Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

ODS: Vláda ČSSD je vládou arogance, korupce, vulgarity a strachu

11.11.2005 17:02
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy ODS
ODS je mimořádně znepokojena politickými poměry po nástupu předsedy vlády Jiřího Paroubka. Stále více je zřetelnější, že vláda ČSSD je vládou arogance, korupce, vulgarity a strachu.

* ODS považuje uvalení nucené správy nad VZP za nezodpovědnou a zákonnými důvody nepodloženou akci, která povede k destabilizaci celého zdravotního systému. Doplatí na ni nejen zdravotníci, ale v první řadě občané jako pacienti, i jako daňoví poplatníci. Důkazem neoprávněnosti zásahu proti VZP je výrok předsedy vlády Jiřího Paroubka, že chce nucenou správu ukončit po odstoupení ředitelky Jiřiny Musílkové.

* Uvalení nucené správy považujeme za snahu zakrýt drastické omezení zdravotní péče. Nemocnice a lékaři budou nuceni omezovat a odmítat léčbu pacientů. Nemocní se stanou hlavní obětí politiky doktora Ratha, která situaci ve zdravotnictví nevyřeší, naopak ji může prohloubit.Zároveň je snahou zakrýt špatné hospodaření velkých státních nemocnic, do jejichž vedení většinou ČSSD prosadila svoje exponenty.

* Za naprosto skandální považujeme zfalšování zprávy o kontrole VZP v její neprospěch pod tlakem ministerstva zdravotnictví. Kontrolní zpráva se stala spouštěcím mechanismem pro uvalení nucené správy.

* ODS nechá přezkoumat tuto skutečnost právními experty, abychom zjistili, zda nedošlo ke spáchání trestného činu.

Situace je natolik závažná, že ODS v nejbližší době navrhne svolání mimořádné schůze Poslanecké sněmovny s tématem "Nucená správa nad VZP a její oprávněnost".

ODS považuje odvolání ministra Petra Zgarby za přiznání jeho podílu na spekulacích s pozemky v řádech miliard korun. Jmenování Petra Zgarby jsme od samého počátku považovali za chybu s osobní odpovědností předsedy vlády Jiřího Paroubka.

(zdroj: ODS)


Váš názor
 • ODS kolem sebe nepofesionálně v křeči kope a ztrácí další a další hlasy
  12.11.2005 21:25

  Topolánek nemá na Paroubka, a čím víc budou křičet modří ptáci, čím víc budou vulgární a agresivní, tím míň hlasů od voličů dostanou. Je vidět, že je tato strana mimo realitu i se svým čestným, leč přesto faktickým předsedou. Lidé si pamatují, co už jednou dokázali.
  Londonder
 • po Grossovi Paroubek, kdo dál?
  11.11.2005 19:34

  diskreditace těchto osob je v příkladném kontrastu s budovaným kultem osobnosti čestného předsedy strany s modrým ptákem, a to nemám rád mediální vystupování nikoho z nich. Bude zajímavé sledovat společný zájem těchto lídrů diskreditovat Bobošíkovou od okamžiku, kdy se ona se svou stranou dostane nad 5% - a v neposlední řadě bude zábavné sledovat jednotlivá média, jak budou toto využívat ke zvyšování svého nákladu či sledovanosti
  honza
  • po Grosovi Paroubek
   14.11.2005 9:32

   Bobošíková se těžko dostane na 5% když o ní není vůbec slyšet. Paroubek je sice uřvanej, ale dělá přesně to, co lidi chtěj. Rychlá a hlučná akce. Zatím modří ptáci jedou jen dolů. Spíš jsem zvědav co ukáže Koukal se svou stranou.
   Sigi
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data