Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Závěr týdne v USA bez větších změn

Závěr týdne v USA bez větších změn

22.03.2024 21:19
Autor: Martin Uher, Patria Finance

Hlavní akciové indexy v USA uzavřely tento týden bez větších pohybů. Jediný větší pohyb předvedl index Dow Jones , které odepsal 0,77 %. Index S&P 500 ztratil 0,14 % a technologický Nasdaq 100 přidal desetinu procenta.

Velký pohyb zaznamenaly akcie společnosti Nike. Společnost prezentovala čtvrtletní výsledky, které shrnují kolegové analytici v samostatném článku na Patria.cz. Společnost nedokázala negativní reakci v průběhu obchodní seance zvrátit a uzavřela se ztrátou 6,9 %. Pro společnost se tak jedná již o druhou negativní reakci na výsledky v řadě, přičemž zklamání opět přišlo z regionu Číny, který je v poslední době velmi ostře investory sledován.


Akcie společnosti Reddit, která vstoupila na burzu včera, dnes zažily poměrně prudký propad. Akcie nedokázaly pokračovat v růstu a dnes uzavřely se ztrátou 8,9 %.


Pomyslným vítězem je tak opět miláček burzovního parketu, a to společnost Nvidia, ta dokázala přidat 3,1 %, přičemž akcie společnosti rostly zejména v první polovině obchodní seance. Hlavní konkurent Nvidie, společnost AMD, se snažila udržet krok, nakonec ale přidala pouze 0,54 %.


Výnosy amerických stáních dluhopisů byly dnes bez větších pohybů. Dluhopis s desetiletou splatností se nadále pohybuje kolem výnosu 4,2 %.


Hlavní akciové indexy uzavřely dnešní den následovně: S&P 500 -0,14 %, NASDAQ 100 +0,10 % a Dow Jones -0,77 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.07.2026
15:43Červnová inflace v USA překvapila. Klesla na 3,5 procenta
15:40Jaké jsou skutečné zájmy Číny a jak moc její konkurence ovlivní hospodaření amerických firem?
14:27Citi překonala všechny odhady zisku s tím, jak přestavba pod vedením CEO Fraserové nabírá na obrátkách
14:02Goldman Sachs těžila z tržní volatility, obchodování s akciemi bylo znovu rekordní
14:01IBM po předběžných výsledcích prudce padá. V pre-marketu odepsalo přes 20 %
13:26Obchodní divize Bank of America hlásí nejúspěšnější půlrok v její historii
12:53JPMorgan ve druhém čtvrtletí výrazně překonala očekávání, pomohlo obchodování s akciemi
12:08Ve Spojených státech sílí odpor k datovým centrům, hledají se alternativy
10:15Wells Fargo: Odklon od streamingu by mohl akcie Disney zvednout o 40 procent
9:59Export z Číny díky zájmu o umělou inteligenci vzrostl nejvíce od roku 2021
8:54Rozbřesk: Dvojí čínský šok pro evropská auta
8:35Cena ropy vzrostla nad 85 dolarů, evropské futures ukazují pokles, odpoledne reportují americké banky  
6:05Morgan Stanley: Akciová rally se může rozšířit i mimo technologické giganty  
13.07.2026
22:05Konflikt mezi Íránem a USA opět eskaluje  
17:06Extrémní americká prémie a co „není nemyslitelné“
16:08PODCAST Týdenní výhled: Nové napětí v Hormuzu, americká inflace a začátek výsledkové sezóny  
15:41USA v Hormuzu obnoví blokádu vůči Íránu a budou vybírat poplatky, oznámil Trump
15:05Goldman sází na carry trade. Barclays varuje před návratem volatility  
14:30Komerční banka, a.s.: Hlavní akcionáři KB k 30.6.2026
11:45Starbucks chce díky AI nahradit software od Microsoftu a IBM

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - CPI, y/y