Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
ČNB nemusí se snižováním sazeb spěchat, v USA údajně hrozí prohloubení výprodejů a futures jsou zelené

ČNB nemusí se snižováním sazeb spěchat, v USA údajně hrozí prohloubení výprodejů a futures jsou zelené

23.04.2024 8:50
Autor: Redakce, Patria.cz

ČNB nemusí podle Tomáše Holuba se snižováním sazeb spěchat. Na amerických akciích hrozí prohloubení výprodejů, domnívá se stratég JP Morgan. A dnes přijdou na řadu evropská PMI. Futures jsou v zeleném.

Futures na evropské akciové indexy: Euro Stoxx 50 +0,4 %, FTSE 100 +0,5 % a DAX +0,6 %.

Po snížení úrokových sazeb o 50 bps na každém z posledních dvou zasedání nemusí ČNB s měnovým uvolňování spěchat, uvedl člen bankovní rady Holub.

Pokles amerických akcií za poslední tři týdny je začátkem výprodeje, který se pravděpodobně prohloubí spolu s rostoucími makroekonomickými riziky, včetně rostoucích výnosů státních dluhopisů, silného dolaru a rostoucích cen ropy, říká Marko Kolanovic z JPMorgan. Přestože výsledky z korporátní Ameriky tento týden mohou dočasně stabilizovat trh, neznamená to, že jsou akcie z obliga, řekl hlavní stratég banky pro trh. Spokojenost s valuacemi akcií, příliš horká inflace, zhoršená očekávání snížení úrokových sazeb Fedem a příliš růžový výhled zisků patří mezi síly, které podle něj zvyšují rizika poklesu.

Gucci se snaží znovu získat své místo mezi luxusními módními značkami poté, co její nefunkční strategie řízení způsobila, že se její mateřská společnost Kering snaží zastavit prudký pokles příjmů, zatímco ostatní skupiny v globálním odvětví osobního luxusního zboží zůstávají odolnější. Někteří pozorovatelé se dokonce ptají, zda je generální ředitel François-Henri Pinault, 61letý syn zakladatele, po téměř dvou desetiletích u kormidla tím správným mužem pro tuto práci.

Vedoucí Goldman Sachs pro finanční instituce v Evropě, na Středním východě a v Africe se přestěhoval do Paříže a plánuje v tomto městě zdvojnásobit počet zaměstnanců svého týmu, protože fúze a akvizice mezi bankami a pojišťovnami se zrychlují. Krok Dirka Lievense je posledním přesídlením seniorního investičního bankéře z Londýna do Paříže po vystoupení Spojeného království z Evropské unie.

Společnost Calamos Investments v pondělí podala žádost o ETF se „strukturovanou ochranou“, které budou sledovat část výnosů S&P 500, Nasdaq 100 a Russell 2000 a zároveň budou 100% zajištěny proti poklesu prostřednictvím opčního trhu.

Z makrodat dnes budou dominovat Indexy PMI z Francie, Německa a eurozóny spolu s britskými a mohly by zvýšit volatilitu obchodování poté, co index FTSE 100 včera zavřel na rekordním maximu. Investoři budou také čekat na výsledky koncem tohoto týdne. Akcie evropských bank se obchodují poblíž šestiletých maxim, ale pokud zklamou výsledky největších jmen, jako jsou Barclays, BNP a další, mohly by čelit resetu.


 

Čtěte více:

WEBINÁŘ za okamžik: Jak na DIP? A na čem čeští investoři letos nejvíce vydělali? 23. dubna od 16:00
23.04.2024 14:19
Dlouhodobý investiční produkt přinesl Čechům a Češkám s úvodem roku 2...
Víkendář: Monetární politika je utažená, ale ekonomika hodně stimulována
20.04.2024 8:54
Americká centrální banka až do listopadu minulého roku hovořila o růst...
Techy se zvedají, ale Wall Street se nedaří nahrazovat páteční ztráty
22.04.2024 16:48
Začátek dobrý, pak trochu únava, ale odpoledne zase vypadá na akciích ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.03.2026
22:02Wall Street pod tlakem: drahá ropa a slabá data z trhu práce srážejí indexy  
18:37Není rotace jako rotace
16:22Pale Fire Financing a.s.: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
15:35Verdad Capital: Obavy z neobchodovaných půjček a private equity jsou namístě
15:21Po slibném startu brzda. Americký trh práce překvapil propadem a staví Fed před dilema
13:52Perly týdne: Bod zvratu a boje v již skončených válkách
12:56ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
12:13Tykačův Belviport navýšil podíl v ČEZ na tři procenta
12:02Oracle zpomaluje nábor a propustí tisíce zaměstnanců. Investice do AI datacenter tlačí cash flow do záporu  
11:41Íránská krize zastiňuje data. Akcie doufají v rychlé řešení, dluhopisy vidí problémy  
10:26Mzdy ke konci roku rostly rychleji zejména díky energetice a službám
10:10Hormuzský průliv se zastavil. Tankery stojí, cena ropy Brent stagnuje
8:55Hormuz stojí, trhy vyčkávají. Evropa ale otevře v zeleném  
8:53Rozbřesk: Česko snižuje výdaje na obranu. Kdy přijde Trumpův hněv?
6:30Clough: Vracíme se do dezinflačního období s velmi nízkými sazbami
05.03.2026
22:00Trhy v pokračujícím konfliktu na blízkém východě stále pod tlakem  
17:22Co dovede riziková prémie?
15:58Nvidia s investicemi do OpenAI a Anthropicu skončí, řekl Huang
14:11Marže Broadcom zastíní i Nvidii, pochybnosti o budoucí profitabilitě mizí. Akcie rostou o 6 %  
12:58UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS3168205659

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst