Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
V Česku je nejbohatší Renáta Kellnerová s majetkem téměř 375 miliard. Skokanem roku zakladatel Alzy

V Česku je nejbohatší Renáta Kellnerová s majetkem téměř 375 miliard. Skokanem roku zakladatel Alzy

06.10.2021 8:31
Autor: ČTK

V čele letošního žebříčku nejbohatších Čechů a Češek, který sestavuje časopis Forbes, je Renáta Kellnerová. Čtyřiapadesátiletá vdova po vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi, který koncem letošního března tragicky zahynul, má podle dnes zveřejněného žebříčku majetek 374,7 miliardy korun. Je to o téměř 82 miliard korun více, než činil loni majetek jejího muže. Majetek stovky nejbohatších Čechů a Češek letos stoupl z 1,3 na 1,64 bilionu korun. V letošním seznamu je devět nováčků, první z nich dokonce na 26. příčce.

Na druhé místo se letos dostal Karel Komárek s majetkem za 117,8 miliardy korun. Vlastník KKCG, který mimo jiné ovládá Sazku, byl loni pátý. Na třetí místo tak sesadil realitního magnáta Radovana Vítka s majetkem za 103 miliard korun. Majitel Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský letos obsadil s 87,8 miliardy korun čtvrtou příčku. Ze čtvrtého na páté místo sestoupil premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Forbes jeho majetek odhaduje na 74,9 miliardy korun, je to o téměř miliardu více než loni. Nejbohatším lidem Česka na prvních šestnácti místech žebříčku majetek proti loňsku stoupl, v celé stovce je pokles nebo stagnace majetku patrný u 14 jmen.

Letošní žebříček podle Forbesu odráží pandemickou dobu a má řadu změn. Je v něm devět nováčků a poprvé mu vládne žena. Do doby, než bude vypořádáno dědictví po Kellnerovi, bude uváděna Kellnerová a její rodina jako majitelé řady firem v hodnotě 374,7 miliardy korun.

Nováčků v žebříčku ještě nikdy nebylo tolik tak vysoko. Tomáš Čupr, zakladatel a spolumajitel firmy Rohlik.cz, je na 26. místě, zakladatel firmy ShipMonk Jan Bednář je dvaatřicátý. Do žebříčku se dostali také Zdeněk Šoustal a Milan Kratina z firmy Accolade, Josef Průša a Ondřej Průša z Prusa Research, manželé Kijonkovi ze Zásilkovny či Marcel Soural z Trigemy a Hubert Palán ze startupu Productboard. To podle Forbesu ukazuje, že se mimořádně dařilo sektoru e-commerce a technologickým startupům.

Skokanem roku se stal Aleš Zavoral, zakladatel on-line obchodního domu Alza.cz. Jeho majetek Forbes odhaduje na 65 miliard korun.


Čtěte více:

Nejvlivnější ženy Česka podle Forbesu: Schillerová, Jourová, Bradáčová, Kellnerová, desítku uzavírá nově Kutnarová z DEK
03.06.2021 8:53
Nejvlivnější ženou Česka podle časopisu Forbes zůstala ministryně fina...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.01.2026
10:01Víkendář: Trh míří k bublině, zatím jsou patrné jen její omezené známky
23.01.2026
19:09Stříbro poprvé nad 100 dolary, zlato u 5000 dolarů za unci
19:02První den CSG na burze: Enormní poptávka v Praze, Strnad nejbohatším zbrojařem světa
17:09Trhy věří v jedno velké tentokrát jinak…
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…
16:26Růst americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,4 procenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data