Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
COLT CZ ex div, ECB nepotřebuje, aby inflace ve službách klesla na 2 pct, a futures jsou v zeleném

COLT CZ ex div, ECB nepotřebuje, aby inflace ve službách klesla na 2 pct, a futures jsou v zeleném

03.07.2024 8:52
Autor: Redakce, Patria.cz

COLT CZ se dnes obchoduje bez nároku na dividendu. Boris Johnson se v úterý večer nečekaně objevil v předvolební kampani. Prémie u francouzských dluhopisů klesla na nejnižší vůči německým protějškům od 13. června. A Evropská centrální banka nepotřebuje, aby inflace v sektoru služeb zpomalila na cíl 2 %.

Futures na evropské akciové indexy: Euro Stoxx 50 0,7 %, FTSE 100 0,6 % a DAX 0,5 %. 

COLT CZ Group se dnes obchoduje bez nároku na dividendu. Akcionáři se mohou mezi 29. červencem a 12. srpnem rozhodnout pro platbu v hotovosti (standardní opce) nebo akciemi. Emisní sazba byla stanovena na 530-680 Kč/akcii.

Boris Johnson se v úterý večer nečekaně objevil v předvolební kampani, což je poslední snahou Rishiho Sunaka ve snaze zabránit obrovským ztrátám, které se očekávají při čtvrtečních volbách. Předpokládá se, že vyhrají opoziční labouristé a Starmer bude novým britským premiérem.

Podle prezidentky Christine Lagardeové nepotřebuje Evropská centrální banka, aby inflace v sektoru služeb zpomalila na cíl 2 %. „Samozřejmě nepotřebujeme mít služby na 2 %, protože výrobní zboží je pod 2 % a na konec dojde k rovnováze mezi zbožím a službami,“ řekla v úterý na panelu v Sintře v Portugalsku. "Ale musíme se skutečně podívat, co za tím je," dodala. „A za tím jsou mzdy. Služby mají velmi vysokou složku práce.“ A mezitím předseda Fedu Jerome Powell řekl, že nejnovější ekonomické údaje naznačují, že inflace se vrací na klesající dráhu, ale zdůraznil, že potřebuje více důkazů, než sazby sníží.

Francouzské dluhopisy včera rostly, když prémie u výnosů 10letých státních dluhopisů klesla oproti bezpečnějším německým protějškům na 71 bazických bodů, což je nejužší rozpětí od 13. června.

 

Čtěte více:

Ned Davis Research: Dobré časy na akciích mohou trvat, ale odhady zisků jsou zřejmě trochu moc růžové
03.07.2024 6:30
Hlavní investiční stratég společnosti Ned Davis Research Ed Clissold s...
Tesla jede, indexy ne. Data o pracovních pozicích překvapila
02.07.2024 17:00
Americký trh práce by měl postupně chladnout. Podle řady indikátorů se...
Fed podle svého šéfa potřebuje více důkazů poklesu inflace, než sníží úroky
03.07.2024 8:24
Inflace ve Spojených státech se po obnoveném vzestupu v úvodu letošníh...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.04.2026
9:56Víkendář: Ujíždí Spojeným státům jeden důležitý vlak?
10.04.2026
22:02Technologie drží Wall Street nad vodou: Inflace trh nerozhodila, avšak ani nesjednotila  
17:07Jak to vypadá s rotací od USA po posledních turbulentnějších týdnech?
15:30Čipový gigant TSMC měl v prvním čtvrtletí díky zájmu o AI rekordní tržby
15:18Akcie zbrojařů po rozhovoru s ukrajinským vyjednavačem oslabují. CSG se propadá o více než 6 procent
15:00Americká inflace poskočila vzhůru, ale čekala se ještě vyšší
14:16Stefano Gabbana končí jako předseda módní firmy Dolce & Gabbana, o svém podílu ve firmě jedná
14:03Eli Lilly ztrácí v Indii podíl na trhu, Novo Nordisk ho drží. Ceny tlačí dolů příliv generik
13:48Globální odbyt Porsche v prvním čtvrtletí klesl o 15 procent
13:33MSI Finance RBBL s.r.o.: Výroční finanční zpráva, účetní závěrka a zpráva auditora za rok 2025
12:46Perly týdne: Další vývoj sazeb, akcie k novým maximům a nepochybující umělá inteligence
11:08Koncem týdne se obchoduje opatrně před americkou inflací a íránskými jednáními  
11:01Akcie Nvidie se obchodují blízko úrovni, kde analytici očekávají průlom  
10:34Nezaměstnanost v Česku v březnu klesla na 5 procent, opět přibylo volných míst
9:59Ztráta v řádu miliard a plánované IPO. SpaceX sází na historický start na trhu
9:26Rozbřesk: Český průmysl drží linii - zatím
8:49USA a Írán čekají o víkendu mírová jednání, Putin vyhlašuje velikonoční příměří a odpoledne vyjde americká inflace  
6:06Po válce na Blízkém východě může ceny potravin zvýšit i jev super El Niňo
09.04.2026
22:00Čísla ze ekonomiky zastíněna vývojem na blízkém východě  
17:05Od jakého dna by se akcie odrážely?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data