Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Nasdaq 100 uzavřel seanci v zisku 0,96 %, Nvidia +2,84 %

Nasdaq 100 uzavřel seanci v zisku 0,96 %, Nvidia +2,84 %

27.01.2023 22:08
Autor: Jaromír Strnad, Patria Finance

Páteční obchodní seance na zámořských trzích byla obohacena o výsledky několika firem a současně doplněna o makroekonomické údaje Spojených států.

Spotřebitelské výdaje klesly o 0,2 %, což poukazuje na fakt, že spotřebitelé v USA v prosinci utráceli méně. Výdaje na osobní spotřebu bez potravin a energií vzrostly o 4,4 %, což je menší údaj jak v listopadu a tedy vše v rámci konsensu. Veškerá data poukazují na zpomalení ekonomiky v závěru roku 2022.

Nejslabším sektorem byl energetický, který odevzdal 2,0 %. Propad byl způsobený nejen výsledky společnosti Chevron, jenž odepsala 4,49 %. Chevron představil čísla ze předchozí kvartál a kupříkladu čistý zisk byl meziročně vyšší o 25 %, tedy 6,3 mld. USD. Ovšem konsensus byl nastavený na 8,4 mld. USD. Díky velkým ziskům dochází ke snížení čistého dluhu na 5 mld. USD, kdežto před rokem činil dluh 25 mld. USD.

Naopak nejsilnějším byl sektor telekomunikační, který narostl o 0,9 % (Verizon +0,92 %, Alphabet INC A +1,90 %).

Ve čtvrtek po trhu představila výsledky společnost Visa, která od reportovala čistý zisk na akcii 2,18 USD a tržby 7,94 miliardy dolarů. Odhad analytiků byl roven čistému zisku na akcii 2,01 USD při tržbách 7,7 miliardy dolarů, Visa +2,99 %.

Ceny ropy dnes výrazněji klesly, což byl jeden z dalších důvodů slabého energetického sektoru. Za poklesem stojí vyšší zásoby ruské ropy v baltských přístavech, které narostly za poslední měsíc o 50 % a to vzhledem k silné poptávce v Asii, WTI -2,0 %, Brent -1,3 %.

Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average posílil o 0,1 % (33.978 b.), S&P 500 o 0,2 % (4.070 b.) a technologický Nasdaq Composite o 0,9 % (11.621 b.).



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.12.2025
17:17Česká ekonomika v regionálním kontextu a v příštím roce
15:11Jak Buffett měnil pohled na investice a co se změní po jeho odchodu z čela Berkshire Hathaway
10:41Investiční výhled 2026: Dopad cel na trhy bohatě kompenzovala vlna nadšení z AI  
24.12.2025
17:17Návratnost amerického trhu v příštím roce
15:15Zlato dnes historicky poprvé prolomilo 4500 dolarů za unci. Na rekordech stříbro i platina
12:15Nová fáze trhu podle Goldman Sachs: Horké valuace, AI boom a vyšší volatilita  
11:25Jak trhy (ne)obchodují přes vánoční svátky a přelom roku? Přinášíme přehled
8:52Investiční výhled Patria Finance: Pět klíčových témat pro rok 2026  
23.12.2025
22:03Nvidia v čele růstu, Čína znovu ve hře, aneb AI příběh pokračuje  
17:16Míří na trh další překvapení?
15:51Cena stříbra poprvé v historii přesáhla 70 dolarů za unci
15:26Historický milník: Měď vystřelila nad 12 tisíc dolarů, cla převracejí trh vzhůru nohama
15:19Růst ekonomiky USA ve třetím čtvrtletí překvapivě zrychlil na 4,3 procenta
14:12Intel má za sebou rušný rok. Akcie vzrostly o desítky procent, k oživení foundry byznysu ale stále nedošlo
12:40Bloomberg Intelligence: Zisky průmyslu v Evropě porostou příští rok dvakrát rychleji než letos  
11:54Důvěra v českou ekonomiku se v prosinci snížila mezi podnikateli i spotřebiteli
11:52Novo roste díky schválení léku, japonský jen na slovní intervenci. Evropské akcie jsou na tom smíšeně  
11:00Rozbřesk: Atakoval americký růst v uplynulém čtvrtletí čtyři procenta?
10:53MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
9:46Pilulka na hubnutí od Novo Nordisku dostala v USA zelenou

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data