Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Až přijde jejich čas: Jaké defenzivní akcie jsou miláčkem Wall Street?

    Až přijde jejich čas: Jaké defenzivní akcie jsou miláčkem Wall Street?

    11.12.2019 13:57
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Americké akcie si v končícím roce sáhly na rekordní maxima, nejistota kolem americko-čínské obchodní války a americké prezidentské volby v příštím roce ale malují pro příští rok ponuřejší obrázek. Bank UBS odhaduje, že trh se v roce 2020 v souvislosti s pokračujícím zpomalováním v ekonomice dostane pod tlak. Medvědí postoj razí také Morgan Stanley, která doporučuje kupovat defenzivní tituly.

    Ty jsou méně svázané s hospodářským cyklem. Klasikou jsou akcie ze sektoru zdravotní péče, utility a zboží běžné spotřeby. Teorie je takové, že lidé i v horších časech kupovat prací práčky, zubní pasty, svítit, koupat se a chodit k lékaři.

    Jaké defenzivní akcie jsou na Wall Street nejoblíbenější?

    CNBC k sestavení následující tabulky použila data FactSet, ze kterých vybrala tituly z výše zmíněných sektorů s nejvyšším procentem nákupních doporučení, která jim udělili analytici na Wall Street. Tituly se kromě toho mohou chlubit minimálně desetiprocentním nárůstem oproti 12měsíční cílové ceně, tržní valuace daných firem je nad 5 miliardami dolarů a dividendový výnos je minimálně 1 %.

    0

    Jedničkou je největší producent větrné a solární energie NextEra Energy, Kupovat ho doporučuje skoro 90 % analytiků sledovaných CNBC, dividendový výnos dosahuje 2,2 % a celková návratnost zahrnuje 8 – 9% růst ziskovosti. Letos titul zatím vyrostl o zhruba 35 %.

    Největšího maloobchodního řetězce Walmart si mnoho analytiků váží kvůli tomu, že dokáže konkurovat králi internetového obchodu Amazonu. Když americký prezident Donald Trump loni naznačil, že by mohl chtít odložit dohodu s Čínou až po prezidentských volbách v roce 2020, ztratily americké akcie vyjádřené indexem Dow Jones Industrial Average v prvních dvou prosincových dnech 2,35 %. Walmart ale 0,2 % přidal.

    Sektor zdravotní péče zastupují společnosti Medtronic, Stryker, ResMed a CVS Health. Posledně zmíněná firma po akvizici společnosti Aetna zmutovala v největší lékárenský řetězec ve Spojených státech. Denně obslouží 4,5 milionu zákazníků a zprocesuje 2,5 miliardy předpisů. Stryker prodává implantáty a od října převzal hned tři zdravotnické společnosti. Společnosti Medtronic, která působí také v ČR, zvedají růst divize minimálně invazivních terapií, divize srdečních onemocnění a divize terapií mozkových onemocnění. A nakonec ResMed, která se specializuje na problém spánkové apnoe a chronických dýchacích obtíží a využívá big data, aby snížila náklady distributorům. 

     

     
     

    Čtěte více:

    JPMorgan: Už je čas nakupovat akcie
    02.09.2019 15:24
    Teď je konečně správný čas na to nakupovat rizikovější aktiva. Tak zní...
    Diamanty budou pod tlakem i příští rok
    11.12.2019 12:23
    Diamantový průmysl zápasí s problémem nadměrné nabídky. Ta tlačí dolů...
    Fed sazby nezmění a stejně jako trhy bude s napětím vyhlížet odložení cel
    11.12.2019 11:22
    Dnešní večer nabídne informace z posledního letošního měnového zasedán...
    Chevron odepíše majetek až za 11 mld. USD, čeká nízké ceny ropy
    11.12.2019 11:54
    Americká energetická společnost Chevron plánuje v tomto čtvrtletí odep...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát
    13:30Investoři čekali výprodej, přišla rally. Akcie SpaceX po skončení lock-upu překvapily  
    11:40Cisco překonalo očekávání, investory ale zklamal opatrný výhled na AI tržby
    11:07Maersk znovu navyšuje výhled. Těží z vyšších sazeb za přepravu i problémům v dodavatelských řetězcích
    10:15Čínská cenzura proniká do odpovědí amerických modelů umělé inteligence
    10:12Lenovo překvapilo rekordními tržbami. Akcie vystoupaly na historická maxima
    9:42Rozbřesk: Sázky na zářijové zvýšení sazeb Fedu poklesly pod 40 %
    8:54Fed získal prostor k vyčkávání, geopolitická rizika však přetrvávají  
    5:57Analytický radar: AI příběh je po výsledkové sezoně ještě silnější. Favoritem zůstává Nvidia
    12.08.2026
    22:01S&P 500 po klidných inflačních datech posílil  
    17:11Jak to dnes vypadá s americkou výjimečností?
    16:00Braňo Soták: AI implikace z oznámených výsledků CoreWeave  
    14:50Akcie Nebiusu letí nahoru o 16 procent. Firma překonala odhady, poptávka po AI infrastruktuře dál zrychluje
    14:08Co dělají Spojené státy lépe než kdokoliv jiný
    12:18Vestas znovu získává vítr do plachet. Akcie po výsledcích přidávají 19 procent
    11:45UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Oznámení o uložení projektu rozdělení společnosti formou odštěpení se vznikem nové společnosti
    11:42IEA varuje před hlubším deficitem ropy. Konflikt v Hormuzském průlivu dál omezuje dodávky
    11:39Foxconn těží z AI boomu. Zisk i tržby výrazně překonaly očekávání trhu
    10:04CoreWeave znovu potvrdil sílu AI boomu. Rekordní zakázky poslaly akcie prudce vzhůru

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    11:00EMU - HDP, q/q
    14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university