Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky Komerční banky v souladu s očekáváním

Výsledky Komerční banky v souladu s očekáváním

27.10.2004 12:00
Autor: 

Komerční banka zveřejnila své nekonsolidované IFRS výsledky za 9M 2004, které byly v souladu s očekáváním trhu na všech úrovních, ale lehce pod naším očekáváním na úrovni čistého zisku. Pozitivně lze hodnotit růst v kategorii čisté úrokové výnosy a silný růst v segmentu hypoték a spotřebitelských úvěrů.

Celkové výnosy meziročně vzrostly o 3,5 % na 16,83 mld. Kč, čemuž pomohlo nedávné dvojí zvýšení úrokových sazeb o 25 bps ČNB a rovněž zvyšující se objem půjček poskytovaných KB. Celkový objem úvěrového portfolia vzrostl o 13,2 % y/y. Silný růst zaznamenaly hypotéky (41 %), spotřebitelské úvěry (17 %) a půjčky malým a středním podnikům (47 %). Čistý příjem z úroků vzrostl meziročně o 5,4 %, zatímco příjem z poplatků a provizí stoupl o 1,9 %. Čistá úroková marže vzrostla na 3,2 % z 3,0 %.

Provozní náklady se zvýšily o 2,6 % meziročně kvůli vyšší DPH, vyšším odvodům do Fondu pojištění vkladů a zvýšeným odpisům (10,3 %) spojeným s investicí do informačních technologií. Negativní dopad těchto nákladů byl částečně kompenzován nižšími náklady na zaměstnance (-3,2 %), zejména 11% snížením stavu v ústředí KB. Poměr náklady/výdaje se lehce zhoršil, za 9M 2004 dosáhl 52,1 % (za 9M 2003 byl 51,7 %). Čistý příjem banky vzrostl meziročně o 6 % na 5,64 mld. Kč.

Tomáš Gatěk, Patria Finance


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.12.2025
13:01Paměťové čipy zdražují o desítky procent a jejich výrobci nestíhají
11:59Evropské trhy pokračují vzhůru podobně jako krypto  
11:06Anthropic plánuje v příštím roce IPO
10:33Airbus kvůli vadě trupových panelů snížil cíl dodávek na letošní rok
8:50EU ukončí dovoz ruského plynu do roku 2027. Maďarsko a Slovensko přehlasovány
8:45Rozbřesk: Čína chce bojovat s průmyslovou deflací. Co to znamená pro Evropu a Česko?
8:43Nový AI čip od Amazonu, úvěrové riziko Oraclu na maximu od krize a zákaz dovozu ruského plynu do EU  
6:00Google se veze na AI vlně, pro Apple je umělá inteligence stále hrozbou?
02.12.2025
22:02Optimismus se vrací na americké trhy: Nasdaq posiluje, riziková aktiva ožívají  
17:27Ztrácí se výhoda vysokoškolského vzdělání?
16:13Skupina deseti evropských bank založila konsorcium pro stablecoin vázaný na euro
16:03Sociální politika po americku: Miliardář Dell dá dětem do deseti let 250 dolarů na investice
14:22Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
14:19Britská centrální banka varuje před propadem trhů kvůli vývoji kolem AI
13:04Italská módní skupina Prada koupila od Američanů menšího rivala Versace
12:46OECD nechala výhled růstu globální ekonomiky beze změny, výhled Česka pro letošek zlepšila
12:08Altman bije na poplach. OpenAI odkládá plány na reklamu a agentickou AI, aby zlepšila kvalitu ChatGPT
11:50Inflace v eurozóně v listopadu nečekaně stoupla na 2,2 procenta
10:40Evropské akcie spolu s kryptem otáčejí nahoru  
10:02Svítá Bayeru na lepší časy? Podpora generálního prokurátora v případu Roundupu posílá akcie nejvýše od ledna 2024

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
C3.ai Inc (10/25 Q2, Aft-mkt)
Dollar Tree Inc (10/25 Q3, Bef-mkt)
Macy's Inc (10/25 Q3, Bef-mkt)
Salesforce Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Snowflake Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
UiPath Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)