Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Akciové trhy zrudly pod tíhou obav z konfliktu na Blízkém východě, Netflix překvapil vysokým počtem platících uživatelů

Akciové trhy zrudly pod tíhou obav z konfliktu na Blízkém východě, Netflix překvapil vysokým počtem platících uživatelů

19.04.2024 8:43
Autor: Redakce, Patria.cz

Zesílení obav z konfliktu na Blízkém východě vede k rudé vlně na akciových trzích, daří se naopak bezpečným útočištím. Svá čísla uvedl L'Oréal a Netflix překvapil vysokým počtem placených uživatelů. Futures jsou vzhledem k panující averzi k riziku rudé.

Futures na evropské akciové indexy: Euro Stoxx 50 -1,0 %, FTSE 100 -0,7 % a DAX -1,0 %.

Averze k riziku se prohnala napříč všemi oblastmi trhů, když zesílily obavy z konfliktu na Blízkém východě. Ceny ropy prudce vzrostly, zatímco asijské akcie a americké akciové futures se propadly, také bitcoin se propadl. Izrael podle dvou amerických představitelů zahájil odvetný útok na Írán. V íránském centrálním městě Isfahánu byla v pátek brzy ráno slyšet exploze, uvedla tamní polooficiální tisková agentura Fars. Bezpečná aktiva rostla, včetně švýcarského franku a japonského jenu spolu s americkým dolarem a státními dluhopisy, kdy euro vůči dolaru oslabuje.

Rostoucí ceny ropy mohou zvýšit obavy ohledně inflace. Prezident newyorského Fedu John Williams řekl, že není kam spěchat se snižováním úrokových sazeb. Dodal, že není v jeho základním scénáři, že se zvýší, ale je to možné, pokud to bude nutné pro dosažení inflačního cíle Fedu. A následně Raphael Bostic uvedl, že uvolnění měnové politiky je do konce roku nepravděpodobné. Neel Kashkari dodal, že politici by „potenciálně“ mohli držet sazby na stejné úrovni po celý rok.

Francouzská kosmetická skupina L’Oréal se zotavuje, když silná Evropa a Severní Amerika kompenzují zpomalení v Číně. Tržby společnosti vzrostly v prvním čtvrtletí o 9,4 %, což překonalo odhady analytiků.

Netflix v prvním čtvrtletí roku 2024 navýšil počet nových zákazníků mnohem více, než kdokoli očekával. Je to díky silné nabídce originálních pořadů a tvrdému zásahu proti sdílení hesel. Přestp akcie společnosti klesly. Netflix také uvedl, že od prvního čtvrtletí roku 2025 přestane vykazovat kvartální počet placených členství a příjmů na předplatitele. A příští týden přijdou na řadu čísla z big techu: Tesla, Meta Platforms, Microsoft a Alphabet.

 

Čtěte více:

Vasle: Rozdílná měnová politika ECB a Fedu má své limity
18.04.2024 12:56
Evropská centrální banka nemůže zcela ignorovat dynamiku inflace a mě...
Výhled TSMC překonal odhady díky podpoře poptávky po AI čipech
18.04.2024 11:52
Společnost Taiwan Semiconductor Manufacturing předložila lepší než pře...
WEBINÁŘ za okamžik: Jak na DIP? A na čem čeští investoři letos nejvíce vydělali? 23. dubna od 16:00
23.04.2024 14:19
Dlouhodobý investiční produkt přinesl Čechům a Češkám s úvodem roku 2...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.05.2025
8:13Víkendář: Reklamu jen tak nepoznáme?
24.05.2025
14:33Fidelity International: Jak mohou neutrální akciové strategie využít sílu volatility
8:10Víkendář: Svět, kde předvídatelnost je slabostí a cla jsou nejkrásnějším slovem ve slovníku
23.05.2025
22:03Americké trhy krvácí po hrozbách cel vůči EU a Applu  
17:44Traders Talk: Trump rozbouřil trhy, Colt potěšil výsledky a UnitedHealth v problémech
17:17PwC: Prodej elektromobilů v 1. čtvrtletí stoupl o 42 procent na 2,7 milionu
15:57Jednání s EU podle Trumpa nikam nevedou, chce clo 50 procent. Akcie klesají
15:49Půjde to k normálu bez cenového šoku?
14:26Pivo s Patrií ve Zlíně - s analytikem a makléřem o trzích i novinkách ve světě investic
13:03Perly týdne: Googlu a Applu se změnily časy
13:01Italská banka UniCredit soudně napadne podmínky převzetí konkurenční Banco BPM
11:00M2C míří na burzu: Český lídr v péči o nemovitosti sází na technologie a globální expanzi
10:30Tlak na dluhopisy polevil a ulevilo se i akciím  
10:13Do Česka dorazily první dodávky nového jaderného paliva od Westinghouse
8:56Německo hlásí růst HDP o 0,4 pct, ale celoroční stagnace zůstává ve hře
8:46Rozbřesk: Zhoršená nálada v eurozóně. Ale z jiného důvodu, než byste čekali
8:45Erste a VIG dnes naposledy s dividendou, růst HDP v Německu a další várka celního napětí mezi USA a EU  
22.05.2025
22:01Zámořské akcie se stabilizují, nárůstům vévodí Advanced Auto Parts  
17:20Výjimečný celý svět
16:50Ochlazení na akciovém trhu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data