Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Stellantis bude spolupracovat s Amazonem na vývoji softwaru do svých automobilů, Amazon bude prvním zákazníkem nových elektrických dodávek

Stellantis bude spolupracovat s Amazonem na vývoji softwaru do svých automobilů, Amazon bude prvním zákazníkem nových elektrických dodávek

05.01.2022 17:02
Autor: Redakce, Patria.cz

Automobilová skupina Stellantis se dohodla s internetovým obchodem Amazon na spolupráci, která bude zahrnovat mimo jiné společný vývoj softwaru pro digitální informační a zábavní systémy v automobilech. Oznámily to dnes firmy. Dodaly, že Amazon se stane prvním zákazníkem u nové řady elektrických dodávkových automobilů Ram ProMaster, kterou plánuje Stellantis uvést na trh v roce 2023. Akcie Stellantis rostou v Paříži o 3,8 %, akcie Amazonu aktuálně klesají o 0,5 %.

Společnost Stellantis hodlá ve svých automobilech využívat hlasovou asistenční službu Alexa vyvinutou firmou Amazon. Spolupráce s Amazonem by automobilce měla rovněž pomoci urychlit vývoj nových digitálních produktů. Amazon se v rámci dohody o spolupráci stane pro Stellantis "preferovaným" dodavatelem cloudových služeb pro zajišťování mobilní sítě a výpočetního výkonu v budoucích automobilech, napsala agentura Reuters.

Skupina Stellantis vznikla začátkem loňského roku spojením italsko-americké automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a francouzského konkurenta PSA. Fúze přivedla dohromady značky francouzské skupiny Peugeot, Citroën, Opel a DS se značkami Fiat, Chrysler, Jeep, Dodge, Maserati, Alfa Romeo či Ram. Amazon je největším internetových obchodem na světě.

Zdroj: ČTK, Patria


Čtěte více:

Investiční výhled 2022 - Ve stínu inflace: Zůstáváme u akcií i přes omezený potenciál
23.12.2021 12:29
Rok 2021 byl v mnoha ohledech rokem extrémních zvratů a nečekaných udá...
Investiční výhled 2022 - Ve stínu inflace: Akcie, aneb zpátky ke kořenům
24.12.2021 6:47
Rok 2021 byl v mnoha ohledech rokem extrémních zvratů a nečekaných udá...
Investiční výhled 2022 - Ve stínu inflace: Vzdušné zámky versus big tech
25.12.2021 8:50
Rok 2021 byl v mnoha ohledech rokem extrémních zvratů a nečekaných udá...
O kolik letos vyrostla šestice největších amerických technologií
28.12.2021 12:18
Největší americké společnosti podle tržní kapitalizace, které patří i ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.05.2026
10:13Víkendář: Je těžké najít dlouhodobou brzdu akciového trhu
23.05.2026
10:08Víkendář: Podceňují akcie vývoj na ropě?
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data