Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Ceny emisních povolenek na rekordu, futures v červeném

Ceny emisních povolenek na rekordu, futures v červeném

07.07.2020 8:55
Autor: Redakce, Patria.cz

Dva pracovníci ČEZ v Dukovanech měli pozitivní testy na covid-19. Výroba pokračuje. Evropští zákonodárci vylučují jadernou energii z nově vytvořeného zeleného fondu za 40 miliard EUR. Nový reaktor v Dukovanech tak nebude pravděpodobně schopen získat podporu fondu. 

Emisní povolenky dosáhly historicky nejvyšší úrovně 29,5 EUR. Ceny elektřiny v posledním měsíci vzrostly o 13,5 %. Pro ČEZ jsou obě tyto zprávy dobré, protože výroba energie je většinou čistá.

Akcie napříč rozvinutými trhy se v pondělí těšily dalšímu dni růstu. Směr vzhůru určovaly americké technologické akcie a Amazon.com dosáhl tržní kapitalizace na hranici 1,5 bilionu dolarů. Varování o křehkosti tohoto růstu však stále přicházejí čím dál více. Strategici Citigroup uvedli, že odhady zisků se zdají být příliš optimistické a varovali investory před sledováním tohoto růstu.

Německá vláda zachovává svůj požadavek nosit masky v obchodech, i přes zpomalení nových infekcí. Brazilský prezident Jair Bolsonaro se podruhé nechá testovat na Covid-19 poté, co projevuje příznaky tohoto viru. Přední americký odborník na infekční choroby Anthony Fauci varoval, že jakákoli nová vakcína proti viru bude chránit lidi pouze po omezenou dobu.

Velká Británie má ve středu oznámit minirozpočet výdajových opatření, které by mohly zahrnovat až miliardy liber na projekty ochrany životního prostředí. Navazují tak na záchranu pro umělce, peníze na pracovní centra a návrhy daňových úlev na nákup domů. Ministr financí Rishi Sunak bude možná muset utratit až 200 miliard liber, aby zachránil dalších jeden milion pracovních míst. Země se také snaží upevnit svoji pozici ve světě po brexitu a v pondělí oznámila řadu sankcí za porušování lidských práv, čímž nastavila kolizní kurz s řadou vlád. Také pracuje na uzavírání obchodních dohod s partnery mimo EU.

Trumpova administrativa připravuje řadu nařízení k různým tématům, uvedl šéf štábu prezidenta, včetně cen léků a o Číny v rámci rostoucího napětí kvůli Hongkongu. Prezident Donald Trump se v USA potýká s oslabující podporou ve státech, kde se objevují nové vlny virových infekcí a trhy začínají věnovat pozornost možnosti Bidenovy výhry.

Futures na evropské akciové indexy: EuroStoxx -0,6 %, FTSE 100 -0,6 % a DAX -0,5 %.

Závěrečné hodnoty hlavních středoevropských burzovních indexů ze dne 06.07.2020
Burza Index Závěrečná cena Změna (%)
Warsaw SE WIG-20 Single Market Index WIG20 1818.55 0.98
Budapest SE Index BUX 36489.42 1.55
 


Čtěte více:

Nejlépe performující ETF roku
06.07.2020 15:11
Uprostřed nejhorší pandemie za posledních 100 let a s ní spojeného eko...
Německé aerolinky Lufthansa obdržely první část státní pomoci
06.07.2020 9:06
Největší německá letecká společnost Lufthansa obdržela první část stát...
Zakázek v německém průmyslu přibylo méně, než se čekalo
06.07.2020 11:13
Objem zakázek v německém průmyslu se v květnu zvýšil o 10,4 procenta p...
Ekonomika za rok a za deset let
06.07.2020 19:01
U předpovědi počasí se tvrdí, že smysl má na pár dní dopředu, dlouhodo...
Wall Street opět na vlně euforie: TSLA +13,5 %, AMZN +5,8 %
06.07.2020 22:04
Wall Street vstoupila do nového týdne velmi úspěšně. Všechny tři hlavn...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.06.2026
17:06Írán ukončuje jednání s USA a slibuje úplně zablokovat Hormuz. Ropa prudce zdražuje
16:41PODCAST Týdenní výhled: Nvidia cítí příležitost v PC odvětví, obrat na softwaru  
16:25ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě dividendy
15:56ČEZ vyplatí dividendu 42 Kč na akcii. Protinávrh vyšší dividendy neprošel
15:32Pár úvah o dalším komoditním cyklu probíhajícím během AI boomu
15:11Rozpočet v květnu: hluboký deficit a ještě horší výhled
14:20Vládní dotace pro průmysl dosáhly nejvyšší úrovně od finanční krize
14:01Eisman: Jediná věc, která by ospravedlnila valuaci SpaceX
11:42Prezident znovu podpořil euro. Česko má být „u stolu, ne za dveřmi“
11:29Nvidia vyzývá AMD a Intel a s novým superčipem vstupuje na PC trh
11:01Růst průmyslu pokračuje, narušené dodávky už ale zvyšují náklady
10:54V Evropě lehká nervozita, v Americe pokračování optimismu o AI  
9:58Castlelake zvažuje převzetí easyJetu, akcie prudce rostou
9:12První velká akvizice pod Abelovým vedením. Berkshire kupuje developera Taylor Morrison za 6,8 miliardy USD
9:08Rozbřesk: Koruna vyčkává na inflaci a mzdy, nižší ceny ropy a averze k riziku pomáhá euru
8:56Explosia může změnit majitele, ČEZ pořádá Valnou hromadu a Nvidia útočí na trh s PC  
6:09Krugman: Po celním a íránském šoku se znatelně změnila očekávání a sentiment
31.05.2026
10:06Víkendář: Jak může umělá inteligence měnit chování investorů a ovlivňovat finanční stabilitu
30.05.2026
9:57Víkendář: Fakta jsou druhořadá, u lidí rozhodují emoce
29.05.2026
17:07Deflační poučení a smrt slepice, která snáší zlatá vejce

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu