Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tomáš Gatěk: stav akcií Českého Telecomu na účtu v období rozhodování o privatizaci: 0

Tomáš Gatěk: stav akcií Českého Telecomu na účtu v období rozhodování o privatizaci: 0

2.12.2004 16:30
Autor: 

Zpravodajský server Euro Online uvedl, že ministr informatiky Vladimír Mlynář obvinil analytiky z neobjektivního vyjadřování. Mlynář sdělil novinářům následující: „Stanoviska analytiků zavánějí značnou lobby. Doporučuji, abyste se zeptali, kolik oni sami investovali do akcií Českého Telecomu a při prodeji státního podílu přes trh na nich vydělali“.

Prohlášení ministra není příliš zřejmé. Privatizace Českého Telecomu přes trh neproběhla, takže na ní nemohl nikdo vydělat. Dále je nutné zdůraznit, že práce analytiků v renomovaných investičních společnostech je nezávislá, což je základní předpokladem úspěšnosti jejich práce. Smyslem práce analytiků jsou doporučení investorům k nákupu či prodeji akcií na základě detailních analýz daných společností a situací. Renomované investiční banky především zprostředkovávají investorům obchody s akciemi. Lobování či ovlivňování vývoje akcií by výrazně poškodilo jméno investiční banky i daného analytika, který by tímto ztratil kredibilitu a jeho práce by se stala bezcennou. Navíc toto chování není slučitelné s pravidly obchodování s cennými papíry. Z výše uvedeného jednoznačně vyplývá, že obvinění ministra Mlynáře nemůže být pravdivé.

Tomáš Gatěk, Patria Finance


Váš názor
 • Čas ukáže
  3.12.2004 16:54

  Největším nebezpečím pro drobné akcionáře je mimo jiné - budoucí prodej Eurotelu a zadlužení Českého Telecomu. Která cesta k tomu povede nebo nepovede, ukáže budoucnost. Podle dostupných materiálů analytiků by prodej ČT přes trh mohl uvedeným nebezpečím zabránit. Já osobně s tímto jejich názorem souhlasím. Ministr informatiky Vladimír Mlynář se snaží získat pro stát co nejvíce peněz. Krátkodobě je možná dostane a státní pokladna se zaplní. Vítěz tendru však bude neomezeným pánem a na přání státu a akcionářů mít úspěšný a dividendy vyplácející Český Telecom nemusí brát zřetel. Nutno říci, že prodejem ČT přes trh, by si někteří zainteresovaní také určitě vydělali, ale analytiky bych z toho nepodezíral.
  Malínek
 • Ať žije cenzura
  3.12.2004 12:24

  Tak se dívám, že se tady vesele promazává. Osobně se domnívám, že motivací nebyly osobní držby akcií analytiky, ale to, že by patria a podobní v případě prodeje přes trhy vydělali.
  Michal Hlaváček
 • Myslíte si pane Gaťku, že
  2.12.2004 20:46

  někdo věří té "0", když anagažovanost společnosti Patria v lobbingu prodeje akcií čt přes trh - co nejlevněji - na všech úrovních je nepřehlédnutelná?
  riky
 • Váš názor byl zrušen
  2.12.2004 20:22

  Váš názor byl zrušen kvůli neodůvodněnému napadání společnosti Patria. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky. Pokud máte dojem, že jsme Vás tímto poškodili, napište nám na info@patria.cz
  Michal
 • Váš názor byl zrušen
  2.12.2004 18:03

  Váš názor byl zrušen kvůli neodůvodněnému napadání společnosti Patria. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky. Pokud máte dojem, že jsme Vás tímto poškodili, napište nám na info@patria.cz
  Černý
  • Váš názor byl zrušen
   2.12.2004 21:02

   Váš názor byl zrušen kvůli neodůvodněnému napadání společnosti Patria. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky. Pokud máte dojem, že jsme Vás tímto poškodili, napište nám na info@patria.cz
   Toshi
   • Pardon, ale...
    3.12.2004 8:37

    Investicni doporuceni analytiku reflektuje uhel jejich pohledu na budouci hospodareni dane spolecnosti. Jejich smyslem neni dospet k jedne jedine cene a doporuceni (to by jinak mohli jit domu) a ani tomu tak nebyva. Investor se zasadne rozhoduje na zaklade sveho uvazeni s tim, ze samozrejme zna argumentaci jednotlivych analyz a prikloni se k te, ktera je mu nejblizsi (nebo si udela vlastni). Pokud ma nekdo nazor, ze analyza poskozuje investory, je zrejme, ze nama na akciovem trhu co pohledavat a at vlozi volne prostredky na bankovni ucet ci v lepsim pripade do investicniho fondu.
    Investor
 • Váš názor byl zrušen
  2.12.2004 17:06

  Váš názor byl zrušen kvůli neodůvodněnému napadání společnosti Patria. Prosíme uživatele o korektní a věcné příspěvky. Připomínáme, že v současné době nemá Patria žádné doporučení pro akcie ČEZ, resp. "under review". Pokud máte dojem, že jsme Vás tímto poškodili, napište nám na info@patria.cz
  Vladimír Fantav
  • Reakce
   2.12.2004 17:13

   Myslím, že se mýlíte. Analytici snesli řadu faktických argumentů, proč má jít Ct na trh. Mlynář a ostatní nihilisté pořád jen opakují nesmysly o prémiích a kontrolách a téměř každý týden nezapomenou všechny přesvědčit o tom, že ničemu, ale opravdu ničemu nerozumí.
   Honza Dobrovsky
   • A co cena?
    3.12.2004 9:11

    Jako minoritář si vzhledem k dnešní úrovni ceny Čtelu přeju prodej na přímo(věřím v cenu 380-400), neboť prodej přes KT pro mě znamená 310-330.
    PS
Aktuální komentáře
23.6.2018
18:21Poprvé po 108 letech: Chanel zveřejnil čísla z ročního hospodaření
12:22Víkendář: Blíží se možný zlomový bod v uprchlické krizi
6:35ČEZ po nejdelší valné hromadě v historii vyplatí dividendu 33 korun na akcii. Obměna dozorčí rady
22.6.2018
22:03Trump přidusil dnešní rally další hrozbou cel
18:15Ropný cyklus se bude točit dál, trend je v rukou nových technologií
17:29Více ropy a nová cla. Závěr týdne není nudný, euro klesá  
17:26Pegas s Kofolou PX do zeleného nevytáhly, výhružka Trumpa posílá automobilky níže  
17:20Co říká Pax Romana o dnešním světě
17:20Technická analýza: Eurodolar otestoval významný support, eurokoruna rezistenci
17:05Nová Trumpova hrozba: Zavedeme 20 % clo na všechna auta z EU
16:53ÚOHS schválil vstup čínské Citic Group do CEFC Group Europe
15:34TOMA, a.s. - zpráva z Valné hromady červen 2018
14:54Dohoda OPEC: Produkce ropy stoupne jen mírně. Cena roste svižně už teď
14:40Technická analýza: Bod zlomu: V hlavní roli OPEC+
14:15Obuvnická firma Prabos rozšiřuje svou výrobu na Ukrajinu
13:32Perly týdne: Čínský útok na americké akcie, záhada německé kriminality a z ČR Itálie
13:30Do vlády míří Malá a Nováková, obranu převezme Metnar
12:09Fed: Přední americké banky by dokázaly přestát silnou recesi
11:46Přistoupí OPEC+ k navýšení těžby?  
11:00HubVentures, mířící na burzu, po čerstvé coworkingové akvizici ovládá přes 40 procent trhu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data