Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Credit Suisse skončila kvůli Archegos ve ztrátě 252 mil. franků, trh čekal ještě větší

Credit Suisse skončila kvůli Archegos ve ztrátě 252 mil. franků, trh čekal ještě větší

22.04.2021 9:31
Autor: ČTK

Švýcarská banka Credit Suisse v prvním čtvrtletí vykázala čistou ztrátu 252 milionů švýcarských franků (téměř šest miliard Kč), což je výsledek pádu amerického hedgeového fondu Archegos. Ztráta však byla výrazně nižší, než očekávali analytici. Ti ji podle průzkumu banky odhadovali na 815 milionů franků, informovala dnes agentura Reuters. Akcie ve Švýcarsku klesají o více než 5 %.

Credit Suisse rovněž uvedla, že si posílí kapitál vydáním cenných papírů směnitelných na akcie. Měla by tak získat přes 1,8 miliardy franků. Banka už začátkem měsíce oznámila, že kvůli úpadku fondu Archegos odepíše 4,4 miliardy franků. Dodala, že ze stejného důvodu ukončí program odkupu vlastních akcií a sníží dividendu.

Hrubá ztráta Credit Suisse v prvním čtvrtletí dosáhla 757 milionů franků. Bez zahrnutí odpisů 4,4 miliardy franků a dalších mimořádných položek by však banka vykázala hrubý zisk 3,6 miliardy franků.

1
Výsledky podle banky "odrážejí vysoké mimořádné náklady související se záležitostí kolem amerického hedgeového fondu, které kompenzují solidní výkon ve správě majetku a investičním bankovnictví".

Fond Archegos se zhroutil minulý měsíc. Za jeho pádem stálo podle Reuters obchodování na úvěr, z toho pak hlavně sázky na akcie některých mediálních společností financované penězi vypůjčenými od makléřských firem. Credit Suisse patřila mezi banky, které pro fond vykonávaly makléřské služby.


Čtěte více:

Už třikrát jsme tu letos mohli mít nehodu, říká El-Erian o kauze Archegos. Příliš peněz v systému vede k neúměrnému riskování
01.04.2021 14:56
Je to letos potřetí, kdy těsně nedošlo k nehodě. Tak hodnotí ztráty z ...
Credit Suisse kvůli fondu Archegos odepíše v přepočtu přes 100 miliard Kč
06.04.2021 9:47
Druhá největší banka ve Švýcarsku Credit Suisse odepíše v souvislosti ...
El-Erian: Systémové dopady kauzy Archegos
06.04.2021 15:02
Mohamed El-Erian je jedním z těch, kteří komentují vývoj kolem kauzy A...
Morgan Stanley propálila v kolapsu Archegos 911 milionů. Investory neobměkčily ani rekordní tržby
16.04.2021 14:20
Morgan Stanley zvedla příjem v prvním čtvrtletí meziročně o 65 procent...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.07.2026
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  
6:08Kde hledat příležitosti ve druhé polovině roku? Deutsche Bank aktualizovala své tipy
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  
18:08Zlato se výrazně posunulo ke své férové hodnotě. Která neexistuje
16:00Meta plánuje prodej přebytečného výpočetního výkonu. Akcie rostou o 6 %
15:28Centrální banky budou dál snižovat podíl dolaru v rezervách, do popředí jde euro a jüan  
15:15Horší hospodaření státu v polovině roku, schodek se prohloubil na 184 miliard Kč
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data