Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Cena bitcoinu překonala 65 000 dolarů, v korunách je rekordní

Cena bitcoinu překonala 65 000 dolarů, v korunách je rekordní

04.03.2024 16:36
Autor: ČTK

Cena bitcoinu dnes poprvé za více než dva roky překonala hranici 65.000 dolarů (zhruba 1,52 milionu Kč), a blíží se tak rekordu v těsné blízkosti 69.000 dolarů, na který se vyšplhala v listopadu 2021. V českých korunách je už bitcoin nejdražší v historii. Z dalších kryptoměn se daří i stablecoinu tether, kde celková tržní hodnota překonala 100 miliard USD. To je považováno za významný milník, uvedla agentura Bloomberg.

Krátce před 16:00 SEČ bitcoin podle specializovaného serveru CoinDesk vykazoval za uplynulých 24 hodin růst o 6,2 procenta zhruba na 66.090 dolarů. Předtím se dostal až nad 66.344 USD.

Od začátku rok se cena bitcoinu zvýšila zhruba o 50 procent. K jejímu růstu podle analytiků přispívají bitcoinové fondy obchodované na burze (ETF) i blížící se půlení bitcoinu, takzvaný halving.

Tether, známý také pod zkratkou USDT, je největší stablecion na světě. Podle firmy CoinGecko vzrostla hodnota tetherů v oběhu od začátku roku o více než devět procent za pomoci rostoucí poptávky po bitcoinu. Dnes dopoledne pak hodnota tetherů v oběhu krátce dosáhla 100,2 miliardy USD, později se však snížila a pohybovala se kolem 99,6 miliardy USD.

Stablecoin je kryptoměna vázaná na nějaké reálné aktivum, jako jsou peníze, zlato nebo kovy. Tím se minimalizuje nestabilita ceny běžná u klasických kryptoměn, takže stablecoin je teoreticky vhodnější pro platby a převody peněz. Stablecoiny většinou používají obchodníci k přesunu digitálních aktiv mezi burzami. Do spotřebitelských plateb pronikly jen omezeně.

Podíl tetheru na trhu je mnohem větší než podíl jeho konkurentů. Podle údajů firmy DeFiLlama tvoří v současné době přibližně 70 procent stablecoinového sektoru v hodnotě 142 miliard USD. Jeho nejbližším konkurentem je USDC firmy Circle s podílem 19,4 procenta.

Disclaimer: Investování do virtuálních aktiv (např. Bitcoin) či investičních nástrojů navázaných na virtuální aktiva je spojeno s řadou rizik, na která upozorňuje např. EBA (European Banking Authority) v článku „Crypto-assets: ESAs remind consumers about risks“ ze dne 17.3.2021. Tato upozornění naleznete ZDE. Patria Finance a.s. nedoporučuje investovat do nástrojů navázaných na virtuální aktiva z důvodu rizik, která jsou s nimi spojena.

 

Čtěte více:

Zlomový okamžik pro odvětví kryptoměn: Americká Komise pro cenné papíry a burzy schválila 11 bitcoinových ETF
11.01.2024 8:14
Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) udělila souhlas se spuš...
Blog ECB: Bitcoin je škodlivým fenoménem, férová hodnota je nulová
23.02.2024 10:59
Bitcoin je stále škodlivým fenoménem bez vnitřní hodnoty, přestože jej...
Cena bitcoinu překročila 60.000 USD, je nejvýše od listopadu 2021
28.02.2024 15:08
Cena nejznámější kryptoměny bitcoin dnes překročila 60.000 USD (1,4 m...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.04.2026
17:47Co a jakým směrem potáhne dolar
16:09AI přebíjí geopolitiku. Analytici masivně zvyšují odhady zisků firem z rozvíjejících se trhů  
14:27Restrukturalizace Citi nese ovoce, banka vykázala nejlepší návratnost za pět let
13:34Stát zahájí první kroky k zestátnění ČEZ letos v červnu. Plně ovládnout ho chce do roku 2029
13:29BlackRock překonal odhady a zaznamenal rekordní příliv do ETF
13:14JPMorgan překonala rekordy v tradingu, přesto snížila výhled
11:35Šance na dohodu USA - Írán drží optimismus na trzích. Důsledky války poodhalí PPI  
11:30Novo Nordisk spojuje síly s OpenAI. Doufá v urychlení vývoje nových léků
11:00Poptávka po ropě letos klesne, IEA kvůli Íránu výrazně přehodnotila prognózu
10:36Jan Bureš: Pohonné hmoty tlačí inflaci ke dvěma procentům, intenzita energetického šoku rozhodne
10:03Rozbřesk: Trhy věří brzkému konci íránského konfliktu. Ale co když se pletou?
9:48Příliš drahá a roztříštěná? Investoři zpochybňují strategii i valuaci OpenAI
9:21Tržby LVMH nesplnily očekávání. Oživení luxusu brzdí válka na Blízkém východě
8:43Nejistota kolem Hormuzu pokračuje, OpenAI čelí otázkám ohledně valuace a Rolls-Royce SMR má kontrakt na tři reaktory  
6:05Block: Vliv umělé inteligence na zaměstnanost se znatelně projeví na akciovém trhu
13.04.2026
17:41Prémiové americké akcie a „AI“ nový normál
16:48Globální odbyt Škody Auto v prvním čtvrtletí vzrostl o 14 procent
16:31PODCAST Týdenní výhled: Válka stále nekončí a zatahuje do hry Čínu, v USA se rozjíždí výsledková sezóna  
15:04OPEC snížil kvůli válce na Blízkém východě výhled poptávky po ropě
14:00Trading akcií si zapsal druhý rekord po sobě, přesto výsledky Goldman Sachs trh nepřesvědčily. Akcie -3,7 pct v pre-marketu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Čína - Obchodní bilance, mld. USD
9:00CZ - CPI, y/y
14:30USA - PPI, y/y