Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Mírně pozitivní úvod v Evropě? Globální růst akcií si bere oddech, Wall Street dnes zůstane zavřena

Mírně pozitivní úvod v Evropě? Globální růst akcií si bere oddech, Wall Street dnes zůstane zavřena

26.11.2020 8:56
Autor: Redakce, Patria.cz

Mírný vzestup úvodu obchodování v Evropě předpovídají futures pro čtvrteční den, kdy americké trhy zůstanou uzavřeny z důvodu svátku. Výsledky představil VIG a včera po závěru trhu Kofola.

Futures v tuto chvíli předpovídají německému indexu DAX úvodní 0,2% růst, francouzskému CAC 0,3% vzestup a britskému FTSE indexu 0,5% vzestup.

Představitelé americké centrální banky (Fed) na svém posledním zasedání diskutovali o možnostech, jak upravit program nákupu dluhopisů, aby poskytoval větší podporu finančním trhům a ekonomice. Vyplývá to ze zápisu ze zasedání, které se konalo začátkem listopadu.

Pojišťovací skupina VIG zvýšila za první tři čtvrtletí letošního roku objem předepsaného pojistného o 1,7 % na 7,986 mld. EUR. Zisk před zdaněním jí ve stejném období ale klesl o 29,2 % na 266,3 milionu EUR, mimo jiné kvůli odpisům goodwillu za Bulharsko, Chorvatsko a Gruzii, a finanční výsledek klesl o 18 % na 513 milionů EUR. Podle firmy to souvisí s negativním vývojem kapitálových trhů v důsledku COVID-19 a s jednorázovými efekty. Pokud jde o samotné třetí čtvrtletí, tak hrubé předepsané pojistné dosáhlo 2,4 mld. EUR proti konsensu 2,37 miliardy EUR, upozorňuje analytik Patrie Martin Cakl. Zisk před zdaněním dosáhl 65,1 mil. EUR proti 65,3 mil. EUR očekávaným v konsensu.

Tuzemská nápojová skupina Kofola ČeskoSlovensko zvýšila tržby ve třetím čtvrtletí meziročně o 11,8 % na 2,08 miliardy . Ukazatel provozního zisku EBITDA zvedla ve stejném období o 27,8 % na 556,7 milionu . Skupina zároveň potvrdila odhad ukazatele EBITDA pro rok 2020 mezi 950 mil. až 1 000 mil. , přičemž "s ohledem na aktuální dopady pandemie se budeme pohybovat spíše u nižší hranice", uvedl v doprovodném prohlášení k výsledkům generální ředitel Kofoly Jannis Samaras. Výplatě dividendy 13,50 na akcii podle něj nic nebrání.


 

Čtěte více:

Kofola měla rekordní léto. Výplatě dividendy nic nebrání, říká CEO Samaras
25.11.2020 17:29
Tuzemská nápojová skupina Kofola ČeskoSlovensko zvýšila tržby ve třet...
VIG klesl zisk před zdaněním za tři čtvrtletí o 29 %
26.11.2020 8:33
Pojišťovací skupina VIG zvýšila za první tři čtvrtletí letošního roku ...
Činitelé Fedu diskutovali o možných úpravách nákupů dluhopisů
26.11.2020 8:43
Představitelé americké centrální banky (Fed) na svém posledním zasedán...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.02.2026
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?
8:39Obavy z AI zasahují tradiční finanční firmy a Paramount dál bojuje o Warner Bros.  
6:03AI investice zvyšují volatilitu na trzích. S&P 500 se po růstu může znovu octnout pod tlakem
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností
10:24Výrobce čipů TSMC v lednu zvýšil prodej meziročně o 37 procent
9:57Vývozní a dovozní ceny v Česku se loni po předchozím růstu snížily

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst