Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Robotické investování indigo přivítalo první stovky klientů. Průměrný výnos zatím 11,1 %

Robotické investování indigo přivítalo první stovky klientů. Průměrný výnos zatím 11,1 %

04.02.2020 12:17, aktualizováno: 6.2. 13:42
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

První stovky klientů poznávají inovativní službu robotického investování indigo, za kterou stojí obchodník s cennými papíry Patria Finance. Patria spustila indigo v prosinci loňského roku a fanklub indiga v podobě těch, kdo mají zájem jednoduše, bezpečně a přitom atraktivně a moderně investovat při nízkých nákladech, se rozšiřuje tempem, které ze dne na den zrychluje. Za indigem stojí nejen v českém měřítku jedinečný algoritmus a dohlížejí na něj zkušení analytici.

Průměrná výkonnost – tedy zhodnocení - všech portfolií v indigu za loňský rok (modelováno za celý rok i pro období před spuštěním služby) dosáhla 11,1 procenta. Nejopatrnější konzervativní skladba investic do ETF přinesla výnos 7,2 procenta, nejdynamičtěji nastavené portfolio vyneslo 15,5 procenta.

Už za stokorunu měsíčně dokáže indigo každému na míru nastavit investici do akcií i dluhopisů, na kterou by jinde neměl šanci dosáhnout z pohledu investované částky i poplatků. Jak to funguje?

S indigem investujete do ETF. Algoritmus nejprve sám najde optimální mix dle vašich cílů, minimalizuje rizika a pak vaši investici i vývoj na trzích neustále hlídá. Indigo umí samo zakročit, investici přeskupit a třeba i nechat v hotovosti, aby vás chránilo před růstem rizika. Výsledkem, ověřeným interními testy, je relativně hladký vývoj investice bez skoků typických třeba u akcií. Nad fungováním indiga bdí tým zkušených analytiků Patrie, kteří jej mohou v případě potřeby usměrnit.

1

„Indigo zhodnotí už stovku měsíčně, kterou dokáže odložit téměř každý. Je velmi dobré pro vaše začátky s investováním, ale i pro zkušenější může být zajímavým doplňkem investice. Míříme i na ty, kdo tvrdí, že nemají vůbec čas sledovat dění na trzích a následně realizovat své vlastní obchodní strategie,“ říká obchodní ředitel Patrie Jan Kovalovský. Indigo objevují jak noví klienti, tak ti, kdo patří mezi více než 27 tisíc stávajících spokojených klientů Patria Finance.

Vývoj indiga propojil investiční zkušenosti Patrie jako předního obchodníka s cennými papíry, znalosti odborníků ve skupině KBC i na univerzitě v belgické Lovani a nejnovější technologie. Výsledkem je moderní a srozumitelná možnost investice v normálním jazyce a s minimem otravných formalit.

„Růst českého ´robo´ trhu je předpovídán na desítky až stovky procent ročně a my chceme jednoznačně kráčet v jeho čele,“ říká Jan Kovalovský. V dalším rozvoji indiga se počítá například mikroinvesticemi. „Kouzlo věci tkví v tom, že třeba účet za kávu zaokrouhlíte na 40 z 36 korun a ono ´dýško´ vložíte do Indiga. Takto můžete přirozeně, jednoduše a pravidelně investovat. Sami zboříte často opakovaný mýtus, že na investice nejste dost bohatí,“ dodává Kovalovský.

1

 

(komerční sdělení)

 
 
 
 
 
 
 
 

Čtěte více:

Víkendář: Učte se to, co se roboti nikdy nenaučí
28.09.2019 8:48
Pro řadu lidí to s jejich budoucím zaměstnáním nevypadá moc radostně. ...
Patria Investiční konference: Analytici o akciích, dluhopisech i zlatě, Zdeněk Tůma i Tomáš Nidetzký nejen o koruně a ČNB
10.10.2019 20:18
Sledujeme výběr z 11. Investiční konference Patria Finance na hlavní t...
Blanas: Nebojme se robotů
18.10.2019 16:15
Technologie už od počátku osmdesátých let snižují poptávku po lidech s...
Investiční výhled Patria 2020: Přehledné shrnutí
20.01.2020 6:01
Co považujeme za hlavní témata pro rok 2020, a co by mohla znamenat pr...
Tomáš Jaroš: Pražská burza je dividendový ráj, trendem je robotické poradenství
15.01.2020 15:48
Jak a do čeho Češi investují? Trendy (nejen) v online investování přib...
2020 podle Fidelity: Výnosy se vrátí
17.01.2020 15:42
Na akciových trzích proběhlo poté, co pominulo období kvantitativního ...

Váš názor
  • Baba Jaga čáry máry
    06.02.2020 14:12

    Samozřejmě, že je normální za služby platit, ale chybí tam slůvko KVALITNÍ služby. Pod pojmem kvalitní si nepředstavuju, že tupě koupí ETFka navázané na US/EU akcie, dluhopisy a komodity. To zvládne s prominutím cvičená opice a vydává to za investování. To 1% je samo o sobě zajímavé. V sazebníku je 1% z majetku a v obchodních podmínkách je dál, že se jedná nejenom o ty zainvestované ETFka, ale také finanční prostředky. A na to bacha. Až dojde k poklesu trhu a robot se rozhodne mít většinu v keši tak to bude ten nejdražší běžný účet v ČR :) Nejenom že proděláš na poklesu trhu, ale ještě tě budou holit na poplatcích i z peněz, které nebudou zainvestované. Takový hezký tunýlek od klienta ke kravatám. My Patria vždycky vyděláme ať to pude nahoru nebo dolů. Odpovědnost? wut? Sorry jako investiční riziko čau :D
    Baba Jaga
  • Mě to přijde ok
    06.02.2020 10:05

    Asi to není ideální pro zkušené experty. Na druhé straně retail nebude kupovat pravidělně ETF za 100,- nebo 1000,- měsíčně. A taky si neudělá kurzové zajištění za 1 % ročně (pokud tam tedy nejsou nějaké skryté poplatky navíc). Platit za služby je normální a tohle mi připadá jako dobrá služba ve srovnání s klasickými poplatky podílových fondů.
    tomas_p
    • Re: Mě to přijde ok
      06.02.2020 14:41

      No jistě ... haní to tady lidé, kteří nejsou vůbec cílová skupina. Tak za 5 let (a ideálně včetně nějaké velké korekce) bych si to porovnal a jsem si jistý, že tohle vyjde výkonnostně lépe, než srovnatelně zainvestované podílové fondy. A o to jde hlavně.
      P0LDINKA
  •  
    05.02.2020 11:27

    Všechny tyto věci deformují trh. Mělo by to být jen kup kdy chceš za své, prodej kdy chceš, prodělej, vydělej. Zaplať adekvátní poplatek za obchod, všem stejný ceník.
    karel777
  •  
    04.02.2020 17:20

    tupě koupím index (DIA) +14,27 (poslední rok). Nebo to dám robotovi +11,1 %. Tak nevím co je lepší pánové, robot to pravděpodobně nebude.
    studentxxx
  • Takže...
    04.02.2020 14:02

    ...robot co kupuje ETFka za 1%.Až ta sranda pude dolu kopcem a klienti budou přicházet o finance tak si Patria také bude účtovat 1% oh yea :)) No nekup to.
    Baba Jaga
Aktuální komentáře
30.04.2025
22:08Silný závěr obchodování znamenal nepřerušení zelené šňůry na Wall Street  
18:02Nejhorších 100 dní prezidentského úřadu od Nixona. Které akcie z S&P 500 si vedly nejlépe a které nejhůře?
17:26Dolarový omyl a akciová iluze
16:52Data o poklesu HDP v USA sráží americké indexy dolů  
16:52J&T Global Finance XVI., s.r.o: Výroční zpráva za rok 2024
16:48J&T Global Finance XI., s.r.o: Výroční zpráva za rok 2024
16:47Německá SPD schválila koaliční smlouvu a podpořila Merze
16:39ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Výroční zpráva emitenta za rok 2024
16:31ČEZ, a.s.: ČEZ prodává státu 80% podíl ve společnosti Elektrárna Dukovany II
16:30Stát převezme většinový podíl v projektu stavby dukovanských reaktorů, smlouvu s KHNP podepíše 7. května
15:56Ukrajina je podle Bloombergu připravena dnes podepsat s USA smlouvu o nerostech
15:56Tomáš Vlk: Americké HDP kleslo. Masivní dovozy v 1Q plnily sklady  
15:30Savarin p.l.c.: Výroční zpráva za rok 2024
14:56Růst cen v Německu v dubnu opět zpomalil, míra inflace klesla na 2,1 procenta
14:46Traders Talk: Výsledky Komerčky a Erste, dead cross v Americe a kde hledat příležitosti
14:25EPH Financing CZ, a.s.: Výroční finanční zpráva za rok 2024
13:56Rohan financing s.r.o.: Výroční finanční zprava za rok 2024
13:39Savills: Růst investic do evropských nemovitostí by mohl pomoci i českému trhu
13:38ČD Cargo, a.s.: ČD Cargo v roce 2024
13:30Roubini: Americká výjimečnost přetrvá, potáhnou ji technologie

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
CVS Health Corp (03/25 Q1, Bef-mkt)
Dominion Energy Inc (03/25 Q1, Bef-mkt)
Estee Lauder Cos Inc/The (03/25 Q3, Bef-mkt)
Hershey Co/The (03/25 Q1, Bef-mkt)
Intercontinental Exchange Inc (03/25 Q1, Bef-mkt)
JP - Základní O/N úroková sazba
KKR & Co Inc (03/25 Q1, Bef-mkt)
ROBLOX Corp (03/25 Q1, Bef-mkt)
12:00Linde PLC (03/25 Q1)
12:30Xerox Holdings Corp (03/25 Q1)
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Index ISM v průmyslu