Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Nevýrazné trhy, Nasdaq Composite v červeném

Nevýrazné trhy, Nasdaq Composite v červeném

08.09.2021 22:07
Autor: Jaromír Strnad, Patria Finance

Dnešní obchodní seance v zámoří nepřinesla pro trhy a tedy i investory žádná nová či důležitá makro data ze Spojených států a zdá se, že se investoři spíše připravují slabší dva podzimní měsíce, tedy září i říjen.

Následující důležitý údaj přijde na řadu příští úterý, kdy bude konkrétně zveřejněn údaj z indexu spotřebitelských cen, u něhož se očekává meziměsíční růst cen, tentokrát o 0,5 %.

Index Dow Jones Industrial Average klesá již třetí den řadě, bodem který odstartoval propad na tomto indexu, byly horší páteční čísla z trhu práce, kdy tento fakt může znamenat ne tak rychlý start redukce QE a současně i zvedání sazeb.

Technologický Nasdaq Composite po pokračování v rally v předchozích dnech a včerejších rekordech dnes odepsal a zdá se, že ani tento index se nevyhne typickým podzimním korekcím.

Stejně jako při mém posledním článku z trhů, tak i dnes ze sektorů zvítězily Utility a slabší byli naopak technologie, NEE +1,66, MSFT +0,01 % %.

V seanci výrazněji propadla burza kryptoměn, tedy Coinbase. Důvodem je jejich nový produkt, který by měl umožnit zákazníkům získat úrok z vkladů digitálních aktiv, čehož si všiml federální regulační úřad pro cenné papíry v USA, COIN -3,23 %.

Akcie Alibaba Group Hld. se propadly o téměř 3 procenta a vymazaly tím včerejší zisky. Tento propad bohužel nemá konkrétní důvod, ačkoliv nás agentura Bloomberg informovala o nešťastných událostech minulých jednoho z manažerů a web Seeking Alpha se opět podíval na čínské regulační úřady. Nutno podotknout, že ani jedna tato zpráva neřeší dnešní události okolo společnosti, BABA -2,54 %.

Západo-texaská lehká ropa, tedy ropa WTI si připsala 1,4 % a obchodovala se tedy za 69,33 USD za barel. Drahý kov, konkrétně zlato se obchodovalo na podobných úrovních jako předchozí den a to za 1788 dolarů za unci. Zisky si připsal americký dolar, kdy v měnovém páru EUR/USD posílil o 0,2 % na úroveň 1,1817.

Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average oslabil o 0,2 % (35.031 b.), S&P 500 o 0,1 % (4.514 b.) a technologický Nasdaq Composite o 0,6 % (15.286 b.).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.07.2026
17:16Rozšiřování AI dominance a tečka za dlouhodoou stagnací
15:43Červnová inflace v USA překvapila. Klesla na 3,5 procenta
15:40Jaké jsou skutečné zájmy Číny a jak moc její konkurence ovlivní hospodaření amerických firem?
14:27Citi překonala všechny odhady zisku s tím, jak přestavba pod vedením CEO Fraserové nabírá na obrátkách
14:02Goldman Sachs těžila z tržní volatility, obchodování s akciemi bylo znovu rekordní
14:01IBM po předběžných výsledcích prudce padá. V pre-marketu odepsalo přes 20 %
13:26Obchodní divize Bank of America hlásí nejúspěšnější půlrok v její historii
12:53JPMorgan ve druhém čtvrtletí výrazně překonala očekávání, pomohlo obchodování s akciemi
12:08Ve Spojených státech sílí odpor k datovým centrům, hledají se alternativy
10:15Wells Fargo: Odklon od streamingu by mohl akcie Disney zvednout o 40 procent
9:59Export z Číny díky zájmu o umělou inteligenci vzrostl nejvíce od roku 2021
8:54Rozbřesk: Dvojí čínský šok pro evropská auta
8:35Cena ropy vzrostla nad 85 dolarů, evropské futures ukazují pokles, odpoledne reportují americké banky  
6:05Morgan Stanley: Akciová rally se může rozšířit i mimo technologické giganty  
13.07.2026
22:05Konflikt mezi Íránem a USA opět eskaluje  
17:06Extrémní americká prémie a co „není nemyslitelné“
16:08PODCAST Týdenní výhled: Nové napětí v Hormuzu, americká inflace a začátek výsledkové sezóny  
15:41USA v Hormuzu obnoví blokádu vůči Íránu a budou vybírat poplatky, oznámil Trump
15:05Goldman sází na carry trade. Barclays varuje před návratem volatility  
14:30Komerční banka, a.s.: Hlavní akcionáři KB k 30.6.2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - CPI, y/y