Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Samsungu klesl čtvrtletní zisk o 60 procent

Samsungu klesl čtvrtletní zisk o 60 procent

05.04.2019 10:27
Autor: ČTK

Jihokorejská společnost Samsung Electronics zřejmě za první čtvrtletí vykáže nejslabší zisk za více než dva roky. Podle předběžných údajů jí provozní zisk meziročně klesl o 60 procent na 6,2 bilionu wonů (téměř 125 miliard Kč). Hospodaření firmy zasáhly především nižší ceny paměťových čipů a zhoršení poptávky po displejích, ale také rostoucí konkurence na trhu chytrých telefonů.

Akcie firmy na zprávu zareagovaly poklesem jen o 0,2 procenta, neboť řada investorů předpokládá zvýšení cen čipů v druhé polovině roku, uvedla agentura Reuters.

Analytici dotazovaní společností Refinitiv očekávali v průměru provozní zisk 6,8 bilionu wonů. Příjmy se firmě podle předběžných údajů snížily o 14 procent na 52 bilionů wonů. Samsung pravidelně zveřejňuje odhady zisku před detailními výsledky, ty má oznámit koncem dubna.

Firma už dříve varovala před zhoršením čtvrtletních výsledků z důvodu poklesu cen paměťových čipů a zpomalující se poptávky po displejích používaných v telefonech iPhone firmy Apple. Kromě toho ziskovost výroby jejího chytrého telefonu Galaxy poznamenaly náklady na inovace, konkurence čínských rivalů i neochota spotřebitelů měnit starší přístroje za modernější.

Čipy Samsungu používá většina velkých výrobců chytrých telefonů včetně Applu, dodává je ale také pro cloudové severy Amazonu a dalších podniků.


Čtěte více:

Zisk Samsungu ve čtvrtletí klesl o 29 procent, více než se čekalo
08.01.2019 8:32
Jihokorejskému výrobci elektroniky Samsung Electronics podle předběžný...
Odbyt smartphonů v Číně loni klesl asi až o 15,5 procenta
08.01.2019 14:45
Odbyt chytrých telefonů v Číně se v loňském roce snížil o 12 až 15,5 p...
Jaký je rozdíl mezi Huawei na straně jedné a Applem či Samsungem na straně druhé
09.02.2019 16:58
„Americký prezident Donald Trump vnímá Čínu jako hrozbu pro americkou ...
Oficiální čísla uklidňují, ale tenze na čínském trhu práce roste
26.02.2019 14:29
Samsung Electronics v prosinci zavřel svou čínskou továrnu a propustil...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.02.2026
17:30Cena za dluhy a budoucí akciová přívětivost ekonomického prostředí
17:08Státní dluh ČR loni vzrostl o 312,3 mld. Kč na 3,678 bilionu Kč, uvedlo MF
16:17Další "šváb"? Kolaps Market Financial Solutions odhaluje podezření z podvodu i díry v kolaterálu
14:47Perly týdne: Zlato roste bez fundamentu a americké akcie stále mají potenciál. Které nejvíc?
14:08Evropské akcie na rekordu. STOXX 600 roste osmý měsíc v řadě
13:39CoreWeave zklamala provozními výsledky, přesto potvrzuje silný růstový příběh  
12:25Anthropic odmítá požadavky Pentagonu na neomezené využití své AI
12:19Rocket Lab překonává odhady. Raketa Neutron by poprvé měla odstartovat koncem 2026
12:14Block šokuje propuštěním téměř poloviny pracovní síly. Kvůli AI
10:12Duolingo hlásí silná čísla, ale slabý výhled podkopává důvěru. Cíl sto milionů denních uživatelů do 2028  
9:42Netflix sice boj o Warner Bros. prohrál, ale zvolil racionální cestu a snadno vydělal 2,8 miliardy dolarů, míní Jakub Blaha
8:59Footshop a.s.: Vnitřní informace - Footshop a.s. plánuje jmenovat Aleše Pitra do role CEO
8:47Rozbřesk: Levné čínské zboží, drahá evropská realita
8:47Paramount vítězí v boji o Warner Bros, Block místo poloviny lidí nasadí AI a ČEZ zvažuje prodej části větrných elektráren  
6:02Obavy z dopadů AI vyvolávají rozkol na evropských trzích. Analytici vidí hodnotu, investoři riziko  
26.02.2026
22:01Hlavním hybatelem v zámoří byla dnes Nvidia  
17:40Končí doba vysoké návratnosti kapitálu technologických firem?
15:59Johnsonová: Bilionové IPO SpaceX? Vysoká valuace naznačuje extrémní očekávání
14:40Trh to špatně vyhodnotil, říká Huang k výprodeji softwarových akcií
13:50Puma za loňský rok vykázala ztrátu 357 milionů eur, zrušila dividendu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Acerinox SA (12/25 Q4)
Frontline PLC (12/25 Q4, Bef-mkt)
6:30Holcim AG (12/25 Q4)
7:00BASF SE (12/25 Q4)