Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Česko má nového jednorožce, investiční kolo ohodnotilo Mews na 1,2 miliardy dolarů

Česko má nového jednorožce, investiční kolo ohodnotilo Mews na 1,2 miliardy dolarů

04.03.2024 16:39
Autor: ČTK

Česká firma Mews, která poskytuje systém pro správu ubytovacích zařízení, získala další investici 110 milionů dolarů (2,6 miliardy Kč) a její hodnota se tak dostala na 1,2 miliardy dolarů (28 miliard Kč). Stala se tak takzvaným jednorožcem, což je označení pro start-upy, které od investorů do začínajících firem získaly víc než miliardu dolarů. Mews podnikatele Richarda Valtra to dnes oznámila ČTK. Podle platformy CzechCrunch a serveru Hospodářské noviny (HN) je to po firmách Rohlík a Productboard třetí takový český start-up.

Současné investiční kolo vede Kinnevik, zapojili se také další dosavadní investoři Revaia, Goldman Sachs Alternatives a Notion Capital, nově se přidala LGVP. "Prostředky v celkové hodnotě 110 milionů dolarů plánuje Mews využít k posílení globální expanze, dalšímu vývoji a akvizicím, které umožní urychlit digitální transformaci pohostinství," uvedla firma. Loni společnost převzala firmy Frontdesk Anywhere, Hotello a Nomi, čímž se celkový počet jejích akvizic v pohostinství zvýšil na osm. Zároveň zvýšila počet klientů na 5000 a spustila nové pobočky ve Španělsku a Nizozemsku.

Firma také uvedla, že během posledního roku jí tržby meziročně vzrostly o víc než 60 procent a v ročních čistých příjmech překročila hranici 100 milionů dolarů. V systému od Mews provozovatelé spravují víc než 350.000 pohostinských prostorů, ročně se přes něj uskuteční víc než 16 milionů příjezdů do ubytování. Mezi zákazníky podle firmy patří Strawberry Hotels, The Social Hub nebo Airelles.

Bývalý hoteliér Richard Valtr založil společnost Mews v roce 2012 při stavbě hotelu Emblem v Praze. Vedla ho k tomu podle tiskové zprávy zkušenost z mládí, kdy o prázdninách pracoval jako noční recepční a uvědomil si, že pohostinství je postaveno na zastaralých technologiích. Cílem platformy Mews Hospitality Cloud je tak zefektivnit provoz hotelů, nyní ji využívají zákazníci ve více než 85 zemích. Společnost Mews má pobočky v Evropě, Spojených státech a Austrálii. Podle HN má více než 600 zaměstnanců, téměř polovinu z nich v Praze.

 

Čtěte více:

HSBC: Větší korekce na akciích už je nereálná
04.03.2024 15:12
Max Kettner z HSBC Global Research podle CNBC správně odhadl vývoj na ...
Než otevře Wall Street: Lyft, Super Micro Computer, Deckers Outdoor
04.03.2024 12:46
Hlavní americké indexy uzavřely minulý týden silným růstem, ten byl od...
Apple dostal od Evropské komise kvůli streamování hudby pokutu 1,8 miliardy eur
04.03.2024 14:11
Americká technologická společnost Apple dostala od Evropské komise (EK...
Cena bitcoinu překonala 65 000 dolarů, v korunách je rekordní
04.03.2024 16:36
Cena bitcoinu dnes poprvé za více než dva roky překonala hranici 65.00...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.02.2026
18:04Dláždí centrální banky cestu globálnímu ekonomickému boomu?
16:57Týdenní výhled: Nejdůležitější událostí jsou středeční výsledky Nvidie  
16:10Jižní Korea byla nejvýkonnějším trhem loňska. Je silný růst indexu Kospi začátkem dlouhodobého trendu?
15:57Ceny všech typů nemovitostí loni zrychlily růst a vytvořily nová maxima
12:30Magnificent Seven letos pod tlakem: růst capexu na AI nahlodává free cash flow a víru investorů
11:24Další hořká pilulka pro Novo Nordisk. Nový lék si vede hůře než konkurent od Eli Lilly
11:03PODCAST Analytický radar: Tři tipy Braňa Sotáka na AI infrastrukturu
10:07Globální 15% clo zvyšuje nejistotu. Dolar oslabuje, americké futures míří dolů  
9:01Rozbřesk: Obchodní chaos nekončí. Nejvyšší soud zrušil Trumpova reciproční cla
8:47Slovenští novináři zpochybňují smlouvy CSG za miliardy, USA zastavují výběr cel podle IEEPA, ale Trump zavádí nové 15% clo  
6:07Průzkum: Evropské akcie už svého vrcholu dosáhly, valuace jsou nejvyšší za 5 let  
22.02.2026
10:01Víkendář: Čína na rozdíl od Japonska není připravena na odchod do důchodu. Co Německo?
21.02.2026
10:02Víkendář: Jak budou Američané platit za své deficity?
20.02.2026
22:02Americké akciové indexy uzavírají týden v zeleném  
18:17MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
17:22Investice do AI, klesající odkupy a kolik by to vlastně mělo vynášet?
16:11Dlouho očekávané rozhodnutí konečně padlo. Nejvyšší soud USA zrušil Trumpova cla
15:57Pětice evropských velmocí vyvine levné protivzdušné systémy inspirované Ukrajinou
15:30Ekonomika USA koncem roku brzdila spolu s výpadkem vývozu a vládních výdajů  
15:07Lee: Inflace půjde na úrovně před rokem 2020, AI bude vytvářet vítěze a poražené

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data