Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Klaus žádá rychlé řešení vládní krize, Topolánek přišel s

Klaus žádá rychlé řešení vládní krize, Topolánek přišel s "generální dohodou"

13.04.2005 8:57
Autor: 

Po neúspěchu včerejšího jednání vedení stran vládní koalice přišel prezident Klaus s prohlášením, kterým žádá představitele politické scény o rychlé vyřešení současné situace, a to v řádu hodin. Dohoda koalice včera uvázla na tom, že lidovci žádali klasickou koalici se vším všudy, zatímco ČSSD byla pro "volnější" dohodu.

Vládní krizi se pokusí vyřešit předseda ODS. Mirek Topolánek včera řekl, že ve čtvrtek představí takzvanou generální dohodu všech demokratických stran v parlamentu. Dohoda počítá s předčasnými volbami a dohodou o termínu referenda o evropské ústavě.

Další schůzka má proběhnout dnes. Podle ministra Sobotky je to možná poslední den na jednání. Pokud k ní nedojde, není reálný vznik menšinové vlády s podporou komunistů, říká šéf Sněmovny Zaorálek. "Pokud se dostaneme do situace, že nebude možné ani hot, ani čehý, pak by nezbývaly než předčasné volby," uvedl konkrétně Zaorálek.

¨ (zdroj: iDnes)


Váš názor
  • A což takhle dát si "generální dohodu" o generálním odchodu
    13.04.2005 11:06

    Průvod politiků by začal na kopci - na Hradě. V průvodě by vedle sebe pochodovali všichni kamarádičkové a známí, cestou by se přidalo osazenstvo poslanecké sněmovny a především senátu. Asistenti našich zákonodárců by nezapomněli probudit všechny zapomenuté duše (především ty rádoby liberální) v dotovaných kantýnách, aby se očistná "koupel" ve Vltavě nemusela opakovat ... Do vlády by nastoupili místo našich "politiků" skuteční odborníci jmenovaní akademickými senáty příslušných vysokých škol (dle působnosti ministerstev).
    PaulC
  • Reakce
    13.04.2005 10:51

    Líní Cajzli se zdekovali do Práglu a dělají tam dodnes binec!
    Lojza
  • Generální dohoda mezi KDU-ČSL a ODS
    13.04.2005 9:36

    Zajímalo by mě, co Topolánek slíbil tomu patolízalovi Kalouskovi, že sabotuje všechny možnosti dohody o "novou vládu". Měl by mu někdo dát přes ústa, vyhodit ho z poslanecké sněmovny a za ním poslat zbytek patolízalů rovnou k ODS. Kalousek je největší nebezpečí pro ČR, než Gros s celou ČSSD a ODS s Topolánkem. Nebýt rejpala Kalouska mohlo se vše již dávno vyřešit (on by Standa k rezignaci dospěl časem taky - a sám).
    Mároš
    • casem?
      13.04.2005 10:35

      nebud si jisty tim, ze by Standa rezignoval. Vseobecne, pokud Ti nikdo neslape na kuri oko, nemas duvod cokoliv menit. A tady je silny zajem neco zmenit, jinak je predpoklad, ze cely rok az do radnych voleb budeme slyset jen ody na rust ekonomiky z ust CSSD aniz by kdokoliv zminil jakoukoliv dokoncenou reformu... skalpel, prosim :)
      alaskan
      • Reformy
        13.04.2005 10:57

        Všichni stále straší s nutností rychlosti reforem pro záchranu SR ČR. Především je třeba zajistit řádný výběr daní, jasné předpisy, návratnost tunelovaných financí a bude mít SR dotatek peněz. Humbuk je jen účelový za získání minimálních daní a s tím nepresentovaného zrušení celého sociálního zabezpečení jež nejen ČR ale i celá civilizovaná Evropa dosáhla. Naším cílem nemůže být životní úroveň ASIE a jejich laciná výroba, ale kulturní EVROPA. Zabranme lacinému dovozu výrobků placených hrstkou rýže, či práce dětí.Není naším cílem práce jako za roboroty, nebo feudálů k prospěch hrstky novodobé šlechty. Mladí by si konečně měli uvědomit že taky zestárnou a přestanou být pro podnikatele atraktivní či onemocní a nejsou si schopni sami v tunelářských fondech zajistit finančně stáří. Horních 10 tisíc má již obsazeno a na nováčky nečeká, jen na laciné pracovní síly. Maršálskou hůl nosili všichni Napoleonovi vojáci, místo velení mají neznámé hroby. Myslete !!!
        Pavel
        • Reformy??
          13.04.2005 16:58

          Soudruhu, ty děláš jistě Grebeníčkovi radost, ale jinak jsi o pár let zaspal dobu. Rogo
          Lada Rogovski
Aktuální komentáře
23.04.2026
22:01Zámořské indexy po maximech ztrácely  
16:47Analytický radar: Patria představuje Watchlist - investiční inspirace z hledáčku analytiků
16:22Akcionáři KB schválili návrh vedení vyplatit hrubou dividendu 95,60 Kč na akcii
15:55Portfolio 60/40: Akcie naceněny na revoluci, dluhopisy na „byznys jako obvykle“?
15:28Nové stroje od ASML jsou moc drahé, tvrdí TSMC a odkládá jejich nasazení
13:48Vedení ČEZ navrhlo vyčlenění nové dceřiné firmy, jde o první krok k zestátnění
13:13ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Valná hromada společnosti ČEZ
13:03SK Hynix prudce zvýšila zisk díky pamětím pro AI. Trh ale váhá, jak dlouho boom vydrží  
12:19Akcie ServiceNow po výsledcích prudce oslabily, firemní zakázky se kvůli válce na Blízkém východě zpozdily
11:57Evropě se nedaří navázat na americký růst. Podceňuje trh íránský problém?  
11:13Tesla nad odhady trhu, investory však znepokojují rostoucí kapitálové výdaje  
10:58Nokia překvapila silným ziskem, boduje díky AI a sázce na restrukturalizaci
10:34Prodej aut v EU v březnu vzrostl o 12,5 procenta, daří se BYD i Tesle
10:17Výhled na výsledky Monety: Hypotéky a poplatky táhnou, tlak na riziko roste  
10:13UNICAPITAL Invest VI a.s.: Výroční zpráva 2025
9:21CSG získala další zakázku na munici za téměř 250 milionů eur
8:56Rozbřesk: ČNB nemusí zvyšovat úrokové sazby. Prozatím
8:44České dividendy v centru pozornosti, příměří uklidňuje trhy a Tesla zvyšuje investice do AI a robotiky  
22.04.2026
22:42Tesla podruhé za sebou překonala odhady, akcie rostou
22:02Akcie se držely poblíž maxim, výrobci čipů rostli 16. den v řadě  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.