Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Peníze z centrálních bank tečou a trhy nasadily k výrazným ziskům. Philip Morris zvedl zisk, KB bez dividendy

Peníze z centrálních bank tečou a trhy nasadily k výrazným ziskům. Philip Morris zvedl zisk, KB bez dividendy

24.03.2020 8:51
Autor: Redakce, Patria.cz

K pudkému vzestupu se řadí futures pro akciové obchodování v Evropě, následujíc vývoj v Asii. Wall Street včera dokončila vymazání veškerých zisků od zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem, i tam ale zřejmě dnes bude vývoj opačný.

Futures pro německý akciový index DAX v tuto chvíli předpovídají úvodní vzestup kolem 5,1 %, pro francouzské akcie v indexu CAC o 4 % a britský FTSE 100 index o 4,5 %. Pro americké obchodování jsou futures pro S&P 500, DJIA i Nasdaq seřazeny mezi +4,3-4,4 %. Japonský akciový index Nikkei zpevnil o více jak 7 % v nejvýraznějších vzestupu od roku 2016. Hang Seng získává 4,5 %, CSI 300 index +2,7 %.

Trhy reagují pozitivně na finanční doping v podobě předem nelimitovaných nákupů aktiv ze strany amerického Fedu. Nelimitovaných = „objem, kterého bude třeba k zajištěný funkčnosti trhu a efektivní transmise měnové politiky“.

Oči investorů se logicky upínají k dalšímu šíření koronaviru světem. Podle WHO trvalo dosažení prvních 100 tisíc případů nákazy celkem 67 dní, druhých 100 tisíc jen 11 dní a třetích 100 tisíc už jen čtyři dny. Nyní je statistika u 350 tisíc nakažených a přes 15 tisíc úmrtí.

Pojďme domů a to k firemním výsledkům. Společnosti Philip Morris ČR, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v zemi, loni meziročně vzrostly tržby bez spotřební daně a DPH o 21,4 % na 17,1 miliardy korun.

Čistý zisk stoupl o 4,8 % na čtyři miliardy korun. Valná hromada, která měla 24. dubna schvalovat účetní závěrku a návrh na rozdělení zisku, byla odložena kvůli nouzovému stavu v souvislosti s koronavirovou epidemií. Uskuteční se v pozdějším termínu, až to bude situace umožňovat, uvedla dnes firma na svých webových stránkách. Výši dividendy hodlá firma oznámit v pozvánce na valnou hromadu.

Významné pro investory do akcií Komerční banky je rozhodnutí také této banky nevyplatit dividendu z výsledku roku 2019. Po bance Moneta také Komerční banka respektuje očekávání České národní banky, že banky se vzhledem k vysoké nejistotě ohledně dalšího ekonomického vývoje s okamžitou platností zdrží jakékoli výplaty dividend či jiných kroků, které by mohly ohrozit jejich odolnost. „Při vědomí odpovědnosti KB zabránit jakémukoliv zvýšení systémového rizika v české ekonomice, rozhodlo dnes představenstvo navrhnout dozorčí radě ponechat celý čistý zisk vytvořený v roce 2019 na účtu nerozděleného zisku,“ stojí v prohlášení banky.

 

Čtěte více:

KB mění návrh dividendy, výhled v revizi
23.03.2020 18:45
Komerční banka mění návrh dividendy. Bankovní dům se rozhodl nevyplati...
Americké akcie dneškem odepsaly veškeré zisky
23.03.2020 21:18
Poklesy na světových akciových trzích pokračovaly i dnes. Americké akc...
Philip Morris loni zvedl čistý zisk, odkládá valnou hromadu
24.03.2020 8:12
Společnosti Philip Morris ČR, která je předním výrobcem a prodejcem ta...
MONETA Money Bank, a.s. - publikace Výroční zprávy 2019
24.03.2020 8:19
MONETA Money Bank, a.s. (IČ: 25672720) Společnost MONETA Money Bank,...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.07.2026
17:25Pracují nyní trhy pro Fed nebo proti němu? A jak dopadnou testy nových monetární myšlenek?
16:06Existují skutečně důvody pro zvedání sazeb?
14:14SK Hynix míří na Nasdaq. O jeden z největších burzovních debutů v historii je obrovský zájem  
14:01Nápojový kolos PepsiCo zvýšil čtvrtletní zisk, u růstu tržeb překonal odhady
13:58Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
13:56Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2026
12:04Investiční výhled na druhé pololetí: Shrnutí  
11:02Míra nezaměstnanosti v červnu stagnovala
10:51PODCAST Analytický radar: Makrovýhled Patrie pro druhé pololetí  
10:23Akcie znovu rostou, zatímco dluhopisy tlumí optimismus  
10:19Nezaměstnanost v ČR v červnu stagnovala na 4,8 procenta, přibylo volných míst
9:48Průmyslová výroba v Česku v květnu zrychlila meziroční růst na dvě procenta
8:55Rozbřesk: Potvrdí průmysl zlepšenou kondici ekonomiky?
8:48Kofola zachrání Bílinskou kyselku i Zaječickou hořkou. Uspěla ve výběrovém řízení o tradiční minerálky
8:44Akcie míří vzhůru i přes napětí s Íránem. SK Hynix přitahuje velký zájem a Kofola kupuje tradiční minerálky  
6:40Sohn: Google může být ke koupi, kvalita nyní jen zabírá místo v portfoliu
08.07.2026
22:01Akcie oslabily kvůli novému napětí mezi USA a Íránem, ropa prudce zdražila  
16:06Apple sází na americké čipy, Broadcom získal kontrakt za více než 30 miliard dolarů
16:04AI a pravidlo „v tom nejlepším přestat“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data