Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk banky HSBC v pololetí klesl o 65 procent

Zisk banky HSBC v pololetí klesl o 65 procent

03.08.2020 9:25
Autor: ČTK

Zisk před zdaněním britské banky HSBC Holdings v první polovině letošního roku klesl o 65 procent na 4,32 miliardy USD (96,2 miliardy Kč). Propad byl vyšší, než se čekalo, protože koronavirová pandemie a její vliv na podnikání donutily banku zaměřenou převážně na Asii zvýšit rezervy na ztrátové úvěry. HSBC, která je podle aktiv největší bankou v Evropě, to uvedla v dnešním prohlášení.

Analytici v průměru očekávali zisk 5,67 miliardy USD. Výnosy klesly o devět procent, hlavně kvůli snížení úrokových sazeb po celém světě.

Výsledky HSBC odrážejí trend bank po celém světě, které rovněž navyšují své rezervy, aby byly schopné čelit nárůstem špatných úvěrů v době, kdy společnosti, od leteckého po maloobchodní a ubytovací sektor, se snaží vyrovnat s propadem způsobeným pandemií nemoci covid-19. HSBC zvýšila rezervy na odpisy úvěrů na 6,9 miliardy USD z loňské jedné miliardy USD.

Banku zasáhly také politické nepokoje v Hongkongu, jehož ekonomika za duben až červen klesla čtvrté čtvrtletí za sebou a zaznamenala druhý nejvyšší pokles, upozornila agentura Reuters.

Banka dodala, že očekává, že rezervy na ztrátové úvěry a odpisy půjček se letos budou muset pohybovat mezi osmi až 13 miliardami USD. Loni tato položka činila 2,8 miliardy USD. Důvodem je vysoká míra nejistoty způsobená koronavirem a politickými konflikty, mimo jiné zhoršením sporu mezi Čínou a USA.

Generální ředitel HSBC Noel Quinn uvedl, že banka urychlí svůj restrukturalizační program. Přezkoumá rovněž svoji dividendovou politiku.

 

Čtěte více:

Komerční banka zaostává za odhady. Za celý rok čeká jednociferný pokles příjmů a zisku, růst úvěrů
03.08.2020 8:16
Komerční banka dosáhla ve druhém čtvrtletí roku 2020 čistého zisku 1,7...
Microsoft zvažuje koupi amerických operací TikToku
03.08.2020 8:54
Microsoft zvažuje převzetí amerických operací aplikace pro sídlení vid...
SocGen, vlastník Komerční banky, má další čtvrtletní ztrátu
03.08.2020 9:10
Francouzská banka Société Générale se ve druhém čtvrtletí propadla do ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data