Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Continental byl ve čtvrtletí ztrátový, je ale optimistický ohledně zbytku roku

    Continental byl ve čtvrtletí ztrátový, je ale optimistický ohledně zbytku roku

    09.08.2022 16:54
    Autor: ČTK

    Německý dodavatel automobilových součástek Continental se ve druhém čtvrtletí propadl do ztráty 251 milionů eur (přes šest miliard Kč) po zisku 545 milionů eur před rokem. Firma, která se potýká například s problémy v zásobování a s negativními dopady války na Ukrajině, to dnes oznámila v tiskové zprávě. Vyjádřila však optimismus ohledně vývoje ve druhé polovině roku a potvrdila, že v celém letošním roce počítá s růstem celosvětové výroby automobilů. Akcie firmy po výsledcích klesají o více než 6 %.

    "Podmínky na trhu ve druhém čtvrtletí zůstaly pro dodavatele automobilových součástek extrémně obtížné," uvedl šéf podniku Nikolai Setzer. Firma poukázala na geopolitickou nejistotu v důsledku války na Ukrajině, narušené dodavatelské řetězce, prudký nárůst cen surovin, polotovarů, energie a logistických služeb, nedostatek elektronických součástek i důsledky koronavirových uzávěr v Číně.

    akcie continental

    "Současný protivítr je spíše jako hurikán a v brzké době nepoleví," uvedla finanční ředitelka podniku Katja Dürrfeldová. "Jsme však optimisté ohledně druhé poloviny roku. Předpokládáme růst výroby aut, navíc začínají působit naše opatření na podporu zisku. Potvrzujeme proto celoroční výhled," dodala.

    Celosvětová výroba osobních a lehkých užitkových automobilů ve druhém čtvrtletí podle Continentalu dosáhla 18,8 milionu vozů, takže zůstala na úrovni stejného období loňského roku. Nárůst produkce v Severní Americe byl totiž kompenzován poklesem v Číně a v Evropě. V celém letošním roce nicméně Continental i nadále počítá s nárůstem globální výroby o čtyři až šest procent, uvedla agentura DPA.

    Continental v roce 1993 koupil otrokovického výrobce pneumatik Barum a v současnosti má v České republice několik výrobních závodů. Společnost Continental Barum je nyní největším zaměstnavatelem ve Zlínském kraji, pracuje v ní zhruba 5200 lidí.


    Čtěte více:

    Výše cílových sazeb se může zvednout, trh práce na recesi neukazuje, domnívá se ekonomka Pimco
    09.08.2022 14:14
    Hlavní ekonomka pro Spojené státy ve společnosti Pimco Tiffany Wilding...
    Prudce rostoucí ziskovost energetice podle trhů na dlouhodobé kráse nepřidává
    09.08.2022 16:01
    Energetika v americkém indexu SPX sice za poslední měsíc ztrácí asi 5 ...
    Jan Cepák: Výhled ČEZ investory potěšil. Otázkou zůstává dividenda
    09.08.2022 18:06
    Na výsledcích ČEZ byl zajímavý zejména výhled, který byl navýšen, uvád...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled
    12:09Dluhy domácností v ČR u bank v červnu stouply o 26,5 miliard na 2,72 bilionu Kč
    11:36Inflace v eurozóně v červenci vzrostla na 2,9 procenta, uvedl v odhadu Eurostat
    11:24Po depresi mánie. Polovodiče otočily a dnešní pokračování růstu podpoří Amazon  
    10:26AI investor Leopold Aschenbrenner byl po výrazných ztrátách nucen uzavřít všechny své akciové pozice
    8:44Rozbřesk: Tokio už dávno není drahé. Praha už dávno není levná. A Švýcarsko je pořád Švýcarsko
    8:40Microsoft píše historii, Amazon překvapil cloudem a Apple zklamal službami  
    8:26Amazon obhájil miliardové sázky na AI. AWS výrazně zrychlilo a akcie prudce rostou
    8:15Apple výrazně překonal očekávání, investory ale zklamal růst služeb
    6:09Menší trpělivost s Teslou i s umělou inteligencí
    30.07.2026
    16:36PODCAST Traders Talk: Korekce na Wall Street nemusí být u konce. Meta vypadá zajímavě
    16:01Mag7 s valuacemi blízko celému trhu. PE informační šum vysoko
    15:36Americký spotřebitel se ve 2Q rozjel, celá ekonomika však zpomalila  
    14:04Adidas prodával jako nikdy předtím. Investory ale zklamala ziskovost
    14:03Meta nedokázala přesvědčit investory návratností extrémně vysokých investic do AI  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    JP - Základní O/N úroková sazba
    3:30Čína - PMI v průmyslu
    3:30Čína - PMI ve službách
    11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
    15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university