Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  

Obchodování na Wall Street dnes připomínalo jízdu na horské dráze

20.05.2022 22:02
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americké trhy sice otevřely růstem, ale tento slabý optimismus brzy vyprchal a na trhu opět převážil negativní sentiment, který dominuje světovým burzám v posledních týdnech. Index S&P 500 v jednu chvíli ztrácel až 2,3 %, ale nakonec zavřel beze změny a za celý týden odepsal 3 %. Tento hlavní americké akciový benchmark si tak připsal již sedmou týdenní ztrátu v řadě, což je nejdešlí týdenní série ztrát od roku 2001. Navzdory obrovské volatilitě na trhu a relativně silnému klesajícímu trendu v posledních týdnech nejsme svědky panických výprodejů a rovněž i index „strachu“ VIX nevykazuje nikterak hysterické hodnoty. Index VIX se pohybuje kolem 30, zatímco v březnu 2020 dosahoval téměř trojnásobku. Takto spořádaný sestup je spíše neobvyklý a mohl by spíše signalizovat další výprodeje.

Pod tlakem zůstaly akcie maloobchodních společností, když po slabých číslech Walmartu a Targetu v průběhu týdne přišel se slabými čísly i další řetězec Ross Stores. Akcie Ross Stores se propadlyo více než 23 %, což představuje největší propad tohoto titulu od roku 1986. Ross Stores se ziskem na úrovni 0,97 USD/akcii zaostal za analytickým konsensem o 3 centy. Podstatně hůře ovšem vyznívá jeho výhled, když pro 2Q očekává zisk v rozmezí 0,99 – 1,07 USD proti analytickému odhadu 1,32 USD.

Proti špatným zprávám od společnosti Ross Stores šlo oznámení z maloobchodního řetězce Foot Locker. Tato síť se sportovní obuví zveřejnila silná čísla za 1Q, což jí vedlo k navýšení celoročního cíle zisku na horní stranu rozpětí 4,25 – 4,6 USD/akcii, zatímco analytici očekávali 4,41 USD/akcii. Akcie Foot Locker posílily o více než 4 %.



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.12.2025
15:58Traders Talk: O Santa Rally rozhodne Fed, technologie se drží a zlato má prostor růst
15:07Je zahraniční kapitál do USA nasáván nebo je tam tlačen?
13:01Paměťové čipy zdražují o desítky procent a jejich výrobci nestíhají
11:59Evropské trhy pokračují vzhůru podobně jako krypto  
11:06Anthropic plánuje v příštím roce IPO
10:33Airbus kvůli vadě trupových panelů snížil cíl dodávek na letošní rok
8:50EU ukončí dovoz ruského plynu do roku 2027. Maďarsko a Slovensko přehlasovány
8:45Rozbřesk: Čína chce bojovat s průmyslovou deflací. Co to znamená pro Evropu a Česko?
8:43Nový AI čip od Amazonu, úvěrové riziko Oraclu na maximu od krize a zákaz dovozu ruského plynu do EU  
6:00Google se veze na AI vlně, pro Apple je umělá inteligence stále hrozbou?
02.12.2025
22:02Optimismus se vrací na americké trhy: Nasdaq posiluje, riziková aktiva ožívají  
17:27Ztrácí se výhoda vysokoškolského vzdělání?
16:13Skupina deseti evropských bank založila konsorcium pro stablecoin vázaný na euro
16:03Sociální politika po americku: Miliardář Dell dá dětem do deseti let 250 dolarů na investice
14:22Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
14:19Britská centrální banka varuje před propadem trhů kvůli vývoji kolem AI
13:04Italská módní skupina Prada koupila od Američanů menšího rivala Versace
12:46OECD nechala výhled růstu globální ekonomiky beze změny, výhled Česka pro letošek zlepšila
12:08Altman bije na poplach. OpenAI odkládá plány na reklamu a agentickou AI, aby zlepšila kvalitu ChatGPT
11:50Inflace v eurozóně v listopadu nečekaně stoupla na 2,2 procenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
C3.ai Inc (10/25 Q2, Aft-mkt)
Dollar Tree Inc (10/25 Q3, Bef-mkt)
Macy's Inc (10/25 Q3, Bef-mkt)
Salesforce Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Snowflake Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
UiPath Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)