Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dokumenty k prodeji Českého Telecomu si vyzvedlo devět zájemců

Dokumenty k prodeji Českého Telecomu si vyzvedlo devět zájemců

04.01.2005 10:32
Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

Fond národního majetku oznámil, že dokumenty k prodeji Českého Telecomu, takzvané informační memorandum, si vyzvedlo devět společností. Pavel Kuta z FNM dodal, že ještě další firmy si mohou dokumenty vyzvednout do 21. ledna, nejvážnější zájemci si ale podle něho už dokumenty vyzvedli. Mezi společnostmi, které informační memorandum získaly, Kuta uvedl Swisscom, TDC Denmark, Vodafone, TeliaSonera a Telefonica. (zdroj: Reuters)

Počet zájemců, kteří si informační memorandum vyzvedli, je relativně vysoký, nicméně nemusí indikovat skutečný zájem o privatizaci státního 51% podílu v ČT. Pozitivně lze hodnotnit zájem Vodafonu, který si již dříve najal banku Citigroup jako poradce v privatizaci ČT. Swisscom a TDC oficiálně potvrdily svůj zájem o Český Telecom, přičemž TDC uvažuje i o vydání nových akcií z důvodu získání finančních prostředků na financování této akvizice. TeliaSonera a Telefonica nám již dříve sdělily, že oblasti střední a východní Evropy nepatří pro tyto společnosti do centra zájmu, nicméně oba operátoří monitorují situaci na telekomunikačním trhu. Proto jejich zájem považujeme spíše jako prostředek získání informací o společnosti a telekomunikačním trhu v České republice.

Aby se FNM vyhnul kurzovému riziku, bude podle Kuty požadovat platbu za státní 51% podíl v korunách a ne v eurech, jak doporučovala ČNB. Termín pro předběžné nabídky je do 3. února.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.07.2026
6:02Trhy za sebou mají nejlepší kvartál od roku 2020. Podle stratégů ještě mají kam růst  
05.07.2026
13:18Investiční výhled na druhé pololetí: Volby vrátí na scénu politická rizika  
9:13Víkendář: AI má jiný investiční cyklus, než předchozí technologie
04.07.2026
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Nárůst inflace i fiskální podpory  
9:22Víkendář: Umělá inteligence jde zatím jen po povrchu, neměla by vést k výraznému růstu nezaměstnanosti
03.07.2026
17:18Od Východoindických společností až po SpaceX „umožňující multiplanetární život“
15:42Goldman Sachs: Trend na akciích míří stále nahoru, poklesy jsou příležitostí k nákupu
13:20Investiční výhled na druhé pololetí: Zhodnocení první poloviny roku 2026  
11:33Perly týdne: Nutnost vládní kontroly nad AI a OpenAI jako bublina
10:47Pátek bez Ameriky přináší zklidnění, akcie převážně zelené  
9:00Rozbřesk: Proč Němci končí a Španělé jdou dál, aneb souvisí spolu ekonomická výkonnost a sportovní úspěch?
8:52Slabá data z trhu práce podpořila akcie, Tesla překvapila růstem a Trumpův tlak na Fed neustává  
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
16:00USA - Index ISM ve službách