Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Twitter zpět v černých číslech. Lepší výsledky nenechaly chladnými ani konkurenty

Twitter zpět v černých číslech. Lepší výsledky nenechaly chladnými ani konkurenty

23.07.2021 8:36
Autor: Redakce, Patria.cz

Americká internetová společnost Twitter ve druhém čtvrtletí vydělala 65,6 milionu dolarů (1,4 miliardy Kč) po ztrátě 1,38 miliardy dolarů před rokem. Její tržby se meziročně zvýšily o 74 procent na 1,19 miliardy dolarů (26 miliard Kč). Překonala tak očekávání analytiků, kteří tržby odhadovali na 1,07 miliardy dolarů. Akcie podniku si v reakci na výsledkovou zprávu podle serveru CNBC připisovaly až devět procent, nárůst po uzavření burzy nakonec dosáhl 5,6 procenta.

Twitter nyní pracuje na zvyšování efektivity své reklamy, ve které tradičně zaostává za většími konkurenty, jako je například Facebook. Toto úsilí spolu s vyšší poptávkou ze strany inzerentů podle firmy pomohlo k růstu příjmů z reklamy, které jsou klíčovou součástí tržeb podniku, napsala agentura Reuters. Příjmy z reklamy se ve druhém čtvrtletí zvýšily o 87 procent na 1,05 miliardy dolarů.

Firma Twitter včera rovněž oznámila, že ve druhém čtvrtletí získala sedm milionů nových uživatelů. Celkový počet denních uživatelů její sítě se tak vyšplhal na 206 milionů, napsala agentura Bloomberg.

Společnost také předpověděla, že ve třetím čtvrtletí její celkové tržby dosáhnou 1,22 až 1,3 miliardy dolarů. Analytici přitom dříve tržby za třetí čtvrtletí odhadli v průměru pouze na 1,17 miliardy dolarů

Nad očekáváním analytiků skončily ve čtvrtek po zavření burzy také kvartální tržby společnosti Snap. Výsledky pomohly i akciím jejich větších rivalů Facebooku a Alphabetu. Ty svoje výsledky zveřejní až příští týden. Obě firmy nicméně také působí v byznysu digitální reklamy a čísla z Twitteru a Snapu investorům zodpověděly některé přetrvávající dotazy. Pandemie způsobila nárůst prodejů zboží i služeb přes internet. Teď v některých částech světa ustupuje, ukazuje se ale, že zadavatelé reklamy pořád zvyšují svoje rozpočty, podotkl Bloomberg.

Vývoj akcií společností Twitter a Facebook:

twitter facebook výsledky akcie 

Zdroje: ČTK, Bloomberg, Patria.cz

 

 

Čtěte více:

Akcie Twitteru srazil slabý výhled pro letošek. S cílem zdvojnásobení tržeb do 2023 to nebude snadné
30.04.2021 8:30
Americká internetová společnost Twitter v letošním prvním čtvrtletí vy...
EU a Británie vyšetřují, zda Facebook nezneužívá svého postavení na trhu reklamy
04.06.2021 13:05
Evropská komise začala vyšetřovat, zda americká internetová společnost...
Globální minimální daň pro nadnárodní giganty a jak ji narovnat
20.06.2021 16:57
Historická, přelomová, revoluční. Převážně takové ohlasy zaznívají ohl...
Soud zamítl dvě antimonopolní žaloby proti Facebooku. Akcie vylétly nahoru
29.06.2021 10:43
Federální soud ve Washingtonu vyhověl žádosti společnosti Facebook a z...
Facebook vyhrává první kolo antimonopolní žaloby (komentář analytika)
29.06.2021 12:50
Zdá se, že utkání mezi Facebookem a tamním regulátorem FTC doslova sko...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.05.2026
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem
15:15Výrobní inflace v zámoří vyskočila na 6 procent, posílí spekulace na růst sazeb  
14:52Rychlejší růst, lepší marže, větší ambice. Nebius svými výsledky potvrzuje hlad po výpočetní kapacitě  
14:17CSG chce získat podíl ve výrobci tanků Leopard
13:35Traders Talk: Našponovaní čipaři, levné čínské techy a očekávání od výsledků ČEZ
12:53BYD jedná s evropskými automobilkami o převzetí nevytížených továren
12:04Íránská kontrola Hormuzu a Čína by mohly pomáhat k vyřešení krize
11:07Agentura IEA: Nabídka ropy letos kvůli válce s Íránem nepokryje poptávku
10:59Akcie se odrážejí vzhůru při soustředění na jednání Trump - Si  
10:19Výhled na výsledky: ČEZ čeká slabší kvartál, čistému zisku pomůže konec windfall tax  
8:58Rozbřesk: Těžce zkoušené trhy dluhopisů čelí faktu, že americká inflace bude opět nad čtyřmi procenty
8:52Geopolitika ustupuje Trumpově výpravě do Pekingu, futures jsou v zeleném  
5:54To, co íránskou krizi prohloubilo, může nakonec obsahovat zárodek řešení
12.05.2026
22:02Americké akciové indexy dnes oslabují kvůli korekci polovodičových akcií  
17:45Mag7 nyní, před deseti lety a za deset let
16:25Průmyslové akcie se vezou na AI vlně. Rostoucí korelace ale zároveň zvyšuje jejich zranitelnost
15:16Americká inflace za duben citelně zrychlila, a není to jen o benzínu
14:38Bloomberg: EU zaostává v závodě o suroviny, příkladem je slovenská Trojárová
13:47Jedno téma, obří zisky a rostoucí riziko koncentrace. AI mění akciové trhy v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu
12:09Siemens Energy vyprodává kapacity a urychluje odkup akcií, přesto po výsledcích oslabuje

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - PPI, y/y