Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropské trhy otevřou mělce níže, s Wall Street je to po výsledcích Alphabetu a Microsoftu horší

Evropské trhy otevřou mělce níže, s Wall Street je to po výsledcích Alphabetu a Microsoftu horší

26.10.2022 8:58
Autor: Redakce, Patria.cz

Hlavní akciové trhy v Evropě by měly nastoupit do středečního obchodování s mělkými ztrátami, naznačují futures. Výraznější ztráty zřejmě budou čekat Wall Street po prvních big tech výsledcích.

Futures pro německý akciový index DAX ukazují na úvodní pokles o 0,1 %, pro francouzský CAC o 0,2 % a pro britský FTSE o 0,2 %. Širší americký index S&P 500 by aktuálním pohledem futures měl odpoledne zahajovat se zhruba procentní ztrátou, u DJIA je to -0,3 % a u technologického Nasdaqu -2,0 procenta.

Začněme doma. Pro další zvýšení úrokových sazeb o 25 bps. bude 3. listopadu hlasovat člen bankovní rady ČNB Tomáš Holub. Podle viceguvernérky Zamrazilové jsou naopak úrokové sazby nyní nastaveny adekvátně, zneklidňuje ji vývoj mezd oproti inflačním očekáváním.

Piráti upustili od tlaku na uplatnění daně z nadměrných zisků již na výsledek hospodaření roku 2022.

HSBC potvrdila nákupní doporučení na titulu Erste s úpravou cílové ceny na 47 ze 46 eur. Ratingová agentura Fitch potvdila České spořitelně ze skupiny Erste hodnocení závazků na stupni „A“ se stabilním výhledem.

Moneta ve čtvrtek 27. října zveřejní výsledky za třetí čtvrtletí roku 2022. Výhled pro výsledky přineseme na Patria.cz v průběhu dne.

Americké technologické společnosti Alphabet, která je majitelem internetového vyhledávače Google, klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o 27 procent na 13,9 miliardy dolarů (zhruba 342 miliard Kč). Tržby společnosti navíc zaostaly za očekáváním analytiků. Akcie podniku tak po zveřejnění výsledků ztrácely až kolem 7 procent. Čtvrtletní tržby společnosti Alphabet se meziročně zvýšily zhruba o šest procent na 69,1 miliardy dolarů. Analytici však očekávali výraznější nárůst, a to na 70,6 miliardy dolarů. Tržby Alphabetu z reklamy sice stouply na 54,5 miliardy dolarů z 53,1 miliardy před rokem, nesplnily však očekávání analytiků.

Čistý zisk americké softwarové společnosti Microsoft se v prvním finančním čtvrtletí meziročně snížil o 14 procent na 17,6 miliardy dolarů (zhruba 432 miliard Kč). Tržby podniku rostly nejpomaleji za pět let, výsledky však mírně překonaly očekávání analytiků. Tržby se ve čtvrtletí, které skončilo 30. září, meziročně zvýšily o 11 procent na 50,1 miliardy dolarů. Analytici je podle průzkumu společnosti Refinitiv odhadovali pouze na 49,7 miliardy dolarů. Zisk na akcii činil 2,35 dolaru, zatímco analytici očekávali jen 2,31 dolaru. Globální trh s osobními počítači zaznamenal ve třetím kalendářním čtvrtletí rekordní propad kvůli ekonomické nejistotě a nadbytku neprodaných zásob. Celkové dodávky počítačů se podle výzkumné společnosti Gartner ve třetím čtvrtletí meziročně snížily o 19,5 procenta, což byl nejvýraznější propad za více než dvě desetiletí, kdy tento údaj sleduje. Prodej tak klesl již čtvrté čtvrtletí za sebou.

Největší německá banka Deutsche Bank ve třetím čtvrtletí navzdory zhoršující se ekonomické situaci dosáhla překvapivě zisku přes jednu miliardu eur a podle prohlášení je na dobré cestě k dosažení svých cílů za celý letošní rok. Čistý zisk se zvýšil o 475 procent na 1,1 miliardy eur (26,9 miliardy Kč) za pomoci výnosů z investičního bankovnictví, které rostly navzdory propadu v uzavírání obchodů. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali zisk zhruba 835 milionů eur. Zisk před zdaněním se zvýšil téměř trojnásobně na 1,6 miliardy eur a byl nejvyšší za třetí čtvrtletí od roku 2006. Banka vykázala zisk deváté čtvrtletí za sebou, což je po letech ztrát významná zisková série.

Americký miliardář Elon Musk slíbil, že do pátku uzavře dohodu o převzetí internetové společnosti Twitter. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Musk podle zdrojů takový slib učinil při videokonferenci s bankéři, kteří se podílejí na financování transakce.

 
 

Čtěte více:

Jan Cepák: Až příliš mnoho čipů?
26.10.2022 6:12
V okrese Licking v Ohiu touto dobou buldozery přemisťují zeminu na mís...
Wall Street v úterý opět rostl
25.10.2022 22:02
Americké akcie pokračovaly i dnes v růstu a a podařilo se jim zakončit...
Branislav Soták: Výsledky dobré nejsou, přesto je Alphabet z našeho pohledu rozumnou dlouhodobou investicí
26.10.2022 8:24
Noční výsledky prvních zástupců Big Techu (Alphabet, Microsoft) dobře ...
Zisk Deutsche Bank díky investičnímu bankovnictví vzrostl o 475 procent
26.10.2022 8:28
Největší německá banka Deutsche Bank ve třetím čtvrtletí navzdory zhor...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.06.2026
22:02Wall Street opět útočila na rekordy. AI infrastruktura žene trh vzhůru, polovodiče dominují  
17:46Kofole stouply v prvním čtvrtletí tržby o 13,7 % a provozní zisk o více než 15 %
17:06Měnící se hyperziskovost hyperscalerů
15:12Akcie Hewlett Packard Enterprise vystřelily po výsledcích o 30 procent. Tržby žene nákupní horečka
13:50ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
13:25Zlato letos padá, přitom ještě nedávno připomínalo technologické akcie  
12:52Alphabet chce získat na další investice do AI až 80 miliard dolarů. Zapojí se i Berkshire Hathaway
11:47Nejrizikovější tech akcie letí vzhůru. Analytici radí: vyberte zisky  
11:36Inflace v eurozóně překonala tři procenta. ECB je pod tlakem zvýšit sazby  
11:17UniCredit už si zajistila v Commerzbank více než 30procentní podíl
11:08Florida jako první stát USA zažalovala OpenAI, firma podle žalobců tajila rizika
10:45Průzkum ČSOB: Konflikt na Blízkém východě zchladil optimismus českých firem
10:02Šéf Nvidie označil Marvell Technology za další bilionovou společnost. Akcie poslal o 27 procent nahoru
8:57ČEZ schválil prodej části byznysu, HPE vystřelilo nahoru o 28 procent a Alphabet nabídne nové akcie  
8:43ČEZ, a.s.: Informace o změnách v dozorčí radě a ve výboru pro audit na základě výsledků jednání VH 1. 6. 2026
8:42Rozbřesk: Květnová inflace z eurozóny spustí odpočítávání do zasedání ECB, koruna vyčkává na inflaci a mzdy
8:36ČEZ, a.s.: Změna stanov společnosti
8:30ČEZ schválil rozdělení firmy. Nevýrobní aktivity půjdou do nové entity
8:27ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Optimalizace vlastnické struktury a governance Skupiny ČEZ
5:57FX Strategie: Rozhodnutí ECB může rozhýbat trhy, koruna dále vyčkává  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Nově otevřená prac. místa