Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Automobilka Ferrari zdvojnásobila čtvrtletní zisk

Automobilka Ferrari zdvojnásobila čtvrtletní zisk

05.11.2018 15:53
Autor: ČTK

Italský výrobce sportovních automobilů Ferrari ve třetím čtvrtletí více než zdvojnásobil čistý zisk na 287 milionů eur (7,4 miliardy Kč) ze 141 milionů eur před rokem. Za růstem zisku stála podle agentury AP především jednorázová daňová úleva.

Automobilka ve čtvrtletí zvýšila dodávky zákazníkům o 11 procent na 2262 vozů. Tržby společnosti však zůstaly téměř beze změny na 838 milionech eur. Mírně tak zaostaly za očekáváním analytiků, kteří je odhadovali na 845 milionů eur, napsala agentura Reuters.

Provozní zisk ve čtvrtletí vzrostl téměř o pět procent na 278 milionů eur. Automobilka potvrdila, že v celém letošním roce jej odhaduje na minimálně 1,1 miliardy eur. Celoroční dodávky zákazníkům by podle firemní prognózy měly překročit 9000 vozů.

Společnost Ferrari se na počátku roku 2016 oddělila od automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA). S akciemi Ferrari se nyní obchoduje na burzách v Miláně a New Yorku.


Čtěte více:

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny je nejníže za dva roky
05.11.2018 11:29
Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny klesla v listopadu třetí měsíc z...
Týdenní výhled: Souboj o americký kongres vypadá na remízu, dělba moci by trhům vyhovovala
05.11.2018 12:15
V úterý se v USA konají volby do Sněmovny a třetiny Senátu. Výsledek r...
Di Maio: Italský rozpočet se může stát receptem pro celou Evropu
05.11.2018 11:50
Italský vicepremiér Luigi Di Maio věří, že kontroverzní výdajové plány...
Pondělní rozjezd trhů je opatrný. Volby, Čína a Fed tvoří dost rizikový mix
05.11.2018 12:05
Nový týden odstartovaly asijské trhy, kde jsme viděli strmý propad akc...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.04.2026
22:00Trump i nadále hrozí tvrdými útoky  
17:17Jak daleko je akciový trh od skutečného pesimismu?
15:22Státy Perského zálivu zvažují nové ropovody, aby se vyhnuly Hormuzu
15:04Tvrdý pád perly maďarské burzy 4iG. Trh zpochybňuje byznys postavený na Orbánově moci
13:38Vláda zastropuje marže distributorů paliv a sníží spotřební daň u nafty
13:11Yardeni si myslí, že sazby se letos nezmění a „na paniku už je pozdě“. Slok nevěří v růst sazeb
11:56Česká spořitelna a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
11:41ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
11:22Náskok Novo Nordisku je pryč. Eli Lilly dostala zelenou a na trh posílá svou první pilulku na hubnutí
10:37Přehled (ne)obchodování na trzích přes Velikonoce 2026
9:23Rozbřesk: Nižší růst ekonomiky, nižší daňové inkaso pro státní rozpočet
8:45Trump opět eskaluje hrozby Íránu, padají naděje na brzký konec války i futures. Ropa nad 107 dolary za barel  
6:03Bloomberg Intelligence: Deset akcií, které mají v Q2 největší potenciál překvapit  
01.04.2026
22:03Akcie rostly díky naději na konec války, ropa oslabila  
17:27Největší současný mýtus o americké ekonomice?
16:55Americký průmysl podle ISM zvedá aktivitu i přes strmý nárůst cen
16:34NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:06Jen úlevné oživení, hodnotí analytici růst akcií. Drahá ropa a Blízký východ vrhají stín na další vývoj
15:28Patria Finance nabízí nejlepší Dlouhodobý investiční produkt v ČR, potvrdil opět po roce žebříček Finparáda
15:08Lepší rozpočtové saldo díky provizoriu. Íránský šok ale zvyšuje riziko, že schodek překročí plánovaných 310 miliard

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Zahraniční obchod, mld. USD