Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Amazon otevřel obchod bez pokladen, své zákazníky sleduje

Amazon otevřel obchod bez pokladen, své zákazníky sleduje

22.01.2018 16:16, aktualizováno: 22.1. 16:16
Autor: ČTK

Aktualizováno

Internetový obchod Amazon.com otevře v pondělí po roce testování veřejnosti svůj obchod budoucnosti Amazon Go. Obchod nemá žádné pokladny, je vybaven kamerami a senzory, které sledují, co si kupující vezme z polic a co vrátí zpět. Útrata je pak stržena z účtu zákazníka po odchodu z obchodu, píše agentura Reuters.

Amazon otevřel obchod nejprve svým zaměstnancům na začátku prosince 2016. Plánoval, že veřejnosti zpřístupní obchod na počátku roku 2017. Podle informovaných zdrojů se však objevilo několik problémů. Jedním byla třeba správná identifikace osob stejného tělesného typu, protože Amazon nepoužívá identifikaci osob podle obličeje. Také nakupování s dětmi se ukázalo být problematické, protože děti okamžitě způsobily zmatek přesouváním zboží na nesprávná místa.

Obchod o rozloze 167 metrů čtverečních se nachází v kancelářské budově Amazonu. K nákupu potřebují zákazníci registrovaný účet a aplikaci od Amazonu ve svém chytrém telefonu, kterou naskenují při vstupu. Shora sledují nakupující černé kamery a v policích jsou umístěné snímače hmotnosti, které pomáhají určit, co přesně si zákazníci odnesli. Po odchodu z obchodu se útrata strhne z účtu zákazníka u Amazonu.

Firma zatím nerozhodla o tom, kdy a kde by se měly otevřít další podobné obchody a zatím nemá ani v plánu použít tuto technologii ve větších obchodech Whole Foods, které koupila loni.

 
 
 
 
 
 

Čtěte více:

Je klid na trzích známkou přicházející bouře?
22.01.2018 14:32
Finanční trhy pokračují v roce 2018 ve stejném duchu, jakým prošly rok...
Týdenní výhled: Americká vláda v nouzovém režimu, německá se probouzí z limba
22.01.2018 12:38
Americký senát nakonec včas neschválil navýšení dluhového stropu a vlá...
KMV koupí českou, slovenskou a maďarskou pobočku PepsiCo
22.01.2018 14:33
Karlovarské minerální vody koupí od nadnárodní společnosti PepsiCo jej...
MMF zvedá výhled růstu globální ekonomiky. I díky daňové reformě v USA
22.01.2018 15:25
Mezinárodní měnový fond (MMF) zlepšil výhled růstu globální ekonomiky...

Váš názor
Aktuální komentáře
18.09.2025
22:00Spojení Intelu a Nvidie přineslo pozitivní náladu  
17:19Německý dluhový obrat a americký tah na italský dluhový „standard“
17:04ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu
16:16Goldman Sachs: Investoři jsou ohledně evropských akcií skeptičtí
14:47Němečtí poslanci schválili rozpočet na letošní rok
13:59Roche kupuje za 3,5 miliardy dolarů firmu 89bio, cílí na léčbu obezity a nadváhy
13:58Britská centrální banka ponechala základní úrok na 4,00 procenta
13:33Nvidia investuje pět miliard dolarů do Intelu. Společně budou vyvíjet čipy pro PC a datová centra
11:42Závod mezi Novo Nordiskem a Eli Lilly o nejúčinnější pilulku proti obezitě nabírá na intenzitě
10:56Rohlik Group zvýšil hrubý zisk o 38 procent, provozní ztráta klesla na 1,54 mld. Kč
10:07Reakce na Fed byla negativní, ale trhy zřejmě ztráty rychle setřesou  
9:03Rozbřesk: Asertivní Fed bránící svoji nezávislost USD prospěl, viceguvernér ČNB Frait nevidí důvod snižovat sazby
8:35Trhy po snížení sazeb Fedu zamíří výše. Jaké výsledky ukázala COLT CZ Group?  
8:16Jakub Blaha ke COLT CZ Group po 2Q25: Slabší výkon palných zbraní kompenzován silnou muniční divizí a strategickou expanzí do energetických výbušnin  
7:45COLT CZ Group zvýšila zisk o polovinu a potvrzuje výhled. "Zásadní kroky posouvají skupinu na novou úroveň," říká Jan Drahota
17.09.2025
22:01Fed snížil sazby, trhy ale reagovaly vlažně  
22:00Komentář Jana Čermáka: Fed doručil jestřábí redukci sazeb
20:15Fed snížil sazby. Letos ještě dvakrát? Výnos dluhopisů klesá, eurodolar nad 1,1900, Wall Street v klidu
17:19Vysílá zlato klasický signál strachu?
17:19Co se očekává od výsledků Coltu?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.