Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Deficit zahraničního obchodu USA klesl nejníže za rok a půl

Deficit zahraničního obchodu USA klesl nejníže za rok a půl

05.12.2019 15:24
Autor: ČTK

Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v říjnu snížil ve srovnání s předchozím měsícem o 7,6 procenta na 47,2 miliardy USD (1,1 bilionu Kč). Dostal se tak nejníže od loňského května. Schodek klesl už druhý měsíc za sebou a procentní pokles byl nejnižší od ledna. Nižší byl i deficit obchodu s Čínou. Oznámilo to dnes americké ministerstvo obchodu.

Údaje naznačují, že obchod by mohl ve čtvrtém čtvrtletí podpořit ekonomický růst, i když se snížil dovoz spotřebního zboží, což naznačuje slabší domácí poptávku.

Dovoz zboží se v říjnu snížil o 2,1 procenta. Import spotřebního zboží klesl mimo jiné kvůli slabšímu dovozu mobilních telefonů a potřeb pro domácnost, hraček, her a sportovních potřeb a farmaceutických přípravků. Klesl také dovoz automobilových součástek, což způsobila hlavně 40denní stávka v General Motors.

Vývoz pak v říjnu klesl o 0,6 procenta. Nižší byly hlavně dodávky spotřebního zboží, ale také aut a automobilových součástek. Naopak vývoz ropy se zvýšil.

Zářijový údaj byl současně zpřesněn z původního schodku 52,5 miliardy USD na 51,1 miliardy USD. Ekonomové v anketě agentury Reuters očekávali, že se schodek sníží na 48,7 miliardy USD.

Obchodní deficit s Čínou klesl o 1,1 procenta na 31,3 miliardy USD. Dovoz zůstal téměř beze změny, vývoz ale o 3,4 procenta vzrostl. Spojené státy a Čína spolu vedou už 17 měsíců obchodní válku.

Schodek obchod s Evropskou unií se zvýšil o 20 procent na 16,4 miliardy USD. Přebytek obchodu s Brazílii v říjnu stoupl nejvýše od března 2014 a přebytek se zeměmi Jižní a Střední Ameriky byl rekordní.


Čtěte více:

Japonsko se snaží vyhnout recesi, ohlásilo balík opatření až za 26 bilionů jenů
05.12.2019 11:04
Japonská vláda podpoří balíkem fiskálních opatření v hodnotě zhruba 13...
Trhy dál odolávají špatným zprávám, ropa je před rozhodnutím OPEC v klidu
05.12.2019 11:26
Investoři na hlavních trzích se nenechávají rozházet smíšenými zprávam...
Zakázky německého průmyslu se v říjnu nečekaně snížily
05.12.2019 11:51
Zakázky německého průmyslu v říjnu překvapivě klesly, vliv měla slabší...
Analýza: Pro splnění klima-cílů Německa musí nafta zdražit o 70 centů
05.12.2019 12:33
Aby Německo splnilo své klimatické cíle v dopravě pro rok 2030, musela...
Miliardář z Formule 1 chce kus Aston Martin, akcie rostou až o pětinu
05.12.2019 14:50
Kanadský miliardář Lawrence Stroll, který je majitelem stáje formule 1...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.12.2025
8:52Investiční výhled Patria Finance: Pět klíčových témat pro rok 2026  
23.12.2025
22:03Nvidia v čele růstu, Čína znovu ve hře, aneb AI příběh pokračuje  
17:16Míří na trh další překvapení?
15:51Cena stříbra poprvé v historii přesáhla 70 dolarů za unci
15:26Historický milník: Měď vystřelila nad 12 tisíc dolarů, cla převracejí trh vzhůru nohama
15:19Růst ekonomiky USA ve třetím čtvrtletí překvapivě zrychlil na 4,3 procenta
14:12Intel má za sebou rušný rok. Akcie vzrostly o desítky procent, k oživení foundry byznysu ale stále nedošlo
12:40Bloomberg Intelligence: Zisky průmyslu v Evropě porostou příští rok dvakrát rychleji než letos  
11:54Důvěra v českou ekonomiku se v prosinci snížila mezi podnikateli i spotřebiteli
11:52Novo roste díky schválení léku, japonský jen na slovní intervenci. Evropské akcie jsou na tom smíšeně  
11:00Rozbřesk: Atakoval americký růst v uplynulém čtvrtletí čtyři procenta?
10:53MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
9:46Pilulka na hubnutí od Novo Nordisku dostala v USA zelenou
8:41Google na nákupech, pilulka Wegovy na cestě na americký trh, evropské futures převážně v zeleném  
6:13Eisman: Trhy dnes neřídí Fed, klíčem je budoucnost AI
22.12.2025
22:00Akciové indexy v USA opět rostou směrem k novým maximům  
17:11Trhy se těší na zrychlení americké ekonomiky…
15:15Jan Čermák: Technologie táhnou ekonomiku USA, ale politická rizika zůstávají
13:43Přijde po Trumpově obchodní bouři klid na obzoru, nebo další otřesy?
12:52RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data