Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Dnes ECB rozhodne o sazbách, ropa si drží zisky a futures jsou smíšené

Dnes ECB rozhodne o sazbách, ropa si drží zisky a futures jsou smíšené

11.04.2024 8:52
Autor: Redakce, Patria.cz

Na programu je rozhodnutí Evropské centrální banky o sazbách a v USA vyjdou po včerejší vyšší inflaci, než se očekávalo, ceny výrobců. Ropa si drží své zisky a zlato pokračuje ve své rally. Asijské měny jsou po vyšší inflaci v USA opět v centru pozornosti a futures jsou dnes smíšené.

Futures na evropské akciové indexy: Euro Stoxx 50 +0,0 %, FTSE 100 +0,4 % a DAX -0,0 %.

Obchodníci budou dnes sledovat obě strany Atlantiku. Na programu je rozhodnutí Evropské centrální banky o sazbách a v USA vyjdou po včerejší vyšší inflaci, než se očekávalo, ceny výrobců. ECB je připravena ponechat výpůjční náklady popáté v řadě stejné na rekordních 4 % a bude dále připravovat půdu pro škrty, které mají začít v červnu. A pokud jde o USA, tak investoři očekávají, že Fed letos sníží úrokové sazby pouze dvakrát, počínaje zářím, což bylo ještě na začátku roku nemyslitelné.

Ropa si drží své zisky a zlato pokračuje ve své rally, když obchodníci očekávají dopad možných útoků Íránu na vojenské a vládní cíle v Izraeli. Tato akce se údajně blíží, což by znamenalo výrazné rozšíření šest měsíců starého konfliktu. K potenciálnímu útoku, pravděpodobně s použitím vysoce přesných raket, může dojít v nadcházejících dnech, řekli lidé obeznámení s touto informací.

Asijské měny jsou po vyšší inflaci v USA opět v centru pozornosti. Japonští představitelé ustupují od varování, že poklesy na jenu jsou přehnané a Čína navyšuje podporu jüanu rekordním fixováním této měny. Čínští představitelé se totiž obávají, že slabá měna se může přelít i na akciový trh, který se právě otřepává po nedávných poklesech.


 

Čtěte více:

ECB začala jednat o snížení sazeb, řekl člen Rady guvernérů Olli Rehn
15.03.2024 12:20
Rada guvernérů Evropské centrální banky (ECB) minulý týden zahájila di...
Britská centrální banka úroky nezměnila, naznačila ale jejich budoucí snížení
21.03.2024 14:49
Britská centrální banka podle očekávání ponechala svou základní úrokov...
ECB začne od června snižovat úrokové sazby o čtvrt procentního bodu jednou za čtvrtletí, očekávají ekonomové
08.04.2024 6:22
Evropská centrální banka se v červnu vydá na cestu postupného snižován...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.08.2025
11:42Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
11:41Zlato dostalo impuls k růstu, zatímco akciové trhy se na směru neshodnou  
11:23Američané nenakupují, přiznal šéf Crocs. Snížený výhled poslal akcie dolů o 30 procent
11:08Eichengreen: Polymarket ukazuje, jak Trump ovlivňuje očekávaný vývoj sazeb a inflace
10:51Nižší deficit, vyšší mzdy: ČNB upravila ekonomickou prognózu pro letošní rok
10:47RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
10:43Rusinko: Trh práce dále ochlazuje, míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,4 %
10:38ČSÚ potvrdil zpomalení inflace v červenci, potraviny dál zdražují
10:21Letní útlum náborů zvýšil nezaměstnanost za červenec, volná místa dál ubývají
9:05Rozbřesk: Koruna v reakci na ČNB prolomila úroveň 24,50 EUR/CZK
8:48CSG zamíří na burzu, Trump dosadil do Fedu svého ekonomického poradce a Tesla ruší projekt Dojo. Evropské futures jsou v zeleném  
7:40Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  
17:43Lyft zveřejnil rekordní výsledky, nyní expanduje do Evropy  
17:01Globální nerovnováhy si zřejmě už zaslouží své jméno
16:01ČNB překvapila jestřábí prognózou
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
14:14ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:31Dobré výsledky Eli Lilly zastínila slabší účinnost nové pilulky proti obezitě. Akcie prudce padají

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Plug Power Inc (06/25 Q2)
Skechers USA Inc (06/25 Q2)
Tempus AI Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Trump Media & Technology Group Corp (06/25 Q2)
10:00CZ - Nezaměstnanost