních devět měsíců roku meziročně o více než 69 procent a ukazatel provozního zisku EBITDA o více než tři čtvrtiny. Čistý zisk jí ale meziročně klesl o 18 procent na 7,9 mil. EUR, i když po očištění o jednorázové náklady spojené s akvizicemi, náklady na integraci a snížením hodnoty nehmotného majetku by byl jinak vyšší o 59,5 procenta.

Index PX poklesl ve středu o 0,16 procenta na 1054,07 bodu. Akcie ČEZu pokračovaly v poklesovém trendu, spuštěném nepříliš oslnivými výsledky za třetí kvartál. K tomu se přidala i zpráva o neplánované odstávce čtvrtého bloku jaderné elektrárny Dukovany, akcie tak středu uzavřely poklesem o 0,82 % na 473,8 . Největší ztráty včera zaznamenal Philips Morris, konkrétně o 0,91 procenta na 16 370 . Po včerejším návratu na rekordní hodnoty oslabily také akcie Unipetrolu a to 0,29 procenta na 379,90. O více než půl procenta se snížila ještě hodnota akcií CETV (-0,6 procenta).

 

Čtěte více:

Těžko ospravedlnitelná atraktivita amerických akcií
08.11.2017 19:51
Wall Street si našla nový důvod k pokračujícímu akciovému optimismu. J...
Nad Wall Street je nebe stále bez mráčků
08.11.2017 22:03
Zámořské akciové indexy se znovu držely na uzdě. Technologie vyvážily ...
Moneta zvýšila výhled letošního zisku a slibuje více než 70 % vyplatit dividendou
09.11.2017 8:28
Banka Moneta dosáhla ve třetím čtvrtletí roku 2017 čistého zisku 924 m...
Fortuna zvýšila přijaté sázky, čistý zisk jí po expanzi klesl o 18 %
09.11.2017 8:37
Sázková společnost Fortuna zvýšila celkové přijaté sázky za prvních de...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.01.2026
16:03Novo Nordisk vstupuje do roku 2026 v defenzivě: čeká ho klíčová bitva na americkém trhu
6:18Víkendář: Pokud se elektromobily budou vyrábět v Číně a dovážet do Evropy, veškeré inovace budou probíhat v Číně
03.01.2026
16:14Skutečně odolný systém se ubrání i tomu, co nedokážeme předvídat
6:28Víkendář: Evropa by se měla bránit druhému čínskému šoku
02.01.2026
22:01S&P 500 hlásí začátek roku bez výraznějšího pohybu  
17:11Každý rok je jasnější, že se svět pouští do nejrůznějších politicko-ekonomických experimentů…
15:45Tesla vloni přišla o vedoucí pozici na trhu s elektromobily, předstihl ji BYD
15:18Buffett: Berkshire má větší šanci být tady za 100 let než jakákoliv jiná firma
14:22Evropa roste, Londýn láme rekordy. FTSE 100 poprvé nad 10 000 body.
13:55Slabý závěr roku? Investoři ukazují na tituly, které mohou v roce 2026 překvapit
12:10Eurozóna prohlubuje pokles výroby. Německý průmysl táhne PMI eurozóny níže
12:05Perly týdne: Roboti už jdou
11:10Akcie vstupují do nového roku růstově, znovu se zvedá zlato  
10:38Průmysl zakončil rok 2025 nadějně. Nálada je nejlepší za více než tři roky
10:00Jaderná elektrárna Temelín loni vyrobila rekordních 17,38 milionu MWh elektřiny
9:40Česká ekonomika ve 3. čtvrtletí vzrostla meziročně o 2,8 pct, upřesnil ČSÚ
9:28Rozbřesk: Optimistické vyhlídky pro českou ekonomiku v roce 2026
9:04Polovodičová divize čínské firmy Baidu chce na hongkongskou burzu
8:51BYD předjel Teslu, SpaceX mění výšku tisíců satelitů a Bulharsko vítá euro  
7:25Investiční výhled 2026: Dolar může dál ustupovat, zlato stále dává smysl  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
9:00HU - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu