Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bloomberg: Microsoft, Shopify, Zoom. Které aplikace půjdou více na dračku?

Bloomberg: Microsoft, Shopify, Zoom. Které aplikace půjdou více na dračku?

08.07.2020 5:44
Autor: Redakce, Patria.cz

Digitální tržiště a aplikace na produktivitu zaměstnanců si mohou udržet silnou poptávku po svých produktech, domnívají se analytici Bloomberg Intelligence. Poptávka u většiny poskytovatelů cloudových aplikací by mohla příští rok prudce nárůst díky tomu, že firmy v post-virovém světě urychlily svůj posun k digitalizaci. Pojďme se podívat, jak analytici Bloomberg Intellingence pohlíží na poskytovatele front-office aplikací, které pomáhají v produktivitě pracovníků, e-shopů a back-office aplikací, jako jsou finance a personalistika.

Softwarové produkty, které zlepšují krátkodobou produktivitu a spolupráci mezi týmy, zaznamenávají nárůst při práci z domova. Kromě aplikací Microsoft Office, včetně nového produktu Teams, vidíme robustnější poptávku po Slacku, Webexu společnosti Cisco a Zoomu. Aplikace, které podporují digitální obchodní transakce, například Adobe Cloud dokumentů a DocuSign, mohou také v následujících 12–24 měsících zaznamenat silnou poptávku.

Krátkodobým dopadem této poptávky bude pravděpodobně růstu uživatelů, ale naopak nižší prodeje vzhledem k prodlevě mezi zkušebními verzemi a placeným předplatným. Je ale vysoce pravděpodobné, že lidé budou tyto produkty používat i po odeznění pandemie, až se zaměstnanci vrátí do práce.

Obchodní softwarové produkty založené na cloudu od společností Shopify a Salesforce.com by měly v příštích 12 měsících zaznamenat silnou poptávku nových uživatelů, jak maloobchodní prodejny přecházejí do digitálního prostředí. Produktivita prodeje a zákaznický servis by mohly být další velkou kategorií, která by mohla zaznamenat oživení, a to možná již v druhé polovině roku. Tyto front-office aplikace jsou rozhodující pro navýšení tržeb a udržení klientů, čímž by je měly firmy při financování upřednostňovat před back-office funkcemi.

Ty by naopak mohly kvůli úzkým IT rozpočtům utrpět. Jedná se o oblasti, jako je plánování podnikových a lidských zdrojů. Zde by mohlo v blízké budoucnosti dojít k oddálení nových objednávek, a to konkrétně pro společnosti jako SAP, Workday a Oracle. Poptávka po těchto produktech se však může vrátit začátkem roku 2021, až se podmínky znormalizují.

Zdroj: Bloomberg Intelligence

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.11.2025
13:44UBS: Rok 2026 přinese „novou éru Evropy“. Sázejte na akcie GOTCHA
12:43Eurostat: Růst ekonomiky EU ve třetím čtvrtletí zrychlil na 0,3 procenta
11:47Perly týdne: Během internetové bubliny to bylo jiné
11:36UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
11:16Akcie se dostaly pod tlak obav z Fedu a valuací  
11:01Britská rozpočtová nejistota: Reevesová ustupuje od daňových plánů, trhy reagují výprodejem
10:51MONETA Money Bank, a.s.: Akcionáři schválili výplatu mimořádné dividendy 4 Kč na akcii
10:49Moneta schválila vyplacení mimořádné dividendy 4 koruny na akcii
10:32Bitcoin padá pod 97 tisíc USD. Nucené likvidace za miliardu dolarů
10:04Amazon s Microsoftem jdou proti Nvidii. Podporují zákon omezující vývoz čipů do Číny
9:54Siemens Energy zvyšuje projekce díky AI a silné poptávce, akcie přidaly přes 12 %
8:58Rozbřesk: Evropský průmysl v kladných číslech, výkony jsou však velmi váhavé
8:49CZG a Moneta svolávají valnou hromadu, Evropa tlačí na Google a bitcoin propadl pod 100 000 dolarů  
6:08Evropské akcie překonaly obavy. Jejich zisky rostou, valuace zůstávají atraktivní  
13.11.2025
22:00Americké akciové indexy se výrazně propadají  
17:19Inflace je vždy monetárním jevem
16:37Disney zklamal na tržbách a varuje před nižším ziskem v prvním kvartálu. Akcie odepisují 8 %
16:08Mobius: Korekci na AI využiji k nákupům, dolar bude posilovat
14:40Po první polovině roku se růst evropských zbrojařů zasekl  
13:09Čínský gigant Tencent překonal očekávání, AI využívá chytře a efektivně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - PPI, y/y