Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nová analýza bankovního sektoru od KBC považuje KB za atraktivní

Nová analýza bankovního sektoru od KBC považuje KB za atraktivní

14.06.2005 12:54

KBC vydala nový report na bankovní sektor ve střední Evropě. Podle studie nejlepší bankovní titul je maďarská OTP Bank. KBC doporučuje také koupit polské banky Pekao a BPH a českou Komerční banku. OTP vykazuje vysoký ROE a rychlý růst zisku a, i když se očekává pokles čisté úrokové marže, marže na nové úvěry jsou stále nejvyšší v regionu. KBC tak ocení OTP na 4,4 P/B na rok 2005, což ukazuje vysoký růstový potenciál (současně se obchoduje na 3,2 P/B). Obě polské banky Pekao a BPH nabízí slušný růst ziskovosti ve spojení s vysokou výplatou dividendy (kolem 80 %), a proto doporučení koupit. Navzdory nejistotě ohledně zacházení s minoritními akcionáři KB také získala doporučení koupit, a to na základě vysoké ziskovosti (ROE bez mimořádných vlivů 16 %); za současnou cenu je podhodnocená. Proti většinovému názoru trhu jde KBC u Erste Bank, když doporučuje prodat akcie s tím, jak současné cíle banky na rok 2005 a 2006 jsou už zahrnuté v ceně.

Report je k dispozici pro klienty Patria Plus v anglické verzi ZDE (pdf, 104 str.) Souhrn vydaných doporučení na hlavní CEE banky:


Zdroj: KBC Securities

Služby Patria Plus jsou včleněny do stránek www.patria.cz a jsou aktivovány až po přihlášení klienta. Pro přehlednost jsou v rámci www.patria.cz označeny zelenou barvou a ikonou P+.

Více informací o dalších službách v rámci Patria Plus naleznete ZDE. Služby Patria Plus můžete otestovat v nezávazném 14denním ZKUŠEBNÍM OBDOBÍ. V tomto období však nemáte přístup k databázím, prognózám a analýzám (k dispozici jsou pouze ukázky). Podrobné informace Vám poskytnou naši pracovníci, kontaktujte help-desk.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.06.2026
17:19Většina trhu je z jednoho pohledu „levná“. Z druhého „drahá“
15:30Goldman Sachs: Capexy Oraclu sice investory vyděsily, ale část trhu z nich těží  
14:52ECB podle očekávání zvýšila úroky, depozitní sazba je na 2,25 procenta
13:45OpenAI zvažuje výrazné zlevnění tokenů. Chce tím předskočit Anthropic
12:16Oracle doručil silná čísla, trh ale znervóznily obří investice do umělé inteligence  
11:56Mercedes se dohodl s firmou Tytan na spolupráci při výrobě systémů proti dronům
11:06Vyšší investice Oraclu do datacenter děsí investory. Akcie reagují poklesem  
10:27Akcie naznačují obrat vzhůru, zatímco se čeká na ECB a další inflační čísla  
10:15SpaceX: Co všechno potřebujete vědět o největším IPO v historii Wall Street  
9:45Státy EU a europoslanci se shodli na úpravě emisních povolenek ETS 2
8:50Rozbřesk: ECB dnes „potrestá“ eurozónu za uzavřený Hormuzský průliv zvýšením sazeb
8:38Eskalace v Íránu zvyšuje napětí, ECB míří ke zvýšení sazeb a Oracle překvapil capexy  
6:03Slok: Stagflační scénář se nepotvrzuje, ekonomika se přehřívá
10.06.2026
22:01Akcie klesly kvůli napětí mezi USA a Íránem, ropa opět posílila  
17:01Americká polarizace
15:24Komerční banka, a.s.: Oznámení o umístění evropských krytých dluhopisů
15:18Inflace v zámoří za květen zrychlila, ale nepřekvapila  
14:07Státy vydávají dluhopisy rekordním tempem. Výnosy se vrací na úrovně z roku 2008  
12:20Brzdou jsou pro ekonomiku dražší nemovitosti. Proč?
12:03ČEZ vybuduje na Orlické přehradě velkou přečerpávací elektrárnu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - PPI, y/y