Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Nasdaq Composite krátce na nových historických maximech, ovšem bez výraznějších podnětů trh postupně chladl až k denním minimům

Nasdaq Composite krátce na nových historických maximech, ovšem bez výraznějších podnětů trh postupně chladl až k denním minimům

25.10.2024 22:02
Autor: Jaromír Strnad, Patria Finance

Závěrečné obchodování na zámořských trzích bylo v režii technologického Nasdaq 100 , který dnes posílil o takřka 1 %. Technologické akcie prokázaly roli lídra i v rámci sektorů, když S&P 500 Information Technology Sector GICS Level 1 Index vzrostl o cirka 1 %.

Nasdaq Composite v průběhu seance dosáhl na svá nová historická maxima 18690 b., které ovšem neudržel a zakončil obchodování v lehkém zisku.

Jednoznačnými tahouny byly akcie z polovodičového indexu Philadelphia Stock Exchange Semiconductor, který přidal více jak 1 %. Akcie AMD poskočily o cca. 2 %, Nvidia se posunula výše o přibližně 1 % a například Lam Research, který v tomto týdnu reportoval úspěšně své výsledky, tak narostl okolo 2 % a je zde vidět patrná snaha o překonání 200denního klouzavého průměru.

Údaje z makro prostředí v USA potvrdili současnou stabilitu zámořského giganta, když například podle Indexu spotřebitelské důvěry Mich. university vzrostla na 70,5 b., nicméně očekávání bylo nastaveno níže, a to na 69,1 b. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby m/m klesly méně, než byl stanovený konsensus analytiků.

V příštím týdnu budou opanovat kalendáři výsledků velká jména nejen z technologického odvětví, která by mohla buď potvrdit aktuálně nastavený trend anebo bohužel návrat k slabším chvílím na trhu, kterým jsme byli nedávno svědky.

V pondělí začne vše zlehka, a ne velkými hráči z technologického odvětví, kdy bude reportovat automobilka Ford. Úterý PayPal, Snap, Visa, Alphabet, AMD či Pfizer. Uprostřed týdne zveřejní svá čísla AbbVie, Eli Lilly, Meta Platforms, KLA Corp, Microsoft, Starbucks či pro krypto hráče Coinbase. V závěrečném dni v týdnu to bude třeba velká korporace z energetického odvětví Exxon Mobil. Reportů bude určitě více, nicméně v tomto článku jsem se pokusil zvýraznit alespoň některé zajímavé společnosti.

EUR/CZK 25,27, USD/CZK 23,39, EUR/USD 1,0804, WTI 71,64 USD/barel, Brent 75,93 USD/barel, Troyská unce zlata 2.741 USD


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.01.2026
16:09Kanaďané dál silně podporují bojkot amerického alkoholu, zatímco palírny trpí
6:09Víkendář: Došlo k tiché změně inflačního cíle?
16.01.2026
22:04Wall Street končí týden v mínusu: Trumpovy komentáře k Fedu víří trhy  
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu
13:06Pět největších amerických bank hlásí rekordních 134 miliard z tradingu. Velmi dobrý rok čekají i letos
12:23Největší akvizice v historii Mitsubishi: za 7,5 miliardy dolarů kupuje těžební aktiva firmy Aethon
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává
8:51Česká vláda získala důvěru, USA uzavřely obchodní dohodu s Tchaj-wanem. Evroapa zahájí negativně  
6:03Wilson: Vlídné prostředí pro akcie, protože Fed bude ignorovat vyšší inflaci
15.01.2026
22:01Technologie táhly růst akcií, malé společnosti opět zpevnily  
17:11Překlápění cyklu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data