Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bloomberg: Apple upouští od zvýšení výroby iPhonů, poptávka po nich slábne

Bloomberg: Apple upouští od zvýšení výroby iPhonů, poptávka po nich slábne

28.09.2022 15:01
Autor: ČTK

Americká společnost Apple upouští od plánu zvýšit v letošním roce výrobu svých nových přístrojů iPhone. Poptávka po nových přístrojích totiž neroste, jak firma očekávala. S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Bloomberg.

Firma oznámila dodavatelům, aby nezvyšovali montáž nového přístroje iPhone 14 ve druhé polovině letošního roku až o šest milionů kusů. Místo toho firma plánuje vyrobit za toto období 90 milionů telefonů, což je téměř stejný počet jako před rokem.

Poptávka po dražších modelech iPhone 14 Pro je ale silnější než po základní verzi. Nejméně jeden z dodavatelů Applu tak přesunul výrobní kapacitu z levnějších modelů na dražší, dodal Bloomberg.

Apple tento týden uvedl, že začne vyrábět iPhone 14 v Indii, protože přesouvá část výroby z Číny. Nový přístroj byl představen tento měsíc.

Apple v týdnech před uvedením nového iPhonu 14 zvýšil výhled prodeje. Někteří jeho dodavatelé se pak začali připravovat na růst objednávek o sedm procent.

Čína, která je největším světovým trhem s chytrými telefony, ale teď prochází hospodářským útlumem. Ten zasáhl domácí výrobce mobilních telefonů a ovlivnil také prodej přístrojů iPhone. Podle pondělní zprávy finanční společnosti Jefferies byly nákupy iPhonu 14 v prvních třech dnech dostupnosti v Číně o 11 procent nižší než u jeho předchůdce v loňském roce.

Celosvětovou poptávku po spotřební elektronice také utlumila prudce rostoucí inflace a obavy z recese. Podle odhadu výzkumné společnosti IDC letos prodej chytrých telefonů klesne o 6,5 procenta na 1,27 miliardy kusů.


Čtěte více:

Analytik k výsledkům Apple: Mírně optimistický výhled táhne akcie vzhůru
29.07.2022 16:50
Po delší době musíme říct, že výsledky Applu nás příliš neuchvátily. D...
Apple letos očekává stabilní prodeje iPhonů i přes zpomalení na trhu
12.08.2022 12:48
Apple požádal své dodavatele, aby letos vyrobili alespoň tolik iPhonů ...
Apple představil nové iPhony 14 i trojici Apple Watch. Co nabídnou nového a od kdy?
08.09.2022 8:24
Americká technologická společnost Apple představila řadu nových modelů...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.12.2025
6:01Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data