Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zalando se ve čtvrtletí vrátilo k růstu, pomohly prémiové značky

Zalando se ve čtvrtletí vrátilo k růstu, pomohly prémiové značky

07.05.2024 13:34
Autor: ČTK

Německý internetový prodejce módních doplňků Zalando se v prvním čtvrtletí vrátil po třech poklesech k růstu a zvýšil i ziskovost. Hrubý objem zboží (GMV), což je klíčový ukazatel tržeb, který měří celkovou hodnotu veškerého prodaného zboží, meziročně vzrostl o 1,3 procenta na 3,27 miliardy eur (bezmála 82 miliard Kč). Firmě se vyplatila sázka na výběrové značky a na poskytování služeb jiným maloobchodníkům. Společnost to uvedla ve svém dnešním sdělení. Akcie rostou o 5 %.

zalando

Zalandu konkuruje čínský prodejce rychlé módy Shein, který představuje hrozbu pro jeho tržby a počty zákazníků. Finanční ředitelka Sandra Dembecková nicméně uvedla, že firma nechce konkurovat cenou a místo toho se snaží odlišit řadou dražších značek, jako je například sportovní značka On Running, kterou nově nabízí.

Průměrná hodnota objednávky se u společnosti Zalando v prvním čtvrtletí zvýšila na 60,4 eura z 57,3 eura o rok dříve. Počet aktivních zákazníků firmy se však snížil, a to na 49,5 milionu z 51,2 milionu o rok dříve. Tržby klesly o 0,6 procenta na 2,24 miliardy eur.

Zalando se nyní zaměřuje na rostoucí kategorii sportovního oblečení. Počítá s tím, že v létě pořádané fotbalové Euro a olympijské hry mohou zvýšit prodej týmových triček a oblečení pro aktivně trávený volný čas.

Akcie firmy krátce po poledni vykazovaly růst přes pět procent, zatímco hlavní index frankfurtské burzy DAX přidával 0,7 procenta. Od začátku roku mají akcie Zalanda k dobru přes 22 procent.

 

Čtěte více:

Jakub Blaha: Apple oznámil největší zpětný odkup akcií ve své historii
03.05.2024 10:31
"Sell the greed, buy the fear". Tak by se z velké části dala popsat ny...
Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta reportovala za 1Q rekordní provozní zisk. Kupí hotovost
06.05.2024 8:55
Investiční firmě Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta vzrost...
UBS je poprvé od převzetí Credit Suisse v zisku. Výsledky podpořila investiční banka i správa majetku
07.05.2024 8:58
Největší švýcarská bankovní skupina UBS v prvním čtvrtletí zvýšila čis...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y