Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Apple překonal očekávání analytiků a navýšil tržby k 95 miliardám USD

    Apple překonal očekávání analytiků a navýšil tržby k 95 miliardám USD

    01.11.2024 9:49
    Autor: ČTK

    Americká technologická společnost Apple ve čtvrtém čtvrtletí svého fiskálního roku, které skončilo 28. září, vykázala čtvrtletní tržby ve výši 94,9 miliardy dolarů (2,2 bilionu Kč), což představuje meziroční nárůst o šest procent. Společnost to uvedla v dnešním oznámení. Podle dat společnosti LSEG tak Apple překonal očekávání analytiků, podle nějž měl dosáhnout tržeb 94,58 miliardy USD. Akcie firmy po vcerajším poklesu o 1,8 % dnes v premarketu odepisují další procento.

    Zisk na akcii meziročně stoupl o 12 procent na 1,64 USD oproti očekávání analytiků 1,60 USD. Prodeje iPhonu, hlavního prodejního artiklu společnosti, vzrostly o 5,5 procenta na 46,22 miliardy dolarů (1,075 bilionu Kč), zatímco analytici odhadovali 45,47 miliardy dolarů.

    Šéf společnosti Apple Tim Cook agentuře Reuters řekl, že prodeje iPhonu 16 rostly rychleji než prodeje iPhonu 15 o rok dříve, přičemž oba telefony se ve čtvrtém čtvrtletí prodávaly stejný počet dní.

    Čtvrté čtvrtletí společnosti Apple skončilo 28. září, což znamená, že odráží pouze několik dní prodeje řady iPhone 16, která se začala prodávat 20. září. Ostatní produkty očekávání nenaplnily a akcie po uzavření dnešní seance na Wall Street v rozšířeném obchodování klesají přibližně o procento.

    "Naopak zklamání přišlo od iPadu, jehož prodeje mezikvartálně klesly. Pomalejší meziroční růst vykázal Mac i další příslušenství. Nenaplněno očekávání bylo u mezičtvrtletního růstu tržeb za služby. Velké zklamání přišlo z Číny," uvedl analytik XTB Tomáš Cverna.

    Podle záznamů společnosti IDC firma v Číně ve třetím čtvrtletí kalendářního roku zaznamenala pokles prodeje chytrých telefonů o 0,3 procenta, ačkoli se jí díky uvedení modelu iPhone 16 podařilo uhájit místo v první pětce nejprodávanějších značek chytrých telefonů. Podíl společnosti na čínském trhu klesl meziročně o 0,5 procentního bodu na 15,6 procenta.

    Naopak prodej konkurenčních chytrých telefonů Huawei ve třetím čtvrtletí v Číně vzrostl o 42 procent. Podíl tuzemské firmy na čínském trhu vzrostl meziročně o 4,2 procentního bodu na 15,3 procenta.

    apple


    Čtěte více:

    Apple ztrácí na klíčovém čínském trhu, Amazon drží silný cloud a e-commerce. Ropa roste kvůli dění na Blízkém východě
    01.11.2024 8:17
    Společnost Apple se dostala do nejkritičtějšího prodejního období roku...
    Rozbřesk: Sfouknou říjnová čísla z amerického trhu práce hurikány a stávky?
    01.11.2024 9:06
    Tak trošku ve stínu probíhající kvartální výsledkové sezóny firem a př...
    Americký internetový obchod Amazon ve čtvrtletí zvýšil čistý zisk o 55 procent
    01.11.2024 9:36
    Americký internetový obchod Amazon ve třetím čtvrtletí zvýšil čistý zi...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    18.07.2026
    6:06Komoditizace umělé inteligence a ekonomika tvaru K
    17.07.2026
    22:01Strach z přehnaně vysokých valuací kvůli AI přinesl na Wall Street další výprodej  
    18:11Nebezpečné bezpečné přístavy a nesouvisející souvislost
    15:27Diverzifikace mimo AI? Těchto deset akcií má podle UBS výrazný růstový potenciál  
    13:43Investoři rekordně navyšují páku. Podobné tempo předcházelo tržním vrcholům
    13:23Evropská komise ustupuje průmyslu. Emisní povolenky mají zůstat i po roce 2040
    12:17Netflix naráží na pomalejší růst. Akcie odepisují přes 9 %  
    11:55Perly týdne: Omezený potenciál pro růst dolaru a vytrácející se AI nadšení
    9:02Rozbřesk: Cenové stropy končí, benzín a nafta zdraží. Prodlužovat regulace ale nedává smysl
    8:55Netflix zklamal výhledem, akcie šly po výsledcích o devět procent dolů
    8:54Výprodej čipařů pokračuje, Netflix zklamal výhledem a k nervozitě přispívá i Írán  
    16.07.2026
    22:01Wall Street dnes poklesla, přičemž nejvíce ztrátovým byl index Nasdaq  
    16:32PODCAST Analytický radar: Akciový výhled Patrie pro druhé pololetí
    16:00Další cykly zvedání sazeb a to, na čem u akcií skutečně záleží
    15:47Google bude muset v EU otevřít služby konkurenci v AI, rozhodl Brusel
    15:12Nvidia představila nový model pro roboty a rozšiřuje svůj japonský ekosystém pro fyzickou AI
    13:40TSMC: Trh ignoruje silné výsledky a trestá vyšší kapitálové investice  
    12:10Zlato, dolar a Mag7 jako světové rezervní aktivum
    10:35TSMC po vzoru ASML navyšuje výhled tržeb. Bobtnají i kapitálové výdaje
    10:17Lidé nakoupili státní dluhopisy za 74 miliard, pořídilo si je 92 000 občanů

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data