Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Čepro prohrálo soud o 2,5 miliardy, jeho vedení prý o žádném sporu neví

    Čepro prohrálo soud o 2,5 miliardy, jeho vedení prý o žádném sporu neví

    08.11.2004 8:51
    Autor: 

    Čepro, státem vlastněná společnost přepravující a skladující ropu, prohrála soud se soukromou firmou o 2,5 miliardy Kč. Soud už minulý týden nařídil ve firmě exekuci, píší to dnešní HN. Firma, která peníze vysoudila, Venturon Investment, se podle celníků a policie zapojila do téměř třímiliardového daňového úniku, uvádějí HN.

    Čepro prohrálo soud, aniž by jeho zástupci vůbec přišli k soudu a už v březnu tak bylo odsouzeno zaplatit. Ani pak se ale firma neodvolala a nepokusila se platbu odvrátit. "Bylo rozhodnuto takzvaným rozsudkem pro zmeškání. Společnost Čepro převzala žalobu, předvolánku, ale k soudu její zástupci nepřišli. Rozsudek je pravomocný," řekl k tomu soudce David Hovorka.

    Lidé z vedení Čepra ale tvrdí, že o ničem nevěděli. Generální ředitel Tomáš Kadlec naznačil, že doklady o převzetí obesílek od soudu mohou být falzifikáty. "Zkontrolovali jsme veškerou poštu a nenalezli jsme žádné předvolání k tomuto soudu, ani žalobu, ani rozsudek, řekl Kadlec. "Dovedu si představit, že tam (v soudním spise) nějaké doručenky jsou. Dokonce, že na nich bude razítko Došlo na Čepro, to si můžete nechat vyrobit za 50 korun. A že tam bude nějaký klikyhák, případně jméno. Ale jak se to tam dostalo, to nevíme," dodává ředitel Čepra.

    (zdroj: HN)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    28.07.2026
    22:00AI akcie zažily další výplach, ale zbytek Wall Street mírně rostl  
    17:08V Číně už roky probíhá to, čeho se trhy obávají v USA
    15:28Citadel jde proti trhu. Zvýšení sazeb očekává už tuto středu
    14:29Coca-Cola překonala očekávání a zlepšila výhled. Tahounem jsou nápoje bez cukru i fotbalový šampionát
    14:26Boeing sice dál zůstává ve ztrátě, ale návrat k pozitivnímu cash flow potěšil investory
    14:01Čínský průlom vyděsil investory. Akcie ASML se propadly, její konkurenční postavení zůstává
    12:40Goldman Sachs: Hedge fondy stále věří umělé inteligenci
    12:13Výrobci pamětí propadají a tíží celý sektor, zatímco levnější ropa svědčí Evropě  
    11:40Dvacítka ekonomů varovala před rozvolňováním rozpočtových pravidel
    11:13Johnson & Johnson zaplatí miliardy za urovnání sporů o mastek. Končí tak jedna z největších právních bitev v historii firmy
    11:02FX Strategie: Eurodolar čeká rušné léto. Koruna zůstává v dovolenkovém režimu  
    9:53Čtvrtletní zisk Mercedesu po třech letech vzrostl, divizi aut dál brzdí Čína
    9:25Rozbřesk: Evropa nestíhá plnit zásobníky. Dražší plyn příští rok zvedne inflaci
    8:55Trhy uklidňuje možná dohoda s Íránem, ale AI sektor dál čelí silnému výprodeji  
    6:07Začíná nejdůležitější týden výsledkové sezóny. V centru pozornosti bude AI a CAPEX
    27.07.2026
    22:02Americké trhy táhne dolů drahý polovodičový sektor  
    16:36Prodej aut vyrobených v Číně v pololetí v ČR vzrostl o 88 procent na 7500 vozů
    16:35PODCAST Týdenní výhled: USA a Írán přerušily boje, Fed nechá sazby beze změny a big tech hlásí výsledky  
    16:10Předhánění Spojených států, japonská minulost a čínská budoucnost
    14:44Morgan Stanley vidí další fázi AI boomu. Tentokrát na ní mohou vydělat firmy, které ji zavádí  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board