Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tomáš Gatěk: stav akcií Českého Telecomu na účtu v období rozhodování o privatizaci: 0

Tomáš Gatěk: stav akcií Českého Telecomu na účtu v období rozhodování o privatizaci: 0

2.12.2004 16:30
Autor: 

Zpravodajský server Euro Online uvedl, že ministr informatiky Vladimír Mlynář obvinil analytiky z neobjektivního vyjadřování. Mlynář sdělil novinářům následující: „Stanoviska analytiků zavánějí značnou lobby. Doporučuji, abyste se zeptali, kolik oni sami investovali do akcií Českého Telecomu a při prodeji státního podílu přes trh na nich vydělali“.

Prohlášení ministra není příliš zřejmé. Privatizace Českého Telecomu přes trh neproběhla, takže na ní nemohl nikdo vydělat. Dále je nutné zdůraznit, že práce analytiků v renomovaných investičních společnostech je nezávislá, což je základní předpokladem úspěšnosti jejich práce. Smyslem práce analytiků jsou doporučení investorům k nákupu či prodeji akcií na základě detailních analýz daných společností a situací. Renomované investiční banky především zprostředkovávají investorům obchody s akciemi. Lobování či ovlivňování vývoje akcií by výrazně poškodilo jméno investiční banky i daného analytika, který by tímto ztratil kredibilitu a jeho práce by se stala bezcennou. Navíc toto chování není slučitelné s pravidly obchodování s cennými papíry. Z výše uvedeného jednoznačně vyplývá, že obvinění ministra Mlynáře nemůže být pravdivé.

Tomáš Gatěk, Patria Finance


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
 • Čas ukáže
  3.12.2004 16:54

  Největším nebezpečím pro drobné akcionáře je mimo jiné - budoucí prodej Eurotelu a zadlužení Českého Telecomu. Která cesta k tomu povede nebo nepovede, ukáže budoucnost. Podle dostupných materiálů analytiků by prodej ČT přes trh mohl uvedeným nebezpečím zabránit. Já osobně s tímto jejich názorem souhlasím. Ministr informatiky Vladimír Mlynář se snaží získat pro stát co nejvíce peněz. Krátkodobě je možná dostane a státní pokladna se zaplní. Vítěz tendru však bude neomezeným pánem a na přání státu a akcionářů mít úspěšný a dividendy vyplácející Český Telecom nemusí brát zřetel. Nutno říci, že prodejem ČT přes trh, by si někteří zainteresovaní také určitě vydělali, ale analytiky bych z toho nepodezíral.
  Malínek
 • Ať žije cenzura
  3.12.2004 12:24

  Tak se dívám, že se tady vesele promazává. Osobně se domnívám, že motivací nebyly osobní držby akcií analytiky, ale to, že by patria a podobní v případě prodeje přes trhy vydělali.
  Michal Hlaváček
 • Myslíte si pane Gaťku, že
  2.12.2004 20:46

  někdo věří té "0", když anagažovanost společnosti Patria v lobbingu prodeje akcií čt přes trh - co nejlevněji - na všech úrovních je nepřehlédnutelná?
  riky
 • Váš názor byl zrušen
  2.12.2004 20:22

  Váš názor byl zrušen kvůli neodůvodněnému napadání společnosti Patria. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky. Pokud máte dojem, že jsme Vás tímto poškodili, napište nám na info@patria.cz
  Michal
 • Váš názor byl zrušen
  2.12.2004 18:03

  Váš názor byl zrušen kvůli neodůvodněnému napadání společnosti Patria. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky. Pokud máte dojem, že jsme Vás tímto poškodili, napište nám na info@patria.cz
  Černý
  • Váš názor byl zrušen
   2.12.2004 21:02

   Váš názor byl zrušen kvůli neodůvodněnému napadání společnosti Patria. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky. Pokud máte dojem, že jsme Vás tímto poškodili, napište nám na info@patria.cz
   Toshi
   • Pardon, ale...
    3.12.2004 8:37

    Investicni doporuceni analytiku reflektuje uhel jejich pohledu na budouci hospodareni dane spolecnosti. Jejich smyslem neni dospet k jedne jedine cene a doporuceni (to by jinak mohli jit domu) a ani tomu tak nebyva. Investor se zasadne rozhoduje na zaklade sveho uvazeni s tim, ze samozrejme zna argumentaci jednotlivych analyz a prikloni se k te, ktera je mu nejblizsi (nebo si udela vlastni). Pokud ma nekdo nazor, ze analyza poskozuje investory, je zrejme, ze nama na akciovem trhu co pohledavat a at vlozi volne prostredky na bankovni ucet ci v lepsim pripade do investicniho fondu.
    Investor
 • Váš názor byl zrušen
  2.12.2004 17:06

  Váš názor byl zrušen kvůli neodůvodněnému napadání společnosti Patria. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky. Připomínáme, že v současné době nemá Patria žádné doporučení pro akcie ČEZ, resp. "under review". Pokud máte dojem, že jsme Vás tímto poškodili, napište nám na info@patria.cz
  Vladimír Fantav
  • Reakce
   2.12.2004 17:13

   Myslím, že se mýlíte. Analytici snesli řadu faktických argumentů, proč má jít Ct na trh. Mlynář a ostatní nihilisté pořád jen opakují nesmysly o prémiích a kontrolách a téměř každý týden nezapomenou všechny přesvědčit o tom, že ničemu, ale opravdu ničemu nerozumí.
   Honza Dobrovsky
   • A co cena?
    3.12.2004 9:11

    Jako minoritář si vzhledem k dnešní úrovni ceny Čtelu přeju prodej na přímo(věřím v cenu 380-400), neboť prodej přes KT pro mě znamená 310-330.
    PS
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
AvalonBay Communities Inc (09/16 Q3, Aft-mkt)
Luxottica Group SpA (09/16 Q3)
1:50JP - Zahraniční obchod, mld. JPY
2:30JP - PMI v průmyslu
7:00Koninklijke Philips NV (09/16 Q3)
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
12:55VF Corp (09/16 Q3)
13:30Kimberly-Clark Corp (09/16 Q3)
13:30Sandvik AB (09/16 Q3)
13:30T-Mobile US Inc (09/16 Q3)
22:05Visa Inc (09/16 Q4)