Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ropa pomohla trhům vzhůru

Ropa pomohla trhům vzhůru

20.05.2020 22:04
Autor: Martin Kycelt, Patria Finance

Zámořským indexům se dnes dařilo jak díky výsledkům společností, ale hlavně díky vlně optimizmu, která zaplavila trhy. Opět se totiž ve všech pádech skloňují snahy otevřít ekonomiku a vrátit se k normální aktivitě. V cenách akcií, které jsou (měřeno indexem S&P 500) přibližně na úrovních přelomu března a února, je dnes zaceněno velmi rychlé zotavení po karanténních opatřeních a návrat k běžné ekonomické aktivitě subjektů. Z přeplněných kapacit se otřepává i ropa. Data ukázala větší než očekávaný propad zásob a cena ropy WTI tak vyšplhala o 4,8 %. To potom pomohlo i celému energetickému sektoru (3,8 %). Například akcie Halliburton dnes posílily dokonce o 7,1 %.

Dařilo se i finančnímu sektoru, kde celá pětice největších amerických bank přidala přes 2 % a Morgan Stanley dokonce 4,1 %. To se děje i přes to, že výnosy vládních dluhopisů se stále drží nízko. Poprvé od roku 1986 byly vydány bondy s dvacetiletou splatností, kdy vláda hledá zdroje na financování masivního stimulačního programu.

Facebook dnes přidal 6 % po odhalení své nové e-commerce strategie s názvem Facebook Shops, která by měla ulehčovat zákazníkům Instagramu a Facebooku prodej svých produktů, čímž se snaží konkurovat gigantům jako jsou Amazon nebo Google. V reportech korporátních výsledků dnes pokračovaly obchody pro kutily, konkrétně Lowe’s, který se sice vzorně popasoval s karanténními opatřeními, komentář managementu ale logicky schladil přílišný optimizmus, protože ještě zdaleka není vyhráno. Akcie tak po slibném úvodu uzavřela pouze 0,2 % v plusových hodnotách.

Ostře sledovanou akcií posledních dní je farmaceutická Moderna, která v pondělí ostře vyletěla po zprávě, že první testy ne její vakcínu na koronavirus Covid-19 vypadají slibně. Včera se nadšení ztlumilo s tím, že reakce může být přemrštěná (přeci jenom testování bylo teprve po první fázi. Dnes přišli s kůží na trh analytici z Morgan Stanley, kteří vytáhli ze svých modelů cílovou cenu 90 USD a Moderna tak dnes posílila o 2,5 %.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.02.2026
10:02Víkendář: Jak budou Američané platit za své deficity?
20.02.2026
22:02Americké akciové indexy uzavírají týden v zeleném  
18:17MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
17:22Investice do AI, klesající odkupy a kolik by to vlastně mělo vynášet?
16:11Dlouho očekávané rozhodnutí konečně padlo. Nejvyšší soud USA zrušil Trumpova cla
15:57Pětice evropských velmocí vyvine levné protivzdušné systémy inspirované Ukrajinou
15:30Ekonomika USA koncem roku brzdila spolu s výpadkem vývozu a vládních výdajů  
15:07Lee: Inflace půjde na úrovně před rokem 2020, AI bude vytvářet vítěze a poražené
13:02Perly týdne: Rotace zpět k Mag7 a dno na kryptu a softwaru
12:00Vláda udělá kroky k plnému ovládnutí energetické skupiny ČEZ, potvrdil Havlíček
11:42Skupina CSG dodá členské zemi NATO munici za nižší stovky miliony eur
11:39Akciové trhy míří nahoru. Slušná data doplňuje optimismus o Íránu  
10:33Nvidia jedná s OpenAI o nové investici za 30 miliard dolarů
8:55Lagardeová mandát dokončí, ECB pokutuje J.P. Morgan a BofA chce posílit private credit  
8:43Rozbřesk: Růst amerického HDP: už ne šokující, ale stále solidní
6:06Poptávka po AI kabeláži zrychluje. Credo má 30% potenciál růstu, tvrdí Goldman Sachs  
19.02.2026
22:00Americké trhy zakončují v záporu  
17:38Čínská záhada se nekoná
15:43Pokrok čínských technologických společností je pozoruhodný, přiznává Altman
14:25Walmart díky online prodeji zvýšil tržby, zveřejnil ale opatrný výhled

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data