Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Viceguvernér Hampl: Data o růstu mezd potvrzují, že je třeba zvýšit sazby ČNB

Viceguvernér Hampl: Data o růstu mezd potvrzují, že je třeba zvýšit sazby ČNB

04.09.2018 13:57
Autor: Redakce, Patria.cz

Viceguvernér České národní banky (ČNB) Mojmír Hampl v úterý řekl, že údaje o růstu mezd za druhý kvartál potvrzují jeho názor, že úrokové sazby by na příštím měnovém zasedání měly jít znovu nahoru.

"Pro mě je to opět další důvod argumentovat, že bychom měli znovu zvýšit sazby," řekl Hampl v kuloárech ekonomické konference v Kodani. Viceguvernér již dříve signalizoval, že je zastáncem zvýšení sazeb na zářijovém zasedání.

Úterní údaje statistického úřadu ukázaly, že průměrná hrubá měsíční mzda ve druhém kvartále meziročně reálně vzrostla o 6,2 procenta, nad odhady trhu.

Trhy započítávají více než 50procentní pravděpodobnost, že ČNB na svém příštím zasedání 26.září zvýší sazby poté, co tak učinila i na předchozích dvou měnových jednáních.

Zdroj: Reuters

 

Čtěte více:

Počet uživatelů on-line bankovnictví stoupl na dvě třetiny
04.09.2018 8:29
Svůj bankovní účet v ČR spravuje on-line zhruba 67 procent lidí, zatím...
Průměrná hrubá mzda ve čtvrtletí vzrostla na 31 851 Kč
04.09.2018 9:12
Ve druhém čtvrtletí 2018 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mz...
Petr Dufek: Mzdy si drží tempo
04.09.2018 9:24
Podle dnes zveřejněných údajů statistického úřadu se průměrná mzda ve...

Váš názor
  •  
    04.09.2018 17:38

    Jen tak dál, aspoň o 0,5%. Střadatelé si o něco přilepší a spekulanti, kteří skupovali a skupují byty na úvěr, aby je následně pronajímali, tak těm to radost neudělá.
    Peté13
  •  
    04.09.2018 17:17

    škoda, že nedají vyjádření prof. Tomšíka, když na jaře mudrcoval, že pro letošek mají odpracováno a že sazby porostou příští rok.....hoši holt zaspali....Rusnoček zbytečně prodloužil o půl roku zlodějský závazek a nyní v odkladu zvyšování sazeb....
    abc
  • přes 3%
    04.09.2018 16:19

    už to mělo být dávno, protože máme to nejnezodpovědnější vládu od doby milouše jakeše, která se rozhodla vsadit na hloupost národa a místo bohatnutí přes posilující měnu si vybrala inflační cestu,která odrbe všechny ´(jen to na první pohled není tak vidět a na to andrej hraje ) :o(
    Mike -Green D. is killing Europe
    • Re: přes 3%
      04.09.2018 16:32

      Tak, tak... bohužel. A když Slováci přecházeli na EURO, tak v tehdejším kurzu vycházelo 23,- Kč za EUR.
      Slavista
Aktuální komentáře
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y