Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kofola kupuje českého výrobce ciderů F. H. Prager, vstupuje do dalšího segmentu

Kofola kupuje českého výrobce ciderů F. H. Prager, vstupuje do dalšího segmentu

07.01.2020 13:31, aktualizováno: 7.1. 13:40
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Kofola ČeskoSlovensko kupuje 100% podíl v českém výrobci ciderů F. H. Prager. Akvizicí získá všechny značky F. H. Prager, receptury a výrobní technologie. Obě strany se dohodly, že cenu transakce nebudou zveřejňovat, uvedla Kofola v dnešním sdělení. Roční tržby společnosti F.H. Prager činí zhruba 10 milionů , sdělila Kofola.

Cidery jsou podle Kofoly cestou, jak rozšířit její působení v gastronomii a nabídnout další přírodní produkt. Kofola akvizicí získá také znalosti o dalším výrobním postupu.

„F. H. Prager je skvělý start-up, prostřednictvím kterého může Kofola vstoupit do zcela nové kategorie řemeslných ciderů a limonád, ve které vidíme potenciál. Akvizicí rozšiřujeme portfolio o nové značky řemeslných produktů z lokálně dostupných surovin, které nám chutnají, ale zároveň získáváme know-how výrobního procesu fermentace,“ uvedl v prohlášení Daniel Buryš, generální ředitel Kofola ČeskoSlovensko.

Společnost F.H. Prager působí na trhu 10 let, vyrábí řemeslný Pragerův cider a přírodní Pragerovy limonády. „Je na čase předat naše Pragerovy cidery a limonády někomu, kdo je dokáže rozvinout,“ uvedl v prohlášení jeden ze zakladatelů společnosti F. H. Prager Ondřej Frunc.

Akcie Kofola klesají ve 13:21 na pražské burze o 0,7 % na 282,00 , zatímco index PX je 0,16 % v záporu.

Výkonnost akcií společnosti KofolaČeskoSlovensko za poslední rok v grafu:

1  

Kofola je jedním z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů ve střední Evropě. Má devět výrobních závodů v Česku, Slovensku, Slovinsku, Chorvatsku a Polsku. K výrobkům firmy Kofola vedle stejnojmenného nápoje patří nápoje značek Rajec, Jupí, Vinea, Jupík, Semtex nebo Top Topic. Kofola má téměř 2000 zaměstnanců, z toho asi 700 v Česku. V prosinci Kofola oznámila, že kupuje stoprocentní podíl ve společnostech Karlovarská Korunní a Ondrášovka.

Zdroje: Kofola, Reuters, Patria.cz, ČTK

 

Čtěte více:

Kofola hlásí vyšší tržby za první tři čtvrtletí, čistý ziskl klesl
11.11.2019 17:27
Nápojová skupina Kofola ČeskoSlovensko zvýšila za prvních devět měsíců...
Kofola kupuje Karlovarskou Korunní a Ondrášovku
11.12.2019 14:05
Společnost Kofola ČeskoSlovensko a.s. dnes podepsala se společnostmi A...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.11.2025
22:03Negativní nálada na Wall Street: trh vyčkává na výsledky Nvidia, downngraded u akcií Amazonu či Microsoftu  
17:35PODCAST Týdenní výhled: Nvidia pod drobnohledem, trhy zůstávají nervózní  
17:16Valuace a desetiletá návratnost amerických akcií: tentokrát jinak?
16:57Anthropic uzavřel dohodu s Nvidií a Microsoftem. Koupí kapacitu Azure za 30 miliard dolarů
15:49Bank of America: Nízké pozice na hotovosti spouští varování pro akciové trhy  
14:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2821764326, XS2821774390 a XS2406886973
14:28CEO Alphabetu: Žádná společnost není proti prasknutí AI bubliny imunní
12:16Amazon a Microsoft čelí vyšetřování Evropské komise. Hrozí jim přísnější regulace
12:02V Evropě pokračuje akciový výprodej, futures však naznačují odpolední zklidnění  
10:29Japonské trhy pod tlakem. Napětí s Čínou, výprodej na AI i obavy o domácí finance  
10:15Ceny průmyslových výrobců klesají devátý měsíc. Zemědělství a služby zdražují
9:23AkzoNobel a Axalta se spojují. Vzniká lídr s hodnotou 25 miliard USD
8:58Rozbřesk: Proč rostoucí nezaměstnanost zatím nebrzdí mzdovou dynamiku?
8:56Globální trhy v červených číslech, Bitcoin i AI tituly pod tlakem a Novo Nordisk zahajuje cenovou válku s Eli Lilly  
6:04Očekávaní jsou vysoká. Investoři vyhlížejí středeční výsledky Nvidie
17.11.2025
17:11Goldman Sachs nově čeká, že akcie v následujících 10 letech vynesou 7,7 procenta ročně
15:35J&J koupí vývojáře léků na rakovinu Halda Therapeutics za 3,05 miliardy dolarů
15:08Rozmach AI vyvolává nedostatek levných paměťových čipů
13:01Evropská komise zlepšila odhad růstu české i unijní ekonomiky
10:27EPH a TotalEnergies zakládají společný podnik za 10,6 miliardy eur

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC