Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ahold Delhaize má kvůli prodeji řetězce v USA výrazně nižší provozní zisk

Ahold Delhaize má kvůli prodeji řetězce v USA výrazně nižší provozní zisk

14.02.2024 9:35
Autor: ČTK

Nizozemská společnost Ahold Delhaize, která v České republice provozuje obchody Albert, hospodařila ve čtvrtém čtvrtletí s provozním ziskem 675 milionů eur (17,2 miliardy Kč), což je meziroční pokles o 42,2 procenta. Hlavní příčinou je prodej amerického řetězce FreshDirect, uvedl Ahold v dnešní tiskové zprávě.

Očištěný provozní zisk se snížil o 2,9 procenta na 996 milionů eur. Překonal však odhady analytiků, kteří podle agentury Reuters počítali se ziskem 913 milionů eur. Při konstantních směnných kurzech se ale zisk o 0,7 procenta zvýšil.

Čisté tržby klesly o 1,4 procenta na 23 miliard eur, avšak při konstantních směnných kurzech o 1,9 procenta stouply. Tržby v USA při konstantních směnných kurzech klesly o 1,5 procenta, v Evropě naopak o 7,5 procenta vzrostly. Spojené státy měly na celkových tržbách podíl 60 procent. Tržby z internetového prodeje se při konstantních kurzech zvýšily o 3,6 procenta.

Společnost Ahold vlastní maloobchodní řetězce Albert Heijn, Stop & Shop, Giant, Food Lion či Hannaford. Na český trh firma vstoupila v roce 1990, v roce 2016 se Ahold sloučil s belgickou maloobchodní společností Delhaize.

Podnik na svém webu uvádí, že po celé České republice pod značkou Albert provozuje více než 300 hypermarketů a supermarketů. Albert v Česku zaměstnává zhruba 20.000 lidí a patří k největším soukromým zaměstnavatelům v zemi.


Čtěte více:

Vrací se doba levných peněz? Sledujte FRESH s Janem Burešem a Dominikem Rusinkem. Hostem Pavel Řežábek, hlavní ekonom ČEZ
14.02.2024 10:00
Sledujte další díl pořadu FRESH. Dnes 14. 2. od 10:00 jsem vysílali ž...
Rozbřesk: Holubičí ČNB a vyšší sazby v zahraničí zvyšují tlak na korunu
14.02.2024 9:23
Tuzemská měna se po zasedání ČNB dostala do hluboké defenzivy a během ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  
9:42Rozbřesk: Snění o volatilnější koruně. Je „klidná koruna“ nový normál?
8:51SK Hynix a Micron překonaly bilionovou valuaci, Eli Lilly utrácí miliardy za vakcínové firmy a futures jsou smíšené  
6:01FDA uvolňuje pravidla pro vapování, na americký trh zamíří stovky nových produktů
26.05.2026
22:01Americké technologie posilují na nová historická maxima  
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
16:00USA - Prodeje nových domů