Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
V areálu v Záluží hořelo, Unipetrol omezil provoz

V areálu v Záluží hořelo, Unipetrol omezil provoz

12.12.2017 9:28, aktualizováno: 12.12. 14:25
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

V areálu společnosti Unipetrolu v Záluží u Litvínova dnes ráno hořelo na jednotce parciální oxidace, tedy výroby vodíků. Požár se obešel bez zranění, řekl ČTK mluvčí společnosti Pavel Kaidl. Provoz rafinérie je podle firmy omezen částečně.

Lokální škoda vznikla na jednotce parciální oxidace, zejména na potrubí, kabeláži a izolacích. Výrobní jednotky vodíku a čpavku jsou prozatím odstaveny. "Podle našich prvních odhadů bude jednotka parciální oxidace uvedena zpět do provozu v následujících týdnech," uvedla společnost na svém webu. 

Lokální požár zasáhl jednotku parciální oxidace kolem půl páté ráno. "HZS Unipetrolu měl do pěti minut požár plně pod kontrolou. Pravděpodobnou příčinou byla netěsnost na potrubí plynu," uvedl Kaidl.

Podle mluvčího krajských hasičů na místě zasahovali jen podnikoví hasiči Unipetrolu. "Požár byl lokalizován v 7:42. Jednotka provedla měření termokamerou a detektorem uhlovodíků. Nikdo nebyl zraněn," doplnil Marvan. Požár se podle společnosti obešel i bez škod na životním prostředí.

Podle obyvatel Mostu a Litvínova požár provázely několik desítek minut otřesy a výbuch. Policie po dobu zásahu uzavřela silnici I/27. Mezi Mostem a Litvínovem nejezdily ani tramvaje.

Mostecký okresní soud měl dnes začít projednávat kauzu požáru v Unipetrolu ze srpna 2015. Tehdy otřásla exploze etylenovou jednotkou a následoval mnohahodinový požár. Státní zástupce obžaloval z obecného ohrožení z nedbalosti dva zaměstnance firmy. Podle žalobce včas nespustili bezpečnostní opatření, aby havárii předešli. Firma za svými lidmi stojí. Hlavní líčení mělo být tento i příští týden, bylo ale odročeno na neurčito.

Zdroje: Unipetrol, ČTK
 
 

Čtěte více:

Unipetrol více než zdvojnásobil zisk, akcie letos +88 %. Šéf počítá s růstem dividendy
19.10.2017 7:29
Největší česká rafinérská a petrochemická skupina Unipetrol zveřejnila...
Unipetrol s rekordními čísly. Čeká 13,7 miliardy korun pojistného plnění (komentář analytika)
19.10.2017 10:21
Unipetrol dnes ráno před otevřením trhu reportoval kvartální čísla za ...
Pražské burze se letos daří: včetně dividend +21 %, vítěz Unipetrol +113 %
09.11.2017 12:26
Pražská burza od začátku tohoto roku do včerejší uzávěrky vyrostla tém...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.11.2025
22:04Americké akciové indexy posilují  
17:13Velmi nízká budoucí návratnost amerických akcií?
16:01Bitcoin poslali dolů jeho dlouhodobí držitelé
13:59McDonald's mírně zvýšil čtvrtletní zisk i tržby
12:58PODCAST Analytický radar: Moneta předběhla trh, Erste sází na Polsko, Komerční banka drží stabilitu
12:26Akcie zpomalují pokles, ale zůstávají pod tlakem i dnes  
11:20AMD překonala očekávání, výhled na čtvrtý kvartál posílil díky AI a serverům  
10:47Výsledky Novo Nordisk zaostaly za očekáváním, výhled po zbytek roku opět snížen. Akcie i tak rostou  
10:38Apple míří na trh levných notebooků. Nový Mac má stát pod 1000 USD
10:32Novo Nordisk hlásí slabší výsledky a snižuje výhled. Akcie mírně rostou – dosáhly už dna?
10:20Nejdelší shutdown v historii USA: republikáni a demokraté se stále přou o financování
10:17Česká inflace lehce nad odhadem, co na to zítra řekne ČNB?
8:56Wall Street pod tlakem, Novo Nordisk opět zklamal a futures jsou v červeném  
8:41Rozbřesk: Klesající polská inflace dovolí centrální bance snížit sazby
6:41Evropští výrobci aut míří k oživení. Rok 2026 může být zlomový
04.11.2025
22:53AMD překonala odhady a dodala silný výhled
22:01Wall Street varuje před korekcí, trh reaguje poklesem  
17:39Americká ekonomika v následujících dvou letech – nájezd na rychlejší rovnováhu?
15:26Jakub Blaha: Spotify pokračuje v růstové trajektorii, a to jak v počtu uživatelů, tak v ziskovosti  
14:18Ani rekordní čísla Uberu nestačila. Akcie jedou z kopce  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.