Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Nike se rozhodl zcela opustit ruský trh, má tam přes sto prodejen

    Nike se rozhodl zcela opustit ruský trh, má tam přes sto prodejen

    23.06.2022 16:23
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Americká společnost Nike, která je největším výrobcem sportovních oděvů na světě, se rozhodla zcela opustit ruský trh. Firma dnes uvedla, že znovuotevření svých ruských obchodů neplánuje. Podnik už na začátku března pozastavil provoz svých ruských obchodů v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu.

    "Společnost Nike učinila rozhodnutí opustit ruský trh. Naší prioritou je zajistit plnou podporu svým zaměstnancům, zatímco budeme v příštích měsících zodpovědným způsobem omezovat své aktivity," uvedla firma v prohlášení.

    Tento krok je pro Nike spíše symbolický a nebude mít výraznější dopad na hospodářské výsledky podniku. Souhrnné příjmy z Ruska a Ukrajiny se totiž na celosvětových tržbách firmy podílely méně než jedním procentem. Nike má v Rusku více než 100 obchodů. Výnos z Evropy, Blízkého východu a Afriky tvořily loni zhruba 26 procent celkových tržeb společnosti. 

    Akcie Nike dnes půl hodiny po otevření Wall Street rostly o zhruba 0,5 procenta, a také hlavní americké akciové indexy byly v mírném plusu.

    Pětiletý graf vývoje akcií Nike na burze NYSE:

    Nike

    Aktivity v Rusku již v reakci na válku na Ukrajině omezila či přerušila řada západních podniků, včetně výrobců automobilů, maloobchodníků či technologických společností. Kreml minulý týden vyjádřil přesvědčení, že řada západních podniků by se do Ruska ráda vrátila.

    "Mnohé firmy ze západních zemí, včetně členských států EU, ze Spojených států a Kanady, mají stále zájem o ruský trh," uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

    Zdroje: ČTK, Bloomberg, Patria.cz


    Čtěte více:

    Nezměněný výhled Nike rozptyluje obavy. Akcie rostou o 7 procent (komentář analytika)
    22.03.2022 12:08
    Další kvartál Nike nám neodhalil nic nového nebo převratného. Hlavní r...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data