Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  

Navzdory obavám z recese zavřela Wall Street v zeleném

23.06.2022 22:00
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Americkým akciovým trhům prodloužený víkend očividně prospěl, když pokračovaly v odrazu od dna. Index S&P 500 nakonec přidal 0,9 %, a tak své týdenní zisky rozšířil již na více než 3 %. K lepší náladě přispěl další pokles výnosů na dluhopisovém trhu, kde výnos desetiletých amerických státních dluhopisů poklesl na 3,08 % z úterních 3,28 %. 


Hlavní indexy byly taženy vzhůru především technologickými tituly, což se projevilo více než 1,5% růstem indexu Nasdaq . V rámci sektorů se dařilo i farmaceutickému nebo telekomunikačnímu sektoru. 

Poté, co v tomto týdnu zvýšili pravděpodobnostní odhady pro americkou recesi analytici Citigroup a Goldman Sachs, jejich kolegové z UBS zvýšili svá očekávání recese na 69 %. I to zřejmě stálo za dalším výprodejem v komoditním sektoru. Cena americké ropy WTI oslabila o 2 % na 104,2 USD/barel, volný pád (- 9 %) zaznamenala cena amerického zemního plynu a nedařilo se ani kovům. Akcie producenta zlata Barrick Gold se propadly o více než 4 %, zatímco akcie těžaře plynu Chesapeake odepsaly přes 8 %. Své nenalézají ani ropné tituly, když akcie Chevron propadly o více než 3 % a zaznamenaly již osmý propad za posledních deset dní. 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 pct
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?
8:39Obavy z AI zasahují tradiční finanční firmy a Paramount dál bojuje o Warner Bros.  
6:03AI investice zvyšují volatilitu na trzích. S&P 500 se po růstu může znovu octnout pod tlakem
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst