Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ekonomická predikce výsledků příštích parlamentních voleb

Ekonomická predikce výsledků příštích parlamentních voleb

27.07.2005 13:43
Autor: David Marek

Do příštích voleb do Poslanecké sněmovny zbývá méně než rok. Při odhadování jejich výsledku se nejčastěji poohlížíme po aktuálních výsledcích průzkumů politických preferencí. Ty ovšem vypovídají jen o současné náladě zvoleného vzorku voličů a do roka se jejich pohled může významně změnit. Názory na politiku, jako způsob správy země ve všech ohledech, a politické strany, jako případné vykonavatele této správy, zahrnují hodnocení téměř všech aspektů lidského života. Od sociálních dávek, přes registrované partnerství homosexuálních párů až po účast české armády v zahraničních misích. Lze ovšem ukázat, že postoje voličů výrazně determinují některé ekonomické proměnné. Peníze jsou zkrátka až na prvním místě.

Ukázka je z analýzy krátce na téma s názvem "Ekonomická predikce výsledků příštích parlamentních voleb". Celou analýzu naleznou klienti Patria Plus ZDE.

Pokud nejste klientem Patria Plus a máte zájem o registraci služeb Patria Plus na zkušební období, klikněte ZDE (analýza však není ve zkušebním období přístupná).

Pokud máte zájem o registraci služeb Patria Plus na placené období, klikněte ZDE.

Bližší informace k službě Patria Plus naleznete tamtéž.

Vaše dotazy týkající se služby Patria Plus můžete zasílat na adresu info@patria.cz nebo můžete kontaktovat pracovníky Patria.cz na tel. čísle 221 424 332.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
28.05.2026
14:09Bank of America a JPMorgan očekávají další rekordní kvartál
12:22Kreditní riziko firem zůstává nízké, trh trestá především vlády  
11:00Akcie Snowflake letí nahoru o více než 30 procent. Firma překonala odhady a dál investuje do AWS
10:42Meta nabídne předplatné pro aplikace Facebook, Instagram a WhatsApp
10:17S mírovou dohodou to opět nevychází, tlak na dluhopisy ani akcie však není velký  
9:33Silné výsledky Salesforce nestačily, investory znepokojil slabší výhled
8:48Colt CZ usiluje o Explosii, VIG potvrzuje celoroční výhled a tržní sentiment tíží eskalace na Blízkém východě  
8:46Rozbřesk: Zvýší ECB v červnu úrokové sazby?
6:09Analytici se předhání v optimismu. Podle Goldmanů letos S&P 500 pokoří 8 000 bodů  
27.05.2026
22:01Akcie kolísaly kvůli nejasným signálům z jednání USA a Íránu  
16:35Rolls-Royce si vybral Škodu JS jako jednoho ze dvou dodavatelů dílů reaktorů SMR
16:32Traders Talk: Nasdaq letí nahoru, čipy drtí zbytek trhu. Šance ale leží jinde
15:56Colt CZ a estonská firma chtějí vyvíjet technologie proti dronům
15:50Jaké chování dluhopisů má na akcie znatelný dopad?
14:40AI mánie nezastavuje. SK Hynix a Micron poprvé v historii překonaly hodnotu jednoho bilionu dolarů  
14:12Tchaj-wan zadržel trojici pašeráků, kteří měli do Číny tajně dostat servery se zakázanými čipy od Nvidie
13:24Tržní hodnota jihokorejské SK Hynix překonala hranici jednoho bilionu dolarů
13:19Proč akcie energetických společností dál nerostou?
11:19„Vlajka“ na grafech. Jak rozpoznat technickou formaci, která předchází prudké rally  
10:51Technologická rally jede dál, sentiment je slušný i dnes v Evropě  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
16:00USA - Prodeje nových domů