Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Futures naznačují nevýrazný úvod na trzích, Kofola zálohou vyplatí dividendu 7,50 Kč na akcii

Futures naznačují nevýrazný úvod na trzích, Kofola zálohou vyplatí dividendu 7,50 Kč na akcii

09.10.2024 8:45
Autor: Redakce, Patria.cz

Nevýrazně se vyvíjejí futures pro hlavní evropské akciové indexy a pro ty americké jsou ve ztrátě od 0,1 do 0,4 procenta. Americká vláda zvažuje tlak na rozdělení Googlu, Kofola předčasně vyplatí dividendu 7,50 koruny na akcii.

Futures: DAX a CAC +0,1 %, FTSE +0,2 %; DJIA -0,2 %, S&P 500 -0,3 %, Nasdaq -0,4 %

Představenstvo společnosti Kofola ČeskoSlovensko překvapilo rozhodnutím o výplatě zálohy na dividendu ve výši 7,50 na 1 akcii před zdaněním. Rozhodným dnem pro uplatnění práva na zálohu na dividendu je 11. říjen 2024. Záloha na dividendu bude splatná od 31. října 2024 do 31. října 2027.

Ranní data z německé ekonomiky ukázala obchodní bilanci v srpnu s přebytkem 22,5 mld. eur, očekáváno bylo 18,5 mld. eur. Export meziměsíčně +1,3 % při očekávání -1,0 %, dovoz -3,4 % vs. oček. -2,0 %.

Z dalších makrodat budou dnes v 16:00 zveřejněny velkoobchodní zásoby v USA, ve 20:00 pak záznam z jednání měnového výboru FOMC americké centrální banky Fed, takzvané Minutes.

Americká vláda zvažuje, že požádá soud, aby nařídil internetové společnosti Google prodej některých aktivit, jako jsou například webový prohlížeč Chrome a operační systém Android. Uvedlo to americké ministerstvo spravedlnosti. Rozdělení společnosti Google by mělo zmírnit škody působené jejím dominantním postavením na trhu s internetovým vyhledáváním. Americký soud v srpnu dospěl k závěru, že Google si v rozporu se zákonem udržuje na poli internetového vyhledávání monopol, čímž potlačuje konkurenci a brání inovacím. Americká vláda by měla do 20. listopadu představit návrhy, jakým způsobem by firma měla své podnikání upravit. Ministerstvo uvedlo, že zvažuje změny, které by firmě zabránily "využívání produktů jako Chrome, Play a Android ke zvýhodňování vyhledávače Google a souvisejících produktů a funkcí". Dodalo, že by mohlo rovněž požádat soud o nařízení, aby Google přestal výrobcům chytrých telefonů a dalších zařízení platit za to, že na jejich zařízeních bude předinstalován jeho vyhledávač.

Brazilský nejvyšší soud povolil sociální síti X, aby v zemi obnovila provoz. Rozhodnutí přišlo poté, co platforma začala plnit požadavky soudu, na které dříve její majitel, americký miliardář Elon Musk odmítal přistoupit.

Tempo růstu čínské ekonomiky bude v příštím roce dál zpomalovat, a to navzdory nejnovějším stimulačním opatřením čínské vlády. Předpověděla to Světová banka ve své nové prognóze. HDP Číny se podle této prognózy napřesrok zvýší o 4,3 procenta po předpokládaném nárůstu o 4,8 procenta v letošním roce. Vloni se HDP podle údajů čínského statistického úřadu zvýšil o 5,2 procenta. Čína je druhou největší ekonomikou světa za Spojenými státy.

 

Čtěte více:

„Šílené“ výkyvy čínských akcií zažehly největší obchodní šílenství všech dob
09.10.2024 6:03
V úterý ráno se obchodníci s cennými papíry připravovali na neobvykle ...
USA zatlačí na rozdělení Googlu? Na přetřes může přijít nucený prodej Chromu
09.10.2024 8:36
Americká vláda zvažuje, že požádá soud, aby nařídil internetové společ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?
8:50Írán hlásí pokrok v jednáních, Trump doma čelí tlaku a Warsh se dnes ujme vedení Fedu  
6:01HIMS má novou konkurenci. Enhanced plánuje "steroidovou olympiádu" a přirovnává svůj byznys k F1
21.05.2026
22:01Pozornost trhu je na ocenění Nvidie  
17:52MONETA Money Bank, a.s.: Uveřejnění vnitřní informace dne 21. 5. 2026
17:10Zastaví dluhopisové trhy akciovou rally?
17:00Primoco UAV SE: Vnitřní informace

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data