Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Krize je příležitost, píše Kellner ve výroční zprávě PPF

Krize je příležitost, píše Kellner ve výroční zprávě PPF

31.07.2020 11:08
Autor: ČTK

Krize je příležitost a problémy je třeba překonat, píše nejbohatší Čech Petr Kellner v úvodním slovu k výroční zprávě své skupiny PPF za loňský rok. Poukazuje na změny, které nastaly s letošním celosvětovým rozšířením nového typu koronaviru. Pandemie podle něj ukázala relativitu věcí, které byly považovány za zásadní a neměnné. Kromě výročních zpráv PPF se Kellner veřejně vyjadřuje jen výjimečně.

"Za dobu existence PPF ještě nikdy nebyl tak velký rozdíl mezi světem, který naše výroční zpráva popisuje, a světem, v němž se nachází. V roce 2019 se světu ještě dařilo," píše Kellner v úvodu k více než dvousetstránkové výroční zprávě vydané v pevné vazbě. Skupina PPF loni vykázala hospodářský výsledek po zdanění 935 milionů eur (24,5 miliardy Kč) ve srovnání s 815 miliony eur o rok dřív. Výnosy meziročně zvýšila o 17,5 procenta na 10,15 miliardy eur a aktiva o osm procent na 48,614 miliardy eur.

Z projektů, které se podle něj PPF podařily, zmiňuje Kellner akvizici mediální skupiny CME, vydání 27miliardové emise pro financování telekomunikačního byznysu skupiny a vybudování a spuštění nového mýtného systému v ČR. "A tak jako každý rok i v roce 2019 se nám něco nepovedlo," píše bez dalšího upřesnění.

Koronavirus Kellner spojuje s úpadkem a destrukcí. "Pandemie všem bez rozdílu ukázala relativitu věcí, které jsme považovali za zásadní a neměnné. Díky tomu teď všichni víc přemýšlíme o tom, co je v životě skutečně důležité," píše. Rodina, děti, zdraví, svoboda, vyjmenovává vzápětí. Píše také o zodpovědnosti, významu práce a kořenech PPF v České republice, i když už je to "skutečně velká světová firma". "Víme, že každá krize je současně příležitost a že problémy jsou od toho, abychom je řešili a překonávali," podotkl Kellner.

Fotografie Kellnera a dalších akcionářů a členů vedení PPF ve výroční zprávě jsou podle něj inspirovány místy a hodnotami, které je v mládí nejvíc formovaly. Šestapadesátiletý Kellner sedí na snímku v tričku a riflích u táborového ohně, Ladislav Bartoníček je na fotce v kožené bundě u jezu na Berounce a Jean-Pascal Duvieusart v rozepnutém obleku bez kravaty u srubové stavby. Kellner podle výroční zprávy ovládá 98,93 procenta PPF, Bartoníček a Duvieusart shodně 0,535 procenta.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. Sídlí v Amsterodamu. Působí v Evropě, Asii a USA. Do portfolia PPF patří například úvěrová firma Home Credit, Air bank a PPF banka, telekomunikační operátor O2 v Česku a na Slovensku, internetový obchod Mall a srovnávač Heureka, provozovatel tuzemského mýtného systému CzechToll a biotechnologická firma Sotio. Loni v říjnu PPF oznámila převzetí mediální společnosti CME včetně české skupiny Nova.


Čtěte více:

Rozbřesk: Přepisování historických rekordů pokračuje
31.07.2020 9:23
Už včera zveřejněné předběžné výsledky americké a německé ekonomiky uk...
Systém penzí meziročně otočil bilanci z přebytku 6 miliard do deficitu 14 miliard korun
31.07.2020 10:02
Systém penzí v Česku se letos dostal po předchozích dvou letech znovu ...
Amazon (+5 %) zdvojnásobil zisk na rekordních 5,2 miliardy dolarů
31.07.2020 9:14
Internetový obchod Amazon ve druhém čtvrtletí meziročně zdvojnásobil z...
Deloitte: Nové byty v Praze na konci června zdražily o 7,3 procenta
31.07.2020 9:25
Průměrná nabídková cena volných nových bytů v Praze na konci června me...
Euro i zlato obnovují růst, výsledky pomáhají akciím
31.07.2020 10:22
Pěkné výsledky internetových gigantů přece jen táhnou vzhůru evropské ...

Váš názor
  •  
    31.07.2020 11:38

    Buďme hrdí na to ; že tato zeme má osobnost , ktrá je úspěšna i bez dotačnich injekcí z Bruselu .
    hamaga
    •  
      31.07.2020 11:45

      Jak se to vezme. Píše sice o rodině, dětech a SVOBODĚ - ale pro obchod v Číně udělá cokoli - takže mu nevěřím!
      Josef Anděl
Aktuální komentáře
14.06.2025
9:13Víkendář: Spojené státy a chaos jednoho člověka
13.06.2025
22:02Wall Street pod tlakem: Investoři utíkají do bezpečí, trhy ztrácejí  
17:14Obchodní války válkami třídními?
16:11Výprodej na akciových trzích v návaznosti na útok Izraele  
15:58Průzkum: Globální prodej elektromobilů v květnu meziročně vzrostl o 24 procent
15:44Británie sčítá rostoucí náklady zdanění bohatých, pro ekonomiku se může stát čistou zátěží
13:43Perly týdne: Apple mimo AI párty a čas malých firem?
12:573M FUND MSI SICAV a.s: Výplata úrokového výnosu
11:54Traders Talk: Útok na Írán otřásl trhy. Akcie padají, zlato a ropa rostou
11:51Duben přinesl pokles evropského průmyslu, Česko naopak růst zrychlilo
10:52Izraelský útok trhy zaskočil, velké drama se ale nekoná  
10:44Euro stále čeká na svůj globální moment. Válcuje ho zlato i stále odolný dolar
9:03Rozbřesk: Centrální banky nakupují zlato rekordním tempem
8:52Útok Izraele na Írán, protesty v USA proti Trumpově politice a krize na trhu elektromobilů. Dnešní futures padají do rudého  
8:40Izrael zaútočil na Írán, cena ropy prudce roste
6:11Invesco: Americká ekonomika je odolná navzdory nejistotě v obchodní politice
12.06.2025
17:35Konec obchodních deficitů USA? Takže taky konec nasávání globálních úspor
17:01Rizika spojená s plněním rozpočtu se naplňují, uvedla rozpočtová rada
16:44Trump trhy novými hrozbami nerozbořil. Boeing trpí neštěstím letounu, Oracle vzlétl na cloudu  
15:45Německá BioNTech za 1,25 miliardy USD převezme domácího konkurenta CureVac

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data