Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Index S&P 500 završil nejhorší týden v roce

    Index S&P 500 završil nejhorší týden v roce

    02.08.2019 22:02
    Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

    Americké akciové trhy v rámci trávení nově uvalených cel na Čínu znovu klesaly. Index S&P 500 padá už pátý den v řadě. Strach z eskalace obchodních válek byl nepolevuje. Trh v průběhu obchodní seance očekával vystoupení amerického prezidenta Donalda Trumpa, který se měl vyjádřit na téma obchodních vztahů s Evropou. Trump představil dohodu o tom, že bude USA exportovat hovězí maso do států EU.
    Z jednotlivých sektorů indexu S&P 500 se nejvíce dařilo tomu realitnímu (+1,00 %) a spotřebnímu (+0,5 %). Naopak nejhůře na tom byly informační technologie s propadem o 1,6 %.
    Na dnešní den byly plánovány makrodata z amerického trhu práce. Největší ekonomika světa vytvořila za červenec 164 tisíc nových pracovních míst. Stejnou figuru čekal i trh. Jedná se sice o meziměsíční pokles z červnových revidovaných 193 tis. (původně 224 tis.), ale číslo je stále solidní. Nezaměstnanost zůstala na 3,7 %, ikdyž se čekal pokles o desetinu procenta. Mzdy v meziročním srovnání rostou o 3,2 % (konsenzus trhu na 3,1 %).

    pic.twitter.com/o57JAyPv9o

    Index Dow Jones Industrial Average po propadu na startu nechtěl končit na minimech a do závěru blamáž zmírnil na záporné 4 desetiny. Víkend přečká na 26.485 bodech. Širší S&P 500 také nechtěl zůstat u svého dna, ale zde už to tak hladce nešlo. Barometr dnes ztratil 7 desetin procenta. Dny oddechu stráví 5 bodů nad 50 denním klouzavým průměrem (50 DMA= 2.927 b.). Technologický Nasdaq Composite se odrazit nedokázal a týden zakončil 4 body nad 8.000 (-1,3 %).

    Měnový pár eurodolar po delší době zase něco přidal. Euro rostlo až směrem k hranici první denní rezistence (R1 1,1112), která pro dnešek znamenala stopku. Mírně se dokázala zahojit ropa WTI, která po včerejším výplachu rostla o 2,5 % na 55,25 USD za barel. Na vyšších úrovních se drží i zlato, které sice ztratilo 3 desetiny procenta hodnoty, cena 1.441 USD za trojskou unci je ale nadále blízko ročních maxim.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    07.08.2026
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  
    14:37Bankovní rada ČNB podle očekávání drží základní úrokovou sazbu na 3,75 procentech
    13:32Nintendo navýšilo zisk o 150 procent. Switch 2 a Mario pomohly navzdory dražším čipům
    13:19Goldman Sachs vidí v Evropě přehlížené příležitosti. U dvou akcií očekává více než 100% růst
    11:59Rychlejší růst, vyšší marže a lepší výhled. Lilly překonává Novo Nordisk
    11:40Meziroční růst stavební výroby v ČR v červnu zpomalil na dvě procenta

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
    14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
    14:30USA - Změna počtu prac. míst